Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Izvor vitamina B12 za vegane
Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.2.2008. uto. 22:26    Naslov: Citiraj i odgovori

A sta je sa tim prirodnim kvascem..google ima samo 10 bezveznih rezultata pretrazivanja

Znam da ima za kupiti pivski kvasac u prahu i tabletama.. Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Medo

PostPostano: 5.2.2008. uto. 23:39    Naslov: Citiraj i odgovori

Od 7.7. prošle godine imam kutiju tableta B12, onu koja se može dobiti u PŽ.

Od tada sam pojeo možda 2 tablete. Shocked

Ne zato što sumnjam u njih, već jednostavno se ne sjetim uzeti ih iz ladice gdje se nalaze. Mislim si, da je potrebno da ih jedem, onda bi me instinkt upućivao na to i sjetio bih se uzeti ih. Sad će me vuycha vjerojatno malo kritizirati, s njim sam i IRL pričao na tu temu, ali jednostavno je tako...

Već je oko 3 godine da ne konzumiram nikakve mliječne proizvode kao izvora B12, a jedine smetnje koje sam imao a za koje sam pomislio da bi možda mogle biti posljedica nedostatka B12 su povremene intelektualne smetenosti u smislu zaboravljivosti, krivog percipiranja nekih stvari i pojmova, događalo mi se to par puta u intervalima od po par mjeseci...
Ne znam, možda su 3 godine prekratko razdoblje u kojem bi se mogle manifestirati posljedice nedostatka B12. A možda sam i unosio B12 da toga nisam bio svjestan, recimo putem nekog müslija koji je njime obogaćen i sl.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.2.2008. sri. 00:22    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Mislim si, da je potrebno da ih jedem, onda bi me instinkt upućivao na to i sjetio bih se uzeti ih.

Shocked Very Happy..ti se salis
[Vrh]
Medo

PostPostano: 6.2.2008. sri. 00:43    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Medo je napisao/la:
Mislim si, da je potrebno da ih jedem, onda bi me instinkt upućivao na to i sjetio bih se uzeti ih.

Shocked Very Happy..ti se salis

Pa i ne baš, možda u vrlo malom postotku...

Daj ne budi toliki skeptik, čim se spomene tako nešto odmah skačeš (kao onaj put kod reinkarnacije)... Very Happy Ako tvoj sustav razmišljanja i djelovanja ne funkcionira i po principu instinkta (između ostalog) ne znači da ne funkcionira kod nekog drugog.

No svejedno, mislim da ću ipak početi trošiti te tablete, ako ništa drugo da ne propadnu. Mislim da štetiti ne mogu u smislu da može doći do nekog predoziranja.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 6.2.2008. sri. 00:48    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Sad će me vuycha vjerojatno malo kritizirati, s njim sam i IRL pričao na tu temu, ali jednostavno je tako...

Ne moram ti niš reći, već se kritiziraš u moje ime Very Happy
Medo je napisao/la:
Već je oko 3 godine da ne konzumiram nikakve mliječne proizvode kao izvora B12, a jedine smetnje koje sam imao a za koje sam pomislio da bi možda mogle biti posljedica nedostatka B12 su povremene intelektualne smetenosti u smislu zaboravljivosti, krivog percipiranja nekih stvari i pojmova, događalo mi se to par puta u intervalima od po par mjeseci...

Rani simptomi Sad . Slijede vrtoglavice, mučnine, dezorijentiranost, u konačnici oštećenje mozga http://ezinearticles.com/?Vitamin-B12-Deficiency-Symptoms&id=373089. Ne se zajebavat!
Medo je napisao/la:
Ne znam, možda su 3 godine prekratko razdoblje u kojem bi se mogle manifestirati posljedice nedostatka B12. A možda sam i unosio B12 da toga nisam bio svjestan, recimo putem nekog müslija koji je njime obogaćen i sl.

Čekaj još koju godinu i hranit će te na žličicu Sad
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 6.2.2008. sri. 00:51    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Ne zato što sumnjam u njih, već jednostavno se ne sjetim uzeti ih iz ladice gdje se nalaze.

Upravo zato ih držim na vidljivom mjestu. Ujutro si, dok rješavam poštu, žvaknem jednu na prazan želudac.
[Vrh]
Medo

PostPostano: 6.2.2008. sri. 00:55    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:
Medo je napisao/la:

Rani simptomi Sad

Znači ipak. Confused
Ali zašto onda nisu ti simptomi permanentno prisutni, već samo u nekim razdobljima?

vuycha je napisao/la:
Ujutro si, dok rješavam poštu, žvaknem jednu na prazan želudac.

Je li poanta "na prazan želudac" i ako da, zašto?
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 6.2.2008. sri. 01:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Ali zašto onda nisu ti simptomi permanentno prisutni, već samo u nekim razdobljima?

Vjerijatno se ispoljavaju pod određenim uvjetima u ranoj fazi (glad, umor itd.)

Medo je napisao/la:
Je li poanta "na prazan želudac" i ako da, zašto?

Napravljene su da ih se otapa u ustima, tako da je u biti svejedno što se tiče želuca. Jedino može biti važno (a i ne mora, ne znam) da organizam ne prerađuje i ne apsorbira ništa drugo u tom trenutku. Najbolja apsorpcija je kad se zdrobi zubima (mekana je) i otapa pod jezikom.
[Vrh]
Medo

PostPostano: 6.2.2008. sri. 01:30    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:
Jedino može biti važno (a i ne mora, ne znam) da organizam ne prerađuje i ne apsorbira ništa drugo u tom trenutku.

To ustvari zvuči logično, jer ako metabolizam u tom trenutku ne prerađuje ništa drugo onda će se moći više "posvetiti" apsorpciji B12.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.2.2008. sri. 01:35    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
No svejedno, mislim da ću ipak početi trošiti te tablete, ako ništa drugo da ne propadnu.

smijeh2 ..oprosti ali ovo je ful smijesno
[Vrh]
Medo

PostPostano: 6.2.2008. sri. 01:40    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Medo je napisao/la:
No svejedno, mislim da ću ipak početi trošiti te tablete, ako ništa drugo da ne propadnu.

smijeh2 ..oprosti ali ovo je ful smijesno

Opraštam. Smile

Idemo tamo da ne zachatavamo ovdje:
http://zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=555&postdays=0&postorder=asc&start=420
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.2.2008. sri. 01:41    Naslov: Citiraj i odgovori

Vuycha..onaj link gore ne sljaka
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.2.2008. sri. 01:58    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
ogi je napisao/la:
Ne kuzim, kak ti je zao tableta ali ne i zdravlja.. trlja oci

Ma nisam ja nikada rekao da sam protiv B12, samo je glupo da smo kroz povijest/(d)evoluciju spali na to da ga trebamo dobivati putem tableta, ali ako nema druge, prihvaćam...

Iako zvuci bolesno, i ja bi se mogao pomiriti sa time ali da bar nema kontradiktornih info. i da znam koje su kvalitetne ('zdrave') Confused
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.2.2008. sri. 02:13    Naslov: Citiraj i odgovori

Anemija zbog manjka vitamina B 12 naziva se još i megaloblastična anemija (zbog toga što su eritrociti u ovoj bolesti veliki). Bolest može nastati uslijed nedovoljnog unosa hranom (npr. vegetarijanska prehrana), poremećaja probavnog sustava koji uzrokuju manjak unutrašnjeg faktora potrebnog za apsorpciju vitamina B12 iz crijeva, parazitarnih bolesti, otrovanja dušik-oksidom. Simptomi bolesti dolaze od strane krvotvornog, živčanog i probavnog sustava a uključuju: slabost, poremećaj vida, vrtoglavicu, zvonjavu u ušima, lupanje srca, bolove u prsištu, simptome zatajenja srca, bolan jezik, gubitak apetita, proljev, poremećaj iskorištavanja pojedene hrane. Najveći su problem promjene na živčanom sustavu jer one ostaju i nakon liječenja bolesti. Znakovi uključuju umrtvljenost i trnce u rukama i nogama, slabost, poremećaj ravnoteže i mentalne poremećaje koji se mogu kretati od blage zaboravljivosti i nervoze do teškog poremećaja spoznajnih funkcija i psihoze. Liječenje obuhvaća uklanjanje uzroka, tj. osnovne bolesti koja je dovela do manjka vitamina B12 i nadomjesno liječenje. Nadomještanje vitamina ne radi se lijekovima koji se daju na usta već injekcijama u mišić. Liječenje traje doživotno. Čak i uz najbolje liječenje, simptomi od strane živčanog sustava ne moraju se potpuno povući.

http://www.perpetuum-lab.com/w/Kobalamin(B12)
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.2.2008. sri. 02:26    Naslov: Citiraj i odgovori

Studija objavljena 1999. godine u Američkom časopisu za kliničku prehranu iznosi rezultate o razini vitamina B12 u krvi 245 australskih lakto - ovo vegetarijanaca i vegana.
Podatak o 73 % osoba koje su imale nisku razinu vitamina B12 govori o neupitnoj važnosti adekvatne opskrbe vitaminom B12 u vegetarijanaca. Deficit je bio znatno izraženiji u vegana.

http://www.hic.hr/zdrava-hrana02.htm
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Sljedeća
Stranica 3 / 15.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.