Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prelazak na sirovo
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
chiril stipsa

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:27    Naslov: Citiraj i odgovori

btw znas sto je vas veliki KOLEKTIVNI problem ovdje na forumu i sto me strahovito ljuti????

ima toliko tema koje su doslovno nabacane jedna na drugu na katovima, i onda se neka tema spama ili nesto spomene se u drugoj temi i onda dodjem ja (koji nemam vremena citat sve te hrpetine pod teme pod pod tema) i pitam nekoga da mi kaze sto znaci taj neki teermin otprilike (npr frukturijanstvo ili sirova hrana) i onda mi se nadobudno odgovori imas o tome u toj i toj temi ili mi se kaze - pa sto sve necitas? (alo??? da sve citam trebalo bi mi cijeli dan)

i onda ja posran odem u tu temu kao sto si mi ti vujcho dao da odem i naravno sto tamo nadjem??? nistaaaaaa
onaj pametnjakovic koji je otvarao tu temu nije se udostojio napisati niti uvodnu rijec.
pogledajte moje teme koje ja otvaram. pa pobogu valjda vam je u interesu posjetitelje odredjene teme upoznati s njom u par kracih crta ali ne, vi ste odma presli na knjige i neke komentare koda svi sve znaju!
i naravno ja jos uvijek neznam sta je raw food frukturijanstvo i koje su mu prednosti, a da imam vremena prelistavati 10 stranica te teme u kojoj ni tada necu naci adekvatne odgovore, nemam!
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:33    Naslov: Citiraj i odgovori

chiril stipsa je napisao/la:
btw znas sto je vas veliki KOLEKTIVNI problem ovdje na forumu i sto me strahovito ljuti????

Ma valjda ne tako strahovito? Nešto ćeš istegnut plazi jezik .

Presnojedci (jedu sirovu vegansku hranu) jedu sve dijelove biljaka. Hrana se nikako toplinski ne obrađuje, osim tzv. ''sunčevih čajeva'', dakle voda se grije do maksimalno 45°C. Na taj način enzimi u hrani ostaju živi i takva je hrana vrlo blagotvorna za ljude i životinje.

Frutarijanci jedu samo plodove biljaka, dakle ne jedu stabljike, korijenje ni lišće. Jedan od razloga je želja da se biljka ne uništi, rezoni su slični kao kod vegana prema životinjama. Postoje i drugi razlozi, ali ovo je ukratko.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
chiril stipsa

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:36    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:

Ma valjda ne tako strahovito? Nešto ćeš istegnut plazi jezik .

Presnojedci (jedu sirovu vegansku hranu) jedu sve dijelove biljaka. Hrana se nikako toplinski ne obrađuje, osim tzv. ''sunčevih čajeva'', dakle voda se grije do maksimalno 45°C. Na taj način enzimi u hrani ostaju živi i takva je hrana vrlo blagotvorna za ljude i životinje.

Frutarijanci jedu samo plodove biljaka, dakle ne jedu stabljike, korijenje ni lišće. Jedan od razloga je želja da se biljka ne uništi, rezoni su slični kao kod vegana prema životinjama. Postoje i drugi razlozi, ali ovo je ukratko.

dobro ali koliko je i zasto kje toliko zdravije cak ni ne zagrijavati hranu?
znam za stetnost ulja, ali cak ni kuhanje?
zar je nepreradjivanje biljaka za hranu koje kao takve mozda nesto vise vitamina daju covijeku vrijedno zrtvovati toliko finih ukusa i recepata?
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:42    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:
Na taj način enzimi u hrani ostaju živi i takva je hrana vrlo blagotvorna za ljude i životinje.

zar je nepreradjivanje biljaka za hranu koje kao takve mozda nesto vise vitamina daju covijeku vrijedno zrtvovati toliko finih ukusa i recepata?

Izgleda da sam bio preopširan pa si propustio neke djelove Very Happy . Nije stvar u ''nešto malo vitamina'', kuhanjem se uništavaju enzimi koji kod sirove hrane ostaju neoštećeni. Zato se ova hrana često zove i ''živa hrana''. kod orašastog voća enzimi su u dormantnom, tj. uspavanom stanju. Bude se namakanjem u vodi, pa sjemenka (orah ili grah ili štogod) pomisli da je vrijeme klijanja, pusti klice i oslobodi enzime u velikoj količini.

Ak me sad zapitaš što su enzimi, mrtav si Very Happy
[Vrh]
chiril stipsa

PostPostano: 26.12.2007. sri. 15:03    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:
vuycha je napisao/la:
Na taj način enzimi u hrani ostaju živi i takva je hrana vrlo blagotvorna za ljude i životinje.

Izgleda da sam bio preopširan pa si propustio neke djelove Very Happy . Nije stvar u ''nešto malo vitamina'', kuhanjem se uništavaju enzimi koji kod sirove hrane ostaju neoštećeni. Zato se ova hrana često zove i ''živa hrana''. kod orašastog voća enzimi su u dormantnom, tj. uspavanom stanju. Bude se namakanjem u vodi, pa sjemenka (orah ili grah ili štogod) pomisli da je vrijeme klijanja, pusti klice i oslobodi enzime u velikoj količini.

Ak me sad zapitaš što su enzimi, mrtav si Very Happy

znam sto su enzimi XD
i kuzim ja to sto pricas. ali svejedno sam pitao , mislim koliko je to sada vrijedno toga da se odbiju brojni okusi veganske hrane?
nemas li potrebu pojesti pohanu soju, dimljeni tofu?
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 15:34    Naslov: Citiraj i odgovori

...koliko je to sada vrijedno toga da se odbiju brojni okusi veganske hrane?
nemas li potrebu pojesti pohanu soju, dimljeni tofu?

Kao što rekoh, još uvijek se tu i tamo počastim nekim jelom koje volim čisto zbog okusa. Ali i to je stvar navike, pa mislim da ću s vremenom osjećati sve manju želju.
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 26.12.2007. sri. 16:36    Naslov: Re: podrska i pomoc ( DEAR JOHN) Citiraj i odgovori

upravo to, ali ona je (koliko sam ja shvatio iz prilozenog) s vegetar ijanstva isla na sirovu hranu odma i onda je usljedilo neko gladovanje ovo ono sta ce sada, nekuzim zasto se neide prvo na veganstvo pa onda dalje?
glede etike sirova hrana i veganska su potpuno jednake.

krivo si skuzio, ja sa veganske hrane prelazim na sirovo...ne zbog etike jos uvijek, vec zbog nekih mojih zdravstvenih problema. btw sirova hrana se po hranivoj vrijednosti ne moze s nicim usporedit. ne zamaraj se cirile sve je ok...
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.12.2007. sri. 18:53    Naslov: Citiraj i odgovori

Chirile, evo ima ovdje ukratko:
http://en.wikipedia.org/wiki/Raw_foodism
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Luna

PostPostano: 6.1.2008. ned. 12:17    Naslov: Citiraj i odgovori

Asp, kako ide? Smile
[Vrh]
Luna

PostPostano: 8.1.2008. uto. 15:24    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Asp, kako ide? Smile

Asp, kak ide sa "sirovim"? Muha
Ja tragam za dehidratorom idea
U RH ga nema. Imaju neki žnj u SLO i Srbiji, a ja bi ovaj:
http://www.vitality4lifeshop.com.au/store/index.php?main_page=product_info&products_id=389
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 8.1.2008. uto. 17:28    Naslov: Citiraj i odgovori

a evo ovako ide...pokusavam kroz cijeli dan jesti samo voce i neke salate i kad bas ono ogladnim i pobrstim sve po kuci onda pojedem neku juhicu od rize ili lece lol....kako tebi ide?
nekidan sam dobila mixer i jos nesto ne znam kako se zove, sokovnik sam imala od prije al se bas ine sluzim s njim nekako mi je preokrutan Very Happy muz mi je danas kad me vidia kako rendam rucno reka: eh nikad amerikanke od tebe smijeh2
[Vrh]
Luna

PostPostano: 8.1.2008. uto. 18:55    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
a evo ovako ide...pokusavam kroz cijeli dan jesti samo voce i neke salate i kad bas ono ogladnim i pobrstim sve po kuci onda pojedem neku juhicu od rize ili lece lol....kako tebi ide?

Pa, evo ja jučer krenula Very Happy Smile
Za sada mi je cilj jesti uglavnom (ne isključivo) sirovo, barem da sirovo čini oko 70% od ukupno konzumiranog. Truditi ću se da neke dane budem totalno na sirovom, a ponekad pojedem i nešto kuhano. Za sada to ozgleda tako da ujutro popijem 3d cl svježeg soka od nekog voća, pa onda u toku dana/ na poslu nastavim sa voćem, a navečer što raznovrsniju salatu sa nečim kuhanim. Teško je pisati sada, tek je drugi dan Very Happy
Mene su već više puta ulovile takve faze, ali ovaj puta sam odlučila da neću stati. Predobar je osjećaj. I benefiti Smile
Zapravo bi voljela nabaviti onaj dehidrator (sušač hrane), jer se uz pomoć njega mogu raditi razne podloge za pizzu, kruh, tortilje i sl tijesta (koji imaju okus kao da su kuhani/ pečeni, ali im je zapravo samo dehidracijom na puno nižoj temp otklonjena voda i sačuvani enzimi). On bi mi definitivno pomogao da pređem na 100% raw, jer se sa njim stvarno mogu čuda od "kruha" do raznih sirovih kolača...To bi mi puno pomoglo da lakše pripremim gablec za ponijeti na posao, do kraja zadovoljim nepce...i tak. Naši susjedi ga naveliko koriste, a kod nas ga ni nema još ni za kupiti. Spremam se na revoluciju Navija Very Happy
aspalatus je napisao/la:
nekidan sam dobila mixer i jos nesto ne znam kako se zove, sokovnik sam imala od prije al se bas ine sluzim s njim nekako mi je preokrutan Very Happy muz mi je danas kad me vidia kako rendam rucno reka: eh nikad amerikanke od tebe smijeh2

A jesi luda, nedaš se smijeh2

Evo još malo "muške podrške", ako već nisi naletila na njih ranije Wink

http://rawfoodtoday.blogspot.com/
http://rawmodelcom.blogspot.com/2008_01_01_archive.html

Full in love
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 8.1.2008. uto. 19:32    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobri linkaci..posebno za cure
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 16.1.2008. sri. 18:38    Naslov: Citiraj i odgovori

zadnji tjedan nisam jela nista skuhano...nista..tijelo mi vise ne trazi kuhanu hranu, ono zadnje sta sam kuhano pojela bilo aj kad nema nista drugo a pojela sam dvi zlice i nisam mogla dalje..ne ide mi...i sta cu sad sa medinim slanutkom aaahh glavom o zid a tako je bio ukusan zadnji put...jel se to moze nekako sirovo jest? Very Happy

uglavnom tila sam vam reci da sam zadnjih dana vjerovatno upala u tezu fazu...onako jezik mi je oblozen ujutro svim i svacim da nemam onu strugalicu iz bombaja poludila bi..( oni indijci su stvarno otkaceni )...glava me tu i tamo zaboli, doduse kratko ali jako cudno nesto...opet su mi se javile iste smetnje od prije zbog kojih sam i odlucila preci na raw food..iako je gadno gledam na to kao na prolaznu fazu detoxikacije organizma i nadam se da ce prestati. ovo ce vam vjerovatno zvucat idiotski ali jos uvik pusim, iako nakon sirovog rucka nemam onu zelju za nikotimon kao prije tako da sam to ipak drastocno smanjila, a i to ce vjerovatno otpasti negdi uz put. predpostavljam da ove smetnje koje sad imam u ovoj fazi i potjecu najvise od nikotina jer nakon 20 godina vegetarijanstva mislim da nemam bas previse nekih otrova u sebi od kojih bi se morala sad ovako osjecat.svaki dan prolazim kroz mentalna propitkivanja da ne da ne mozda ipak ako ahahh koje gluposti mi padaju na pamet. fizicka snaga mi se vratila jos kad sam prije nove godine pocela ali sad evo sam opet nekako iscrpljena do daske ...
ljudi mi govore da sam smrsavila?! znam da jesam jer mi rebe spadaju Smile

ne ne jede mi se ni cokolada ni pizza ni nesto slicno. sva ta kuhana hrana je postala bez okusa za mene i s te strane ovo nije tako tesko kao sto sam mislila da ce biti...e da..iako jedem to sve sirovo i pijem sokove tokom dana nekako se osjecam dehidrirano, pa onda moram jos piti i vodu ?! to me bas cudi i nisam nasla odgobor na to po netu..pa predpostavljam da ukoliko se tijelo cisti da mu treba mozda vise vode u ovoj fazi?

ujutro napravim limunadu, pa neki frape, za rucak salatu od povrca sa suncokretovim sjemenkama, bajamama, klicama. navecer opet nesto salate ili nesto slatko od suhog voca i bajama Smile tako otprilike ide to ...jel to ok?

luna kako tebi ide? fenixa necu ni pitat on je vec raw guru Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.1.2008. sri. 20:35    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
ovo ce vam vjerovatno zvucat idiotski ali jos uvik pusim

Sve su to otrovi za ljude..ali ispadas kontradiktorna

Nadam se da ne pusis u kuci gdje su dica
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 3 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.