Postoje dva oprečna stajališta. Na jednoj strani mišljenje da je sve (pa tako i sjemenke) najbolje konzumirati u sirovom/ neprerađenom obliku, a sa druge strane - neki (makrobiotika npr.) zauzimaju stav da se sve (?) sjemenke trebaju pržiti prije konzumacije, jer su tako lakše za probavu i asimilaciju hranjivih sastojaka.
Što vi mislite o tome? Kako ih vi jedete, vaša iskustva?
ogi je napisao/la:Mislim da je npr. kikiviki zdraviji iz ljuske nego przeni..
Mislim da ga prže u ljusci. Probala sam sirovi kikiriki, to ne možeš jest. Meni je najbolje kupit taj sirovi i ispeč u pečnici, samo poprskan slanom vodom. Mljac!
ogi je napisao/la:Uh sad si me napalila na kikiriki..ducani jos rade
Ne dučani. Na placu. Dolac. Sirovi kikiriki. Štand obitelji Pongrac (nešto kao trgovina zdrave hrane) dolje lijevo čim uđeš u zatvoreni dio na glavni ulaz. Al ne danas. Plac radi do 2 ili 3.