Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kako izgledaju vegani?
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Luna

PostPostano: 12.10.2008. ned. 12:49    Naslov: Citiraj i odgovori

Da Very Happy A za onu prvu sam u jednom trenutku pomislila da će razbit kameru smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.9.2009. ned. 21:37    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.11.2009. pon. 18:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Dignuo sam ovu temu potaknut jucerasnjom emisijom "U istom loncu"
Kuhari izazivaci su bili: Ivana Kramaric, Marijana Cerovecki i Davor Vrdoljak, vegani i clanovi udruge Prijatelji zivotinja

Ustvari, pokusao sam dignuti temu "Vecera za 5" ali nije islo Very Happy
U njoj smo komentirali kako su izgledali nasi dragi prijatelji vegani u toj emisiji

Moja teorija se ponovo jucer pokazala tocnom
Cini se da zaista postoje poveznice kod dugogodisnjih vegana

Jeste gledali jucer "U istom loncu"?
Kako su vama izgledali nasi vegani?
Kako izgledaju vegani?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.11.2009. čet. 00:43    Naslov: Citiraj i odgovori

Mozda sam trebao jos na pocetku naglasiti da je ova tema pokrenuta iskljucivo iz istinske zabrinutost za zdravlje vegana

Izuzetno me ljuti cinjenica da u svijetu ne postoji ozbiljni znanstveni centar za porucavanje zdrastvene ispravnosti veganske prehrane

Ljudi su prepusteni sami sebi, jedini savjet je svakodnevno uzimanje tablete cijanokobalamina, upitnog utjecaja na zdravlje

Glupo je zmiriti pred istinom, svi primjecuju te neke negativne poveznice kod vegetarijanaca/vegana
[Vrh]
Medo

PostPostano: 6.11.2009. pet. 23:01    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Jeste gledali jucer "U istom loncu"?
Kako su vama izgledali nasi vegani?

Ja sam gledao. Izgledali su sasvim normalno. Cool To je moj dojam, bez ikakve možebitne subjektivnosti (mene kao vegana).

Uglavnom, mislim da ne postoji nikakva univerzalna karakteristika koja bi na prvi pogled po faci razlikovala vegane od ostalih, nikome to ne piše na čelu.

ogi je napisao/la:

Izuzetno me ljuti cinjenica da u svijetu ne postoji ozbiljni znanstveni centar za porucavanje zdrastvene ispravnosti veganske prehrane

Za to bi trebali doista neovisni znanstvenici, a takvi sigurno nisu u većini. Konvencionalni nutricionisti često su pod utjecajem raznih (krivih) predodžbi naučenih na faksu a koje se temeljene na svejedstvu kao nečemu općeprihvaćenom, da ne govorimo o mogućim utjecajima lobija i sl.
Trebamo se više pouzdati u svoj instinkt, osjećaj, inteligenciju i zdravu logiku, manje očekivati da nam baš svi odgovori budu servirani od znanstvenika.

Životinje u prirodi, koje kao i mi moraju jesti, ne trebaju stručnjake koji će ih uputili što treba jesti, one imaju prirodan instinkt koji je kod nas ljudi otupio.

ogi je napisao/la:

svi primjecuju te neke negativne poveznice kod vegetarijanaca/vegana

Ne treba se time previše opterećivati, razni stereotipi kontra veganstva su rezultat neznanja, zlobe i default-nabrijanosti protiv nas "agresivnih" vegana.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.11.2009. pet. 23:59    Naslov: Citiraj i odgovori

o! medo medo !o medo medo o! medo medo

( nemogu sakriti radost sto te ponovo cujem )

Dakle, ti negiras veganski smotan-spetljan-ogranicen sindrom

Cujmo ostale skace od srece
[Vrh]
Medo

PostPostano: 7.11.2009. sub. 08:14    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
( nemogu sakriti radost sto te ponovo cujem )

Eto, došla inspiracija za nešto napisati, a i sada je više slobodnog vremena nego prije. Smile
Iako, ovdje je postalo prilično mrtvo u odnosu na nekad. Sad Nadam se ipak da ćeš dobiti još čije mišljenje. palac

ogi je napisao/la:

Dakle, ti negiras veganski smotan-spetljan-ogranicen sindrom

Ako misliš na emisiju, može biti da je nisam doživio na isti način - priznajem, radio sam nešto drugo usput i nisam baš toliko detaljno pratio, ali da bi vegani općenito bili smotani, spetljani i/ili ograničeni samo zato što su vegani, ne vidim osnove za takav strah.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 7.11.2009. sub. 13:36    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Ako misliš na emisiju, može biti da je nisam doživio na isti način - priznajem, radio sam nešto drugo usput i nisam baš toliko detaljno pratio, ali da bi vegani općenito bili smotani, spetljani i/ili ograničeni samo zato što su vegani, ne vidim osnove za takav strah.

Ne mislim samo na emisiju, jos nisam upoznao dugogodisnjeg vegana bez sindroma Sad
[Vrh]
Luna

PostPostano: 7.11.2009. sub. 22:35    Naslov: Citiraj i odgovori

Nisam gledala emisiju, ali vjerujem da smotanost može biti (i) rezultat treme. Naime, relativno je malen broj ljudi koji se pred TV kamerama može ponašati potpuno opušteno, prirodno, spontano.
ogi je napisao/la:
Ne mislim samo na emisiju, jos nisam upoznao dugogodisnjeg vegana bez sindroma Sad

Ne poznajem dovoljan broj dugogodišnjih vegana da bih bila kompetentna donositi generalne sudove, ali načelno smatram da veća ili manja spetljanost/ smotanost/ ograničenost (ili kako to već nazivaš) u pravilu nije rezultat nečijih prehrambenih navika, već više psiho-socijalnih vještina ili karakternih obilježja.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 7.11.2009. sub. 23:29    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Nisam gledala emisiju, ali vjerujem da smotanost može biti (i) rezultat treme. Naime, relativno je malen broj ljudi koji se pred TV kamerama može ponašati potpuno opušteno, prirodno, spontano.

Jasno

Luna je napisao/la:
Ne poznajem dovoljan broj dugogodišnjih vegana da bih bila kompetentna donositi generalne sudove

Ni ja, zato pitam

Luna je napisao/la:
ali načelno smatram da veća ili manja spetljanost/ smotanost/ ograničenost (ili kako to već nazivaš) u pravilu nije rezultat nečijih prehrambenih navika, već više psiho-socijalnih vještina ili karakternih obilježja.

U pravilu nije mozda zato sto 99% ljudi nema dugogodisnju vegansku prehranu

Mislim da ce se svi sloziti kako prehrana ima snazan utjecaj na razvoj i odrzavanje psiho-fizicke sposobnosti

Zanima me da li ste kod sebe ili drugih vegana primjetili te poveznice?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.4.2013. čet. 14:09    Naslov: Citiraj i odgovori

www.index.hr/forum/30/gastronomija/tema/247585/vegetarijanstvo-istina-iili-laz-iili-profit.aspx
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 4.4.2013. čet. 14:17    Naslov: Citiraj i odgovori

Da, žena (vegan) iz ovog clipa izgleda dosta staro.

A ni ova nije više u cvijetu mladosti:
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.4.2013. čet. 15:38    Naslov: Citiraj i odgovori

Što kažeš na to da nigdje na zemlji nije pronađen ni jedan veganski narod/pleme?
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 4.4.2013. čet. 16:03    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Što kažeš na to da nigdje na zemlji nije pronađen ni jedan veganski narod/pleme?

Hunza http://en.wikipedia.org/wiki/Hunza_Valley su praktički vegani (1 % meso, ali samo na proslavama; 99 % dana u godini ni ne vide meso), baš kao i Raramuri http://en.wikipedia.org/wiki/Tarahumara_people . Obje skupine su očuvale svoj način života jer su prirodno izolirani od svijeta.
Možeš ići i na veće skupine: što misliš je li tipičan Indijac ili Kinez prije 100 godina jeo UGLAVNOM meso ili UGLAVNOM biljnu hranu, a meso vidio kroz prozor na trpezi bogatih? Živio sam s kinezima u USA i, vjeruj mi, do 21-og stoljeća nisu vidjeli puno mesa. Tipična kineska ishrana je vegetarijanska. Isto ti vrijedi i za Indiju. Dakako ovdje govorimo o vegetarijanstvu i veganstvu iz potrebe i neimaštine, a ne uvjerenja, ali ljudi su se snašli i preživjeli. Dapače, živjeli su zdravo i dugo i nisu imali bolesti civilizacije koje mi danas imamo.
U srednjem vijeku je donesen zakon o čistoći pive, a ne o čistoći mesa. Pivo je bilo pokretač ekonomije. Meso su jeli samo feudalci. Giht je tada prozvan bolešću bogatih baš zbog toga jer seljaci nisu jeli puno (a neki ni uopće; opet ne iz uvjerenja, nego nisu imali priliku) mesa pa nisu mogli dobiti giht ni brojne druge bolesti bogataša.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.4.2013. čet. 17:09    Naslov: Citiraj i odgovori

U onom dokumentarcu što si stavio su samo rekli da su imali ograničene količine mesa, mlijeka i mliječnih proizvoda
I generacija naših roditelja je živjela slično, meso su imali samo nedjeljom i u posebnim prigodama
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 4 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.