Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Sirova hrana i frutarijanstvo
Prethodna  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.10.2013. čet. 02:47    Naslov: Citiraj i odgovori

Kada se radi o preživljavanju, a u povijesti je to bila svakodnevnica, naša vrsta jede sve do čega dođe
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
pkristo

PostPostano: 3.12.2013. uto. 17:22    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2298032/Is-feeding-children-raw-vegan-diet-nuts-This-family-says-helped-beat-asthma-acne.html
Još malo reklame za raw-veganism.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 11.12.2013. sri. 11:41    Naslov: Citiraj i odgovori

Zanimljiv članak o sirovoj hrani: http://www.vitkigurman.com/2013/12/10/nemasna-sirova-hrana/
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 8.1.2014. sri. 09:01    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo jedan domaći primjer sirovojelstva: http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/232146/Default.aspx
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.2.2014. ned. 01:54    Naslov: Citiraj i odgovori

http://figgypiggy.blogspot.com/
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.4.2014. sub. 02:10    Naslov: Citiraj i odgovori

velvet je napisao/la:
Meni je otisla caklina na vise zuba i to sve od jedinice do trojke, ove iza i ne brojim. Zubi jesu cvrsti i ne kvare se iznutra, ali caklina je nastradala. Nisam mislio da mi se to desiti, usao sam u to kao i svi, nepripremljen i sam sumnjom. Mnoge su prednosti koje sam dobio prelaskom na sirovu hranu, medjutim nakon par godina se vidi konkretno jeste li za 100% sirovu hranu ili niste.

Po mom misljenju bit svega je naci svoju individualnu konstituciju po Ayurvedi (koja nema veze sa sirovom hranom) i prema tom omjeru koristiti sirovu hranu. Dakle u Ayurvedi su 3 fizicke konstitucije ljudi: Vata (mrsavi), Pitta (srednji) i Kapha (deblji). Posto covjek mrsavi i isušuje se od sirove hrane, ona je najgori izbor vec mrsavom covjeku Vata konstitucije tijela. Govorim o 100% sirovome, naravno da on treba smanjiti udio sirove hrane. 100% sirova hrana je najbolji izbor za Kapha (deblje osobe) kojima proces mrsavljenja dosta dugo traje i nikada ne izgledaju kao kosturi poput ljudi Vata konstitucije.

Od sirove hrane sam izlijecio 2 alergije, popravio vid, podigao energiju, ocistio komletno tijelo iznutra, umor je nestao, ali sam načeo zubnu caklinu, omrsavio ko kostur i smanjio temperaturu tijela, tj, preko zime sam se smrzavao i bio pothlađen.

Sada kada vise nisam 100% sirov dio toga se vratio u normalu, vise nisam hodajuci kostur, temperatura tijela se vratila, ali se malo vratio i umor. Imam osjecaj da se i vid malo pogorsao. Sve ima svoje, iskustvom covjek uci, ali mislim da nema dovoljno vremena da sazna sta je sve dobro, a sta lose za njega.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.7.2014. pon. 15:24    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.sirova-hrana.ri-web.org/
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 1.9.2014. pon. 16:49    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.presnikoticek.si/
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.1.2015. ned. 23:32    Naslov: Citiraj i odgovori

http://renegadehealth.com/blog/deathofraw

Ex-Raw Foodists Speak Out

Since I published the Raw Secrets, I just can’t count the number of “ex-raw foodists” that who have come out to share their stories. Now, there are even entire websites dedicated to let ex-raw foodists “come out of the closet,” and leave the raw food “cult” once and for all.

Here’s a small sample of former raw foodists you may know:

Kevin Gianni — Co-founder of Renegade Health and a modern figure in the movement. It’s no secret that Kevin is no longer eating a raw food diet, after finding out that his health markers were out of balance on raw.

Victoria Boutenko — The biggest advocate for green smoothies in the world. Wrote a book on overcoming raw food “addiction,” but now allows herself to eat some cooked foods. Same for her children, who wrote raw food recipe books.

Harley (Durianrider) & Freelea from 30BananasaDay — The loudest advocates of a fruit-based diet in the world said for years that it was 100% raw or nothing. Now Harley unapologetically uses some cooked foods strategically to increase his performance.

Swayze Foster — Author of the great blog www.fitonraw.com. No longer eats 100% raw.

Chard Sarno — Amazing raw food chef. In a recent book, he talked about discovering that his cholesterol was high and that his triglycerides were off the charts on a raw food diet. He decided to go on a 100% whole food diet, with no agave, no maple syrup, no coconut oil, no olive oil. He focused on greens, beans and grains. In four mouths, his cholesterol dropped by 100 points and his triglycerides went back to normal. Chad was eating a typical raw food diet with some gourmet dishes.

I could, of course, list dozens and dozens of testimonials from people who previously ate a 100% raw food diet but gave it up for one reason or another. But that’s not the point of this article. My goal is not to “bash” the raw food diet, but simply to state that it is dead, as a craze that took over the health world for over a decade.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 29.4.2016. pet. 21:11    Naslov: Citiraj i odgovori

Piše Tina na svom blogu: http://zelenarium.com/o-autorici/
Citat:
Najnovije info: od ožujka 2015. sam na 100% sirovoj hrani, nakon 6 dana teške gripe i bespomoćnog ležanja. To je bilo dovoljno da odlučim prijeći na 100% sirovu hranu jer sama sebe želim uvjeriti hoću li uistinu biti toliko zdravija koliko svi sirovojelci tvrde. Krvna slika nakon 6 mjeseci mi je izvrsna stoga, nastavljam dalje Smile

Baš me zanima kako je sada, godinu dana kasnije...
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 9.5.2016. pon. 13:00    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Piše Tina na svom blogu: http://zelenarium.com/o-autorici/
Citat:
Najnovije info: od ožujka 2015. sam na 100% sirovoj hrani, nakon 6 dana teške gripe i bespomoćnog ležanja. To je bilo dovoljno da odlučim prijeći na 100% sirovu hranu jer sama sebe želim uvjeriti hoću li uistinu biti toliko zdravija koliko svi sirovojelci tvrde. Krvna slika nakon 6 mjeseci mi je izvrsna stoga, nastavljam dalje Smile

Baš me zanima kako je sada, godinu dana kasnije...

Ako je išla oprezno i uravnoteženo (što nije odlika našeg Ogija!) onda sam siguran da je sve super. Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.5.2016. pon. 21:41    Naslov: Citiraj i odgovori

pkristo je napisao/la:
Ako je išla oprezno i uravnoteženo (što nije odlika našeg Ogija!) onda sam siguran da je sve super. Smile

Uravnoteženo na 100% sirovoj hrani?! Very Happy
Nema ništa bez vatre, škroba i životinjskih masnoća! Pece palacinke
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 10.5.2016. uto. 08:40    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Uravnoteženo na 100% sirovoj hrani?! Very Happy
Nema ništa bez vatre, škroba i životinjskih masnoća! Pece palacinke

Ne slažem se s tobom, ali ću se do smrti boriti za tvoje pravo na vlastito mišljenje. Smile
Mi smo jedina životinja koja termički obrađuje hranu. I po mnogim drugim stvarima smo najudaljeniji od prirode. Škrob smo počeli jesti redovno prije nekih 10000 godina. Ne tvrdim da to nije dobro otkriće, ali očito smo nekako morali preživjeti i do tada. Životinjske masnoće? Možemo preživjeti i pomoću njih, ali ja ih ne jedem već puuno godina pa sam odličnog zdravlja. Uglavnom - više je putova koji vode na vrh planine...nije nužno samo jedan pravi, a svi ostali krivi.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.5.2016. uto. 11:05    Naslov: Citiraj i odgovori

Naše slaganje oko prehrane se mijenjalo svih ovih godine pa će se vjerojatno i dalje mijenjati, i neće utjecati na naše prijateljstvo palac
Otprilike znaš kako sam došao do trenutne prehrane, vrijeme će pokazati jesam li na dobrom putu.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 11.5.2016. sri. 11:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Sljedeća
Stranica 25 / 26.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.