Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Izvor vitamina B12 za vegane
Prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pkristo

PostPostano: 24.9.2012. pon. 13:11    Naslov: Citiraj i odgovori

Obzirom na druge "blagodati" te biljke isplatilo bi se probati! Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
kleopatra

PostPostano: 30.11.2013. sub. 00:35    Naslov: Citiraj i odgovori

bok pa da vam se i ja pridružim

a što mislite o kiselom zelju,repi...onom rejuvelcu...???

za zelje sam sigurna da ima to jest tako mi je rekla Zlata Nanić na jednom sajmu zdrave hrane, a žena ima vjerujem puno iskustva...sao zelje treba biti prirodno,domaće samo da je dodana sol,biber,lovor...a ne ono iz dućana,ono je naime čak i termički obrađeno...tako sam čula

rejuvelac mi je sad interesantan,on se radi od proklijale pšenice stare 2 dana,zatim se ta proklijala pšenica stavi u duplo tolko vode i ostavi dva dana,ta mutna,žuta tekučina je rejuvelac i ima okus limuna,grejpa...a u toj tekućini ima enzima,vitamina i minerala,kažu da ima i b12...ali nema toga u nijednoj boljoj knjizi pa da sam 100% sigurna...

ja sa vegan na 60 % raw food i to 10 ak godina,iza sebe imam trudnoću i bebu koju hranim isto kod sebe...nikakve dodatke nisam uzimala,zdravi smo ali e taj vitamin tolko muči...najviše zbog bebe,ne bi da ne daj bože joj usfali nečega...

što mislite o tome? Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.11.2013. sub. 12:13    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobrodošla Kleopatra! Smile
Čestitam ti na 10g uspješnog veganstva! Prijatelji
Koliko beba sada ima?

Kako taj vitamin stvaraju bakterije, moguće je da se nalazi u fermentiranoj hrani poput kiselog zelja
Malobrojni promiču veganstvo a još daleko je manje onih koji brinu o zdravlju vegana
Sve su to znanstvenici odavno mogli provjeriti

Zalihe b12 mogu trajati dugi niz godina, to je jako individualno i ovisi o mnogim čimbenicima
Simptomi deficita nastaju polako i nije ih moguće primijetiti sve dok ne postane jako loše (zvuči nemoguće ali je tako)
Bilo bi dobro da prvo provjeriš: nivo b12 i homocisteina u krvi, metilmalonsku kiselinu u urinu
Možemo zajedno tražiti informacije o b12 u fermentiranoj veganskoj hrani i način da to provjerimo
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
MalaMari

PostPostano: 9.2.2016. uto. 09:33    Naslov: Citiraj i odgovori

Dugo se nije pisalo u ovoj temi, ali pročitala sam je cijelu jer krećem polako na veganstvo pa me zanima mogući nedostatak B12

Mislim da me sad više ne zabrinjava, ali voljela bih podijeliti ono što znam,

I ja sam dobila informacije da B12 proizvode bakterije koje žive na biljkama, ispiranjem biljaka ispiremo i bakterije sa vitaminima, ali ako imamo svoj organski vrt možemo zobati direktno s gredica, tako da mi je ta dilema riješena.

A ono da 1% nutrijenata biljka dobiva iz tla, u to vjerujem samo kad je riječ o osiromašenom tlu nekog školovanog farmera kojem su u školi objasnili da je jedini način na koji može nešto uzgojiti korištenje sintetičkih gnojiva, pesticida i herbicida..

ogi je napisao/la:
A sta je sa tim prirodnim kvascem..google ima samo 10 bezveznih rezultata pretrazivanja

Znam da ima za kupiti pivski kvasac u prahu i tabletama.. Confused

Za ovo mi je trebala vječnost,

Dakle ameri i britanci koriste nešto što zovu nutricional yeast,

ne može se samo tako prevesti jer kod nas se to zove delikatesni sušeni kvasac!
Radi se o nusproduktu melase? Bar sam tako pročitala negdje
I tvrde da je dobar izvor B12 vitamina

Nadam se da će ovo biti nekome od koristi Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.2.2016. uto. 10:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobrodošla MalaMari Smile

Nemoj se oslanjati na B12 sa površine neopranog povrća i uvijek dobro operi povrće i sa vlastitih gredica.

Kao bivši vegan sa 10g iskustva moj savjet je don't do it!
B12 nije jedini problem u veganskoj prehrani.
Zadnjih 8g. jedem srdelu i jaja kao minimum koji moram zbog zdravlja i još se čini nedovoljnim.

Ne možemo biti prijatelji životinjama i neprijatelji sebi.
Nakon 8g. intezivnog učenja još uvijek ne znam kako to pomiriti.
Izuzetno teške odluke...koje svatko mora donijeti sam za sebe.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.2.2016. uto. 11:16    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Because nutritional yeast is often used by vegans, who need to supplement their diets with vitamin B12, there has been confusion about the source of the B12 in nutritional yeast. Yeast cannot produce B12, which is only naturally produced by bacteria. Some brands of nutritional yeast, though not all, are fortified with vitamin B12. When fortified, the vitamin B12 is produced separately (commonly cyanocobalamin) and then added to the yeast.[6][7]

Although some species of bacteria that can produce B12 could potentially grow along with S. cerevisiae in the wild, commercially produced nutritional yeast is grown in controlled conditions that would normally not allow those bacteria to grow. Therefore, nutritional yeast should not be relied upon as a source of B12 unless it is fortified.
https://en.wikipedia.org/wiki/Nutritional_yeast#Nutrition

Ustvari ni tada, cijanokobalamin je neaktivna forma B12 i meni tablete sa njime nisu ni malo pomogle.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.2.2016. čet. 19:01    Naslov: Citiraj i odgovori

Gdje si Mari? Smile

Pun je internet negativnih iskustva ljudi sa veganstvom, pogledaj malo, dosta je pretražiti nešto tipa: light headed vegan
Uzmi u obzir i da većina aktivnih članova udruge PŽ i vegana od prije desetak godina danas jede ribu, jaja, sir...
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.2.2016. pet. 21:58    Naslov: Citiraj i odgovori

http://chriskresser.com/why-you-should-think-twice-about-vegetarian-and-vegan-diets/
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Stranica 15 / 15.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.