Sjemenke-pržene ili sirove?

Suncokretove, lanene, bučine, sezamove, makove, badema, leće, ...
Odgovori
Avatar
Luna
Postovi: 4210
Pridružen/a: 11 ruj 2007, 15:41
Kontakt:

Sjemenke-pržene ili sirove?

Post Postao/la Luna »

Postoje dva oprečna stajališta. Na jednoj strani mišljenje da je sve (pa tako i sjemenke) najbolje konzumirati u sirovom/ neprerađenom obliku, a sa druge strane - neki (makrobiotika npr.) zauzimaju stav da se sve (?) sjemenke trebaju pržiti prije konzumacije, jer su tako lakše za probavu i asimilaciju hranjivih sastojaka.
Što vi mislite o tome? Kako ih vi jedete, vaša iskustva?
Avatar
Ogi
Site Admin
Postovi: 13100
Pridružen/a: 11 ruj 2007, 11:50
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la Ogi »

Mislim da je npr. kikiviki zdraviji iz ljuske nego przeni..:upitnik:
Avatar
miumiu
Postovi: 2882
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 15:33
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la miumiu »

ogi je napisao/la:Mislim da je npr. kikiviki zdraviji iz ljuske nego przeni..:upitnik:
Mislim da ga prže u ljusci. Probala sam sirovi kikiriki, to ne možeš jest. Meni je najbolje kupit taj sirovi i ispeč u pečnici, samo poprskan slanom vodom. Mljac!
Avatar
Ogi
Site Admin
Postovi: 13100
Pridružen/a: 11 ruj 2007, 11:50
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la Ogi »

Uh sad si me napalila na kikiriki..ducani jos rade :odlazi:
Avatar
miumiu
Postovi: 2882
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 15:33
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la miumiu »

ogi je napisao/la:Uh sad si me napalila na kikiriki..ducani jos rade :odlazi:
Ne dučani. Na placu. Dolac. Sirovi kikiriki. Štand obitelji Pongrac (nešto kao trgovina zdrave hrane) dolje lijevo čim uđeš u zatvoreni dio na glavni ulaz. Al ne danas. Plac radi do 2 ili 3. :lol:
bioistra
Postovi: 11
Pridružen/a: 03 ožu 2012, 19:15

Post Postao/la bioistra »

sirovo gotovo sve sta se moze tako jesti... najvise zato jer mi se neda spremat (przit, kuhat itd) hehe
ja sam zadovoljan, naviknes se i meni je super
Odgovori