Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

B2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Nutrijenti
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Inanna

PostPostano: 23.2.2008. sub. 01:11    Naslov: B2 Citiraj i odgovori

rekli mi kod doktora da mi fali B2, da sam u gornjem deficitu, dakle nešt malo ispod normale. od simptoma imam crvenilo okica, i ispucale usne.
crvenilo sam pripisivala buljenju u komp, a usne centralnom grijanju. Very Happy

anyway, help. jel itko zna čega da se natrpam? rekli su mi da jedem jetrica. aha, pazi da nebi. trlja oci nisam htjela uopće potezat kod tog doktora vegetarijanstvo jer bi mi krv popio.

ajmo ajmo, tko se kuži ne kanim jest jetrica ni mlijeko nit ništ - koja biljka ima tog najviše?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
aspalatus

PostPostano: 23.2.2008. sub. 05:03    Naslov: Citiraj i odgovori

a cuj...ako nisi imala volje citat sve ono sto smo pisali o b 12 pejstali itd...po jednoj teoriji nama koji smo vegani ne treba b 12 u kolicini kojoj treba ovima sta jednu meso jer se nas ne trosi toliko...mozda ti uopce ne fali samo ispadas iz njihovih tablica ( sto nije lose) hehe Very Happy

kako si uopce gledala? vadila krv?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
vuycha

PostPostano: 23.2.2008. sub. 07:38    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
a cuj...ako nisi imala volje citat sve ono sto smo pisali o b 12 pejstali itd...po jednoj teoriji nama koji smo vegani ne treba b 12 u kolicini kojoj treba ovima sta jednu meso jer se nas ne trosi toliko...mozda ti uopce ne fali samo ispadas iz njihovih tablica ( sto nije lose) hehe Very Happy

kako si uopce gledala? vadila krv?

Vidi se da ti je 4 ujutro Very Happy . Nije to taj vitamin.
[Vrh]
filo

PostPostano: 23.2.2008. sub. 13:54    Naslov: Citiraj i odgovori

a mislim ono, mogli ste joj odgovoriti, a mogla si je i sama zguglat, evo da ima tu za ubuduce

riboflavin aka b2
legumes such as mature soybeans, yeast and almonds
Quinoa is an ancient grain that is very high in protein. It is a great source of Vitamin E, B2, zinc, magnesium, iron, potassium and fiber.
High levels of vitamin B2 are found in almonds,whole grains, wild rice, soybeans, spinach, mushrooms. The best sources of riboflavin include brewer's yeast, almonds, whole grains, wheat germ, wild rice, mushrooms, soybeans, broccoli, brussel sprouts, and spinach. Flours and cereals are often fortified with riboflavin. Brewer’s yeast is the richest natural source of vitamin B2. Nori seaweed is also a fine source. dried peas, beans, and some seeds such as sunflower.

Other foods with moderate amounts of riboflavin are dark leafy green vegetables, such as asparagus, collards, broccoli, and spinach, whole or enriched grain products, mushrooms, and avocados. Lower levels of vitamin B2 are found in cabbage, carrots, cucumbers, apples, figs, berries, grapes, and tropical fruits.
Certain studies have found vegans to have a low intake of the vitamin, riboflavin. Riboflavin is important in converting protein, fats and carbohydrates into energy, and the synthesis and repair of body tissues.

signs and symptoms of riboflavin deficiency (ariboflavinosis) include cracked and red lips, inflammation of the lining of mouth and tongue, mouth ulcers, cracks at the corners of the mouth (angular cheilitis), and a sore throat. A deficiency may also cause dry and scaling skin, fluid in the mucous membranes, and iron-deficiency anemia. The eyes may also become bloodshot, itchy, watery and sensitive to bright light.
-riboflavin deficiency is always accompanied by deficiency of other vitamins
-exposure to light destroys riboflavin.
-Riboflavin is reported to be stable to heat, therefore, it is least likely lost during cooking.

Zadnja promjena: filo; 2.3.2008. ned. 18:53; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 23.2.2008. sub. 14:33    Naslov: Citiraj i odgovori

ops Embarassed obecajem da vise necu u rane jutarnje sate zalazit ovamo Very Happy
[Vrh]
Inanna

PostPostano: 23.2.2008. sub. 22:51    Naslov: Citiraj i odgovori

ali... kae vama????
meni je doktor govoril o B2 a ne o B12.
stigo mi je nalaz k mom docu od ovih iz bolnice, o doc mi je izričito rekao B2.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.2.2008. sub. 23:21    Naslov: Citiraj i odgovori

B2..pa kaj odmah ne kazes.. smijeh2
[Vrh]
Inanna

PostPostano: 23.2.2008. sub. 23:26    Naslov: Citiraj i odgovori

ja ću tebe.... ja ću tebe... prvom prilikom odalamit. Very Happy Very Happy prigovara Pracka Propeler
[Vrh]
filo

PostPostano: 23.2.2008. sub. 23:35    Naslov: Citiraj i odgovori

oups to me aspalatus zmotala.. to i jesu informacije za b2, ne b12
btw meni isto ispucane usnice, isto ko i koža na rukama..
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Nutrijenti Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.