Pupavica

Ruža, ciklama, mak, suncokret, orhideje, tulipan, ljiljan, ...
Odgovori
Avatar
Ogi
Site Admin
Postovi: 13082
Pridružen/a: 11 ruj 2007, 11:50
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Pupavica

Post Postao/la Ogi »

Pupavica – Rudbekija – lat. Rudbeckia fulgida

slika

To je višegodišnji cvijet - trajnica, koji cvate predivne zlatno-žute cvjetove sa crnom jagodastom sredinom. Kojih ima u izobilju i vrlo su trajni tako da ih ima od početka cvatnje pa do njenog kraja. A stigla je u naše krajeve iz daleke nam Sjeverne Amerike.

Biljka je puna cvijeta koje daje vrtu predivnu boju od lipnja pa sve do listopada. Biljka naraste visine od oko 50cm a zna i dostići i 80 cm. Ovisno o staništu i njegovim uvjetima. Voli sunčana mjesta sa hranjivim i propusnim tlom.

Nakon cvatnje porežite ocvalo i osušeno lišče i tako ju ostavite da preživi zimu i da u proljeće ponovo krene u novu cvatnju.

Isto tako u proljeće prije početka bujnog tjeranja okopajte i pognojite oko biljke kako bi se tokom intenzivnog rasta biljka mogla lijepo razvijati i rasti.

Sadite je u sunčane gredice, cvjetne nasada i u kombinaciji sa drugim raznim cvijećem i grmljem.

Izvor: http://www.cvijet.info
Janis Joplin

Re: Pupavica

Post Postao/la Janis Joplin »

zanimljiv cvijet, pogotovo zato što ima zgodnu kombinaciju žutog i crnog... i jer ga nikad prije nisam vidjela :oops:
Odgovori