Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prelazak na sirovo
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
aspalatus

PostPostano: 17.1.2008. čet. 01:02    Naslov: Citiraj i odgovori

ne znam da li ispadam kontradiktorna ili ne ali sam iskrena. i znam da je idiotski istovremeno cistiti i trovati tijelo i naravno da pokusavam prestati...prestajala sam par puta ali sam se opet vracala..ovo je prvi put da mi se gubi zelja za tim duhanskim okusom i predpostavljam da cu prestati sama od sebe bez upiranja...kako sada stvari stoje cini mi se da ce to doc kao nusproizvod raw fooda, to je ono sto sam zeljela naglasiti. ne podnosim dim cigarete, sve mi to smrdi ali ja pusim drugi duvan za motanje koji ne smrdi kao cigarete. svi koji su pusili znaju o cemu pricam, npr lula mirise uopce ne smrdi....malo mi je tesko jer mi muz isto mota i pusi. ogi naravno da ne pusimo kraj dice.

zao mi je sto za tebe ispadam kontradiktorna jer pusim i jedem sirovo!? pa stvari nisu crno bijele...zivot je putovanje. kad sam presla na veg to je bilo s namjerom isto tako sam i puno kasnije pocela pusit s namjerom a sada prelazim na raw s namjerom...ne vidim sta je tu kontradiktorno. ne vidim, jer ja nisam presla na veg zbog zdravlja...20 godina ne jedem zivotinje, ne iz razloga sto je to stetno blabla masnoce itd....ne jedm ih zato jer ih volim...pusim zato jer to volim ( u zadnje vrime sve manje i manje doduse)..ja stvari radim iz ljubavi a ne iz logike...sad sam otisla offtopic ali ti si me povukao za tastaturu Wink

lunaaa javi seeee Smile jel ti ide? jel znas ti da smo mi sirovci ahahh
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
nelana

PostPostano: 17.1.2008. čet. 09:03    Naslov: Citiraj i odgovori

ne sekiraj se aspalatus.. taj prestanak će jedan dan samo kliknut... tak je i meni bilo. pušila sam 6 godina u vegetarijanstvu i sa pokušajima prestanka nikako nisam uspjela. i jedan dan prije godinu i pol samo klik i gotovo. nisam mogla vjerovat sebi sama! zato nemoj planirat prestanak ni razmišljat, doći će taj klik sigurno brzo! razumijem te!
[Vrh]
Medo

PostPostano: 17.1.2008. čet. 11:39    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
i sta cu sad sa medinim slanutkom aaahh glavom o zid a tako je bio ukusan zadnji put...jel se to moze nekako sirovo jest? Very Happy

Ma sigurno će se naći netko tko će ga pojesti. Smile

A što se tiče ovog drugog (sad će Luna reagirati Very Happy ), ja sam ga probao jesti kao sirova zrna, nakon što se namočio preko noći i prije nego ga se stavilo kuhati. Nije baš ukusno, ali vjerojatno bi se dalo nešto smisliti da bude ukusno, možda ga nekako smiksati i usitniti u tim mikserima i sličnim uređajima, dodati mu neke začine, ne znam... Ima tu kuharskih majstora pa eksperimentirajte. palac
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 17.1.2008. čet. 12:12    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
...i sta cu sad sa medinim slanutkom aaahh glavom o zid a tako je bio ukusan zadnji put...jel se to moze nekako sirovo jest? Very Happy

Vjerujem da bi se u kombinaciji s drugim zrnjem, koštunjavim voćem i začinima dao složiti kakav namaz. Ja sam jeo uvijek s kuhanim slanutkom, ali trebalo bi probati.

http://zemljani.com/forum/viewtopic.php?p=13654#13654
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 17.1.2008. čet. 12:55    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:

ja sam ga probao jesti kao sirova zrna, nakon što se namočio preko noći i prije nego ga se stavilo kuhati. Nije baš ukusno, ali vjerojatno bi se dalo nešto smisliti da bude ukusno, možda ga nekako smiksati i usitniti u tim mikserima i sličnim uređajima, dodati mu neke začine, ne znam... Ima tu kuharskih majstora pa eksperimentirajte. palac

Kaj vam se ne napuhne trbuh ko' balon s plinom kad pojedete sirovu mahunarku?? trlja oci
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 17.1.2008. čet. 13:04    Naslov: Citiraj i odgovori

e vidis sad si me nesto sjetila miu...nisam jos probala sirove mahunarke ali gle ovo moje iskustvo s napuhivanjem ggrrr kako to msrzim Smile...
dok sam jela kuhano i sirovo znala bi me napuhat salata od rendanog kupusa i slicno, sad kad jedem samo sirovo nista me ne napuhuje pa predpostavljam da je nadutost pojava samo zbog mjesanja kuhanog i sirovog...ne znam kako drugcije objasnit jer sad mogu pojest svasta u bilo kojoj kombinaciji i nista...nema osjecaja tezine u zeludcu, nema kiseline ( iako dodajem i jabucni ocat) , nema napuhivanja...nema niceg Smile
prije kad bih pojela jabuku nataste ujutro ona bi mi pala ko kamen otvorila bi mi ambis u stomaku iza nje bi morala pojest nesto konkretno...sada nema nista od takvih efekata. i kad se najedem osjecam se kao da nisam nista pojela...nema nikakve ama bas nikakve tezine ili osjecaja da je nesto u stomanku...nesto nevjerovatno...cista lakoca zivljenja skace od srece
[Vrh]
Phoenix

PostPostano: 17.1.2008. čet. 13:25    Naslov: Citiraj i odgovori

da sto nije cudo. ja sam citao negdje da samo varenje teze hrane trosi oko 40% tvoje dnevne energije.
tako da samim time vec imas hrpu toga na raspolaganju cim si na laksoj prehrani bez da je doslo ikakvih zdravstvenih pomaka. Wink
[Vrh]
Luna

PostPostano: 17.1.2008. čet. 18:05    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
sta cu sad sa medinim slanutkom aaahh...a tako je bio ukusan zadnji put...jel se to moze nekako sirovo jest? Very Happy Wink

Ne bih se upuštala u takvu avanturu Very Happy Vidi: http://www.rawfoodsupport.com/read.php?2,7357
aspalatus je napisao/la:
jezik mi je oblozen ujutro svim i svacim

Bijele ili smeđe naslage? Moj je jednom bio smeđ. Strašno nešto. Mislim da je to bilo od čišćenja pluća. Trajalo je oko tjedan dana. Bilo je zanimljivo promatrati kako se s vremenom pretvara u nježno ružičastu, potpuno čistu boju. Nisam skužila sa čime ga četkaš? Nadam se da nije pregrubo, da ne oštetiš okusne pupoljke Smile
aspalatus je napisao/la:
nakon sirovog rucka nemam onu zelju za nikotimon kao prije tako da sam to ipak drastocno smanjila, a i to ce vjerovatno otpasti negdi uz put.

Super Smile Wink
aspalatus je napisao/la:
nekako se osjecam dehidrirano, pa onda moram jos piti i vodu ?! to me bas cudi i nisam nasla odgobor na to po netu..pa predpostavljam da ukoliko se tijelo cisti da mu treba mozda vise vode u ovoj fazi?

Da, hrpa toksina se oslobađa iz tkiva i putuje tijelom. Organizam traži velike količine tekučine kako bi to (putrm sustava za izlučivanje) što prije izbacio van.
aspalatus je napisao/la:
luna kako tebi ide?

Zadovoljna sam. Uglavnom sam na svježim sokovima, komadima voća i salatama sa klicama. Ali, svaki dan (još uvijek) pojedem i nešto kuhano (termički obrađivano). Znam si uz salatu skuhati malo krumpira ili ponijeti na posao polusirovi sendvič – gomilu zelenog lisnatog povrća i/ili sl u integralnom pecivu. Trudim se ne žuriti i ne raditi prenagle rezove, nego se postepeno navikavati i otkrivati nove kombinacije i okuse. Mislim da jedem povrća više nego ikad i trudim se nabavljati ga isključivo od eko uzgajivača. Sa voćem mi to nije tako lagan posao. I još uvijek tragam za dehidratorom. Mislim da će mi on pomoći da budem u još većem postotku na sirovom....
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Luna

PostPostano: 17.1.2008. čet. 18:07    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
cista lakoca zivljenja skace od srece

skace od srece Smile
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 17.1.2008. čet. 18:34    Naslov: Citiraj i odgovori

imam ovo, btw naslage su mi bile bijele boje sad ih vise nemam ali to jutro je bilo prestrasno...

cistac jezika je prava stvar http://www.ajur-veda.co.yu/proizvodi/bakarni-cistac-jezika
[Vrh]
Luna

PostPostano: 17.1.2008. čet. 18:59    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
cistac jezika

Shocked
Ajme, ludi su. Bolje sprečiti pojavljivanje naslaga na jeziku (prehrana), nego kupovati čistač Wink
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 17.1.2008. čet. 23:41    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:

Bolje sprečiti pojavljivanje naslaga na jeziku (prehrana), nego kupovati čistač Wink

da, samo indijci su specificni po pitanju higijene...njima je najnormalnije ujutro uz pranje zubi oprati i jezik s ovim... moras probat nema bolje sprave za to, a ujutro uvik imas bar malo naslaga na jeziku, ma cak i kad se ne vide ima ih na zadnjem dijelu jezika tako da je sasvim ok to ocistiti svako jutro Wink
[Vrh]
Luna

PostPostano: 3.2.2008. ned. 23:58    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
sta cu sad sa medinim slanutkom aaahh glavom o zid a tako je bio ukusan zadnji put...jel se to moze nekako sirovo jest? Very Happy

Možeš ga isklijati Smile
[Vrh]
filo

PostPostano: 4.2.2008. pon. 00:19    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
sta cu sad sa medinim slanutkom aaahh glavom o zid

josipa kozarca 2
42000 varaždin
Smile

taj cistac ima u dmu? cini mi se ko korisn astvarcica
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 4.2.2008. pon. 00:22    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
taj cistac ima u dmu?

smijeh
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 4 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.