Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prelazak na sirovo
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Luna

PostPostano: 12.2.2008. uto. 17:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Uh. Bilo je gadno. Mislila sam da ću *uummrijeti*... Confused
Dakle, oko 10 danas ujutro sam osjetila golemu slabost, u cijelom tijelu, glava me sve više i više boljela, jedva sam sjedila i pričala...
Kada sam shvatila da ne prestaje, pokupila sam se s posla i otišla kući. Osjećala sam ooogroman umor. Iako imam autom svega 10 min do doma, jedva sam se dovezla, skoro sam zaspala na semaforu. Ležala sam u krevetu oko 4 sata i pila samo izvorsku vodu. Mislila sam da će mi glava eksplodirati, kao da ima 10 kila. Osjet mirisa mi je bio na +100, tako da je to dodatno provociralo osjećaj slabosti. Čekala sam da simptomi prestanu, da se mogu vratiti na posao.
Koja koma, ono, nemaš s kim o tome popričati...nisam znala što da radim...znala sam od čega i zašto je, ali kako to nekom objasniti...prelazim na sirovo, čistim se, otrovi se *uzburkali*, tko bi to razumio...osjećala sam se tako usamljeno...samo sam ležala, pila vodu, odlazila na wc i...čekala da prođe Sad
Onda je prošlo Smile
Sada se ponovo osjećam kao ptica skace od srece

Hvala vam svima na podršci, iskreno i od srca Srce Pusa i cvijece
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Miss Dalloway

PostPostano: 12.2.2008. uto. 17:52    Naslov: Citiraj i odgovori

bitno da si nam ziva i zdrava luna Full in love
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Luna

PostPostano: 12.2.2008. uto. 17:53    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
nakon par dana me opet bilo ulovilo pa sam zakljucila da to dolazi nekako periodicno...doduse u sve manje izrazenijem obliku

Dakle, biti će još "epizoda". Ok, znači, sve je pod kontrolom Smile Wink
[Vrh]
Luna

PostPostano: 12.2.2008. uto. 17:57    Naslov: Citiraj i odgovori

muki je napisao/la:
otrovi u organizmu - počinju ti se oslobađati (mislim da te to pati) nakupine u tankom crijevu (čitaj nakupljeni otrovi) pa te to pati - od toga te boli glava i osjećaš se malaksalo ....

Da, to je to. Zanimljivo kako su se ti simptomi pojavili upravo nakon mog prvog klistiranja. Vjerojatno sam time dodatno "isprovocirala" njihovo izlaženje skace od srece
[Vrh]
filo

PostPostano: 12.2.2008. uto. 17:58    Naslov: Citiraj i odgovori

ja sam sve slabiiji, imam temp, a hladne su mi ruke.. to me valjda luhalaha virtualno zarazila
nisam sirovojed, al sad jedem kruskicu zdrobljenu zvilicom i caj od kopriven
btw voda postasje organska ak se napravi čaj od nečeg? ak nije prokuhannnravno.. ne znam vise kaj su ono walker i ekipa mljeli
[Vrh]
Miss Dalloway

PostPostano: 12.2.2008. uto. 18:01    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
ja sam sve slabiiji, imam temp, a hladne su mi ruke.. to me valjda luhalaha virtualno zarazila
nisam sirovojed, al sad jedem kruskicu zdrobljenu zvilicom i caj od kopriven
btw voda postasje organska ak se napravi čaj od nečeg? ak nije prokuhannnravno.. ne znam vise kaj su ono walker i ekipa mljeli

filo, razbolio si se od svih onih perverzija kojima nam trujes um Very Happy
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 12.2.2008. uto. 20:38    Naslov: Citiraj i odgovori

mene je danas spucala moja migrena...imam onu migrenu sa aurom kad mi sve bljesti pred ocima i zapravo ne mogu uopce gledati tada...i evo danas mi se nakalemila i to dva puta zaredom. ipak iako je dosla dva puta bila je slabija nego kad bi mi prije znala uletit i glava me nije tako jako bolila ko nekad prije pod migrenom...
[Vrh]
filo

PostPostano: 12.2.2008. uto. 21:22    Naslov: Citiraj i odgovori

Miss Dalloway je napisao/la:

filo, razbolio si se od svih onih perverzija kojima nam trujes um Very Happy

kakvih perverzia, ja sam čestit i valjan momak plazi jezik
e ko zombi sam.. okupal sam se u vrucoj vodi sa etericnim uljima (malo mi se koza nadrazila na nogama) i pijuckam svježesokiće od naranče, kruske i grejpa
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 12.2.2008. uto. 21:55    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Uh. Bilo je gadno. Mislila sam da ću *uummrijeti*... Confused
Dakle, oko 10 danas ujutro sam osjetila golemu slabost, u cijelom tijelu, glava me sve više i više boljela, jedva sam sjedila i pričala...
Kada sam shvatila da ne prestaje, pokupila sam se s posla i otišla kući. Osjećala sam ooogroman umor. Iako imam autom svega 10 min do doma, jedva sam se dovezla, skoro sam zaspala na semaforu. Ležala sam u krevetu oko 4 sata i pila samo izvorsku vodu. Mislila sam da će mi glava eksplodirati, kao da ima 10 kila. Osjet mirisa mi je bio na +100, tako da je to dodatno provociralo osjećaj slabosti. Čekala sam da simptomi prestanu, da se mogu vratiti na posao.
Koja koma, ono, nemaš s kim o tome popričati...nisam znala što da radim...znala sam od čega i zašto je, ali kako to nekom objasniti...prelazim na sirovo, čistim se, otrovi se *uzburkali*, tko bi to razumio...osjećala sam se tako usamljeno...samo sam ležala, pila vodu, odlazila na wc i...čekala da prođe Sad
Onda je prošlo Smile
Sada se ponovo osjećam kao ptica skace od srece

Hvala vam svima na podršci, iskreno i od srca Srce Pusa i cvijece

Ne daj se!
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.2.2008. uto. 21:50    Naslov: Citiraj i odgovori

Biti na 100% sirovoj hrani i socijalni & obiteljski život

Citat:
I agree that it is challenging, almost impossible, for many people to shift to a 100% raw food diet. We have a saying in Russia: a habit is one’s second personality; meaning that our habits are deeply engraved patterns of behavior. Not only have our own lives been adjusted to living on cooked food, but the lives of everyone around us. Every modern day event revolves around eating. Thus, living on a 100% raw food diet presents a social challenge. When one decides to go on an all-raw diet, one has to not only change his or her own habits, but very often to alter multiple aspects of life such as: changing one’s circle of friends, the places one goes, and sacrificing some favorite activities. I am aware of cases when families have even separated because the partners had different dietary preferences. Some people became lonely and isolated in order to maintain the all-raw diet. These are the worst-case scenarios. Some, like myself, were lucky to have their whole family doing this together. Others happened to live in already existing, strong, raw food communities. There is a growing number of people who have been raised on a predominantly raw diet and didn’t have much to change, like my office manager Vanessa. I agree that to be all-raw, or not to be, is not a simple question. It is not only about diet. This decision encompasses many profound changes in the whole spectrum of a person’s life. I think such a change must be considered seriously and carefully. Still, the truth is that on 100% raw food diet, one feels distinctly better. That is why this diet is most likely to be used by people who have serious health challenges.

http://www.rawbc.org/articles/allraw.html
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 5.3.2008. sri. 12:03    Naslov: Citiraj i odgovori

Atta je napisao/la:
A meni se svi cude kad kazem da jedem sirovi grasak Confused
To je prefino, odem u vrt, uberem si grasak i jedem...
Mljac

mislis dok je jos jako mlad ili kad vec naraste? jesi li i ti na sirovoj hrani? Smile
[Vrh]
Wurdoff

PostPostano: 11.4.2008. pet. 11:43    Naslov: Citiraj i odgovori

E da biži (grašak)! Je slatko je to, ali meni je još slađe kad na pazaru dođen kod bakice koja prodaje mladi kukuruz šećerac (ili kako ga već zovete) pa mi ga hvali kao: "Potrebno ga je samo 10 min kuhat" a ja njoj onda "Ali bako ja ga jeden ovako sirovoga, samo ga oguliš malo opereš i sladiš se" Baka ostane u šoku.
A ono stvarno je sladak, cili se ulipin od njega po bradi i brkovima, ali gušt.
A za graj (slanutak) i fažol (grah) nemojte pokušavat sirovo, gadno je (iz iskustva). Nego ga pusti dva dana da klija, ono u vodi da nabubri pa onda još dan na vlažno, a onda ga moš (kako baka kaže) samo 10-15 min u provrilu vodu, pa lipo to skini sa vatre i dobro umotaj u neku deku i ostavi na toplo par sati. Nije da je sirovo ali može ponekad proć.
Neko je ranije spomenija neki "Laxol" ili nešto takvo za probavu, meni je puno draži samliveni lan u soku od naranče, ili cikla na salatu svaki dan, ili to dvoje skupa.

I pozdravljam potencijalnu odluku za zdrav život, bez dima.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 11.4.2008. pet. 22:25    Naslov: Citiraj i odgovori

Wurdoff je napisao/la:
kad na pazaru dođen kod bakice koja prodaje mladi kukuruz šećerac (ili kako ga već zovete) pa mi ga hvali kao: "Potrebno ga je samo 10 min kuhat" a ja njoj onda "Ali bako ja ga jeden ovako sirovoga, samo ga oguliš malo opereš i sladiš se" Baka ostane u šoku.
A ono stvarno je sladak, cili se ulipin od njega po bradi i brkovima, ali gušt.

Ma daj, jedeš sirovi kukuruz? Surprised
Nisam još čula to Very Happy
[Vrh]
Wurdoff

PostPostano: 12.4.2008. sub. 12:09    Naslov: Citiraj i odgovori

E da, ali ono kad se pojavi prvi, mladi, slatki (valjda ga zato i zovu šećerac). Mnogo je dobro. Ukoliko imate načina obavezno probajte!

P.S. Par linkova za Asp:
http://www.beyondveg.com/billings-t/selected-myths/selected-myths-1a.shtml
http://www.beyondveg.com/billings-t/troublesh/troubleshooting-1a.shtml

Vezano za sirovu hranu i moguće problems. Skužajte šta je ne eng ali snaćete se nekako. Ako ima neko "nice link" na naški dobro bi došlo.
[Vrh]
Medo

PostPostano: 13.4.2008. ned. 12:33    Naslov: Citiraj i odgovori

Wurdoff je napisao/la:

A za graj (slanutak) i fažol (grah) nemojte pokušavat sirovo, gadno je (iz iskustva).

Pozdrav! Smile
U kom smislu gadno? Možeš malo precizirati?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 6 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.