Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Sirova hrana i frutarijanstvo
Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.9.2007. sri. 23:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Meni je ocita razlika to sto nakon takve klope odmah letim.. leti2
Nema onog osjecaja tromosti nakon obilne klope..

Samo nikad nisam izdrzao duze od 2-3 dana
Neodoljivo mi fali nesto kao kruh..nesto kuhano, peceno..
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
aspalatus

PostPostano: 20.9.2007. čet. 01:59    Naslov: Citiraj i odgovori

e da istina je...ja sam se jedno lito tako hranila. do podne bih jela samo voce a poslije podne i povrce ali sve sirovo...a poslje toga mi se kuhana hrana gadila..i to ona koju ja spremam, ne kupovna ( od kupovne bih zavrsila na ispumpavanju zeludca )...bas ono sto luna kaze mozes osjetit sve u njoj sta nema veze s njom..culo okusa je totalno izostreno...nakon dvije grozdice ja bih se zasitila secera...to je vec bilo preslatkooooooooooo
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Phoenix

PostPostano: 20.9.2007. čet. 08:48    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
ogi je napisao/la:
Phoenix..koliko posto od toga je sala Very Happy

Nula posto Wink

Vis vis kako luna sve zna kad se informirala Wink
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 20.9.2007. čet. 19:47    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:

ko da je to pozitivno Rolling Eyes

He he pa ovisi kako to dozivljavas. Ako ti je zivot lijep zasto bi htio otici. Smile
[Vrh]
Anyko

PostPostano: 20.9.2007. čet. 21:33    Naslov: Citiraj i odgovori

najiskrenije rečeno prvi put čujem za frutajnstvo - mada mi je iz naziva sve jasno...

iskreno rečeno za sad mi je to nezamislivo, al to sam rekla i za vege, tj da nikad nebih mogla biti.. a eto me sad tu.

daj mi molim te reci kako je na početku.
sjecam se kad sam prestala jesti meso da sam imala feeling da se više nikada neću pošteno najesti, stalno me pratio osjećaj gladi..

kako je kod tebe..... ili jos bolje, opiši jedan svoj obrok...

stvarno mi je to sada nezamislivo Shocked
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 20.9.2007. čet. 21:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Ma nemoj se bojati, sve to dode vremenom. Ja recimo nisam postao niti vegetarijanac niti frutarijanac preko noci.
To je uvijek bilo hrpetina procitanih knjiga i puno razgovora da mi nesto skljocne u glavi. Tako samo polako pa tko zna mozda se i ti zazelis tako neceg Wink

Uglavnom je istina je da je u pocetku dosta tesko i tu se vecina ljudi jako preplasi. Zato je pozeljno procitati recimo nesto od onih knjiga i ispovjesti da se vidi da to nije nista cudno i da to svi ljudi prolaze.
Takoder da se vidi sto se takvom ishranoom postize. Ljudi sa 100 godina trce maraton bolje od ekipe od 40 godina i takve stvari.
Eto ja sam napisao neka pozitivna iskustva i sto se jos moze ocekivati.

U pocetku je mozda nezgodno to ciscenje organizma i toga se ljudi preplase. Neki malo puniti ljudi mogu izbaciti i do 10 kg smeca iz organizma. Bude svega od sluzi do gadne stolice. Covjek se zacudi sto sve moze biti u njemu. Very Happy Naravno to ovisi inace i o stupnju zatrovanosti organizma i prijasnje prehrane. NE mora biti niti priblizno tako. Samo je gadno kad se pokrenu toksini onda mogu biti i glavobolje sto opet moze biti individualno. Sve to moze proci vec nakon mjesec dana.

Ja ti inače uglavnom jedem samo voce i tu uopce nije bitno sto ces jesti. Mozes ziviti samo na grejpu ako te volja, ne bi vjerovala. Smile
Recimo ja ujutro pojedem 2 banane za dorucak i onda tokom dana jedem svakako voce. Jabuke, kruske, breskve, jos banana, suho voce, bademe i takve stvari. Ne filozofiram previse nego jedem voce onako kako je. Nekad si radim kao neku salatu od kombinacije par voca.
Nekad tokom dana znam pojesti i do 16 banana, 2 jabuke, 2 breskeve i jos neke sitnice. Ali to samo sada zato sto hocu nabiti misicnu masu i kilazu. Kasnije cu jesti puno manje.
Prazninu imas u pocetku ali to je samo navika organizma. Poslije ce ti se svidati lakoca organizma i poletnost koju dobijes.
[Vrh]
Anyko

PostPostano: 20.9.2007. čet. 21:52    Naslov: Citiraj i odgovori

Phoenix je napisao/la:
Ma neboj se sve to dode vremenom. Ja recimo nisam
Nekad tokom dana znam pojesti i do 16 banana, 2 jabuke, 2 breskeve i jos neke sitnice. Ali to samo sada zato sto hocu nabiti misicnu masu i kilazu. Kasnije cu jesti puno manje.

joooj meni se cini da bi ja to pojela u pol dana respekt . mada vjerujem da je to sve stvar navike, tj na kakvu se prehranu želudac navikne.

sve u svemu svaka čast, nadam se da cu još dosta o ovom naučiti palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.9.2007. čet. 22:11    Naslov: Citiraj i odgovori

Anyko je napisao/la:
...sjecam se kad sam prestala jesti meso da sam imala feeling da se više nikada neću pošteno najesti, stalno me pratio osjećaj gladi..

Meso je nama ljudima tesko za probavu i to je bio taj osjecaj 'sitosti' Very Happy
Zivotinje mesojedi imaju 10 puta jacu zelucanu kiselinu..
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 20.9.2007. čet. 22:24    Naslov: Citiraj i odgovori

Da tocno to. Da so probavi meso u ljudskom organizmu treba jako puno energije i preko 10 sati varenja. Tako da uglavnom dolazi do truljenja mesa u organizmu. Odatle los zadah i smrad. Inače meso je jako opasno zato sto stvara mokracnu kiselu koja stvara kristale u stanicama i misicima. Zbog toga nastaju bolovi u misicima, reume i sve moguce slicne tegobe.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 20.9.2007. čet. 23:21    Naslov: Citiraj i odgovori

Phoenix, imam pitanje za tebe.

Zanima me tvoj stav prema vitaminsko-mineralnim suplementima/ dodacima prehrani.

Zašto to pitam...

Naime, osobno vjerujem u teoriju kako je sirova hrana doista dovoljna za sve što je potrebno našem tijelu (voće, povrće, orašidi, sjemenke i klice).
Međutim, današnji plodovi više ne rastu na tlu kakvo je bilo nekad, udio kisika u zraku se gotovo prepolovio, sve što se sadi uglavnom se "obogaćuje" raznim pesticidima, umjetnim gnojivima...i mnogo toga još. Sve to, naravno, utječe na kvalitetu sirove hrane i očituje se u smanjenju vitalnih hranjivih sastojaka koje ona sadrži...Hrana više nije kao nekad...

Ako uzmemo to u obzir, podržavaš li upotrebu dodataka (obzirom da se ovdje isto radi o "kemiji"), paziš da je hrana koju kupuješ organskog porijekla ili nešto treće? Misliš da ono što se nudi danas na tržnicama i u trgovačkim centrima još uvijek dovoljno bogato svime što naša tijela trebaju?

Ja imam malu dilemu oko toga...

Zadnja promjena: Luna; 21.9.2007. pet. 00:57; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.9.2007. čet. 23:25    Naslov: Citiraj i odgovori

Da..bakterijice koje se inace normalno nalaze na vocu/povrcu, spricanjem nestaju, zajedno s njima i npr. vitamin B12 placko
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 21.9.2007. pet. 09:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Phoenix, imam pitanje za tebe.

Zanima me tvoj stav prema vitaminsko-mineralnim suplementima/ dodacima prehrani.

Zašto to pitam...

Naime, osobno vjerujem u teoriju kako je sirova hrana doista dovoljna za sve što je potrebno našem tijelu (voće, povrće, orašidi, sjemenke i klice).
Međutim, današnji plodovi više ne rastu na tlu kakvo je bilo nekad, udio kisika u zraku se gotovo prepolovio, sve što se sadi uglavnom se "obogaćuje" raznim pesticidima, umjetnim gnojivima...i mnogo toga još. Sve to, naravno, utječe na kvalitetu sirove hrane i očituje se u smanjenju vitalnih hranjivih sastojaka koje ona sadrži...Hrana više nije kao nekad...

Ako uzmemo to u obzir, podržavaš li upotrebu dodataka (obzirom da se ovdje isto radi o "kemiji"), paziš da je hrana koju kupuješ organskog porijekla ili nešto treće? Misliš da ono što se nudi danas na tržnicama i u trgovačkim centrima još uvijek dovoljno bogato svime što naša tijela trebaju?

Ja imam malu dilemu oko toga...

Da dobro pitanje. Bas sam o tome pricao jutros s mamom.
Da istina je da danasnje voce koje mozes naci na trzinici nije dovoljno dobro i premalo ima toga sto mozes iskoristiti. Zato moras tonu toga pojesti da dobijes nesto ali onda opet previse opterecujes probavu i takoder unosis i vece kolicine toksina u organizam.
Naravno to nije toliko strasno koliko je recimo skrob i secer opasan za organizam. Ali ne smije ni ovo zanemariti.
Zato ideja je traziti makar neko voce koje je prirodno uzgojeno ako ne sve. Takoder posto je potrebno jesti vece kolicine da se dobiju potrebni sastojci bolje je to raditi kroz sokove. Jer recimo nije lako posjeti 5 mrkvi i 5 jabuka. Dok to strusis u soku za 1 h i dobijes strasno puno korisnih stvari a organizam nije preopterecen da mora sve to rucno prevariti i izbaciti van. Takoder manja potrosnja energije pa vise ostaje za zivot.

No da, odgovor je DA ako se ne moze naci sve prirodno uzgojeno, nije lose malo upotpuniti vitaminima i sam to znam raditi. Pogotovo ako bi se slucajno osjecao preumorno. Tako da ja znam uzeti i spirulinu ili cisti vitamin c pa b komleks itd. A inace radim naporan i stresan posao pa to u meni brze sve izgara pa onda mi takoder dobro dode radi toga.
Tako da slobodno nadopuni hranu ako mislis da ne dobijas dovoljno.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 21.9.2007. pet. 10:56    Naslov: Citiraj i odgovori

Phoenix je napisao/la:
Posto je potrebno jesti vece kolicine da se dobiju potrebni sastojci bolje je to raditi kroz sokove. Jer recimo nije lako posjeti 5 mrkvi i 5 jabuka. Dok to strusis u soku za 1 h i dobijes strasno puno korisnih stvari a organizam nije preopterecen da mora sve to rucno prevariti i izbaciti van. Takoder manja potrosnja energije pa vise ostaje za zivot.

Tako radim. Mislimo isto Vrti se Vrti se Vrti se
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 21.9.2007. pet. 11:11    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Da..bakterijice koje se inace normalno nalaze na vocu/povrcu, spricanjem nestaju, zajedno s njima i npr. vitamin B12 placko

Da istina sto velis. Na kraju sto ce ti takva jabuka kad ju ni crv nece takvu Very Happy

Da to je inace jako velika zabluda jer ljudi misle da si rade dobro ubijanjem svih zivih bakterija.
Bakterije postoje s razlogom i one su korisne kao i svatko drugo zivo bice. Ironija je u tome sto se ljudi razboljevaju bas ako zive u sterilnom okruzenju. Najgore je sto moze napraviti za dijete staviti ga da zivi izolirano i sterilno. Njegov organizam nece biti naviknut na nista i pokosit ce ga prva bolestina. Takoder bez bakterija bi mi bili mrtvi jer zivimo s njima u simbiozi. Bez nekih bakterija ne bi mogli ziviti jer one se bave razgradnjom razno raznih stvari u nasem organizmu i unistavanjem smeca.
I ako je sve ok svi sretni.
Problem je ako u organizmu nastane dobra podloga u obliku hrpe smeca radi lose prehrane gdje se bakterije pocnu mnoziti nekontrolirano.
A to je onda neravnoteza.

Uglavnom zanimljivo kako ljudi vole ici kontra logike i pokusavaju donositi nove zakone kad u prirodi sve samo po sebi funkcionira savrseno.

Uh izgleda sam malo otisao predaleko od teme Laughing
[Vrh]
filo

PostPostano: 21.9.2007. pet. 12:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Uh izgleda sam malo otisao predaleko od teme

sam piši, gušt te je čitat, uostalom, jedan si od rijetkih sa smislenim postovima palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Sljedeća
Stranica 3 / 26.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.