Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prelazak na sirovo
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 00:09    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
istina, ali luna ti znas s kojim se ja zdravstvenim problemima hrvam...mislila sam da pocnem sto prije jesti samo sirovo...i evo par dana otkad jedem sirovo osjecam se neopisivo bolje,...ej ljudi ne mogu vam objasniti koja je ovo razlika mene prije i sad...ali eto sad me opet hvataju navike i nepce me tlaci... zato je eto ipak na silu..al nema mi druge Confused

Ja radim jedan obrok ne-sirovi. Najčešće popodnevni/večernji, kad dođem doma. Tu si onda mogu ubaciti neke stvari koje volim (u razumnoj količini plazi jezik )
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Luna

PostPostano: 26.12.2007. sri. 00:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Asp & Vuycha, evo ovdje ima odličnih recepata skace od srece
http://thesunnyrawkitchen.blogspot.com/2007/03/this-blogs-recipe-index.html
Jedino me muči onaj dehidrator Upitnik
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
aspalatus

PostPostano: 26.12.2007. sri. 00:12    Naslov: Citiraj i odgovori

u redu.

onda koliko bi to bilo raw food? 80% ? ili vise? vidila sam tamo na onoj stranici kako ljudi govore da su po par godina bili 100% raw pa onda imali faze od 70% raw...ne znam gdje bi svrstala jedan minijaturni obrok skuhane hrane...
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 00:17    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
u redu.

onda koliko bi to bilo raw food? 80% ? ili vise? vidila sam tamo na onoj stranici kako ljudi govore da su po par godina bili 100% raw pa onda imali faze od 70% raw...ne znam gdje bi svrstala jedan minijaturni obrok skuhane hrane...

Ne zamaraj se postocima. Sve od 70% naviše računa se raw, ali ne moraš to egzaktno mjeriti. Jedeš uglavnom sirovo ak ti paše organizmu, a ugodiš si okusu ponekim obrokom.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 00:20    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Asp & Vuycha, evo ovdje ima odličnih recepata skace od srece
http://thesunnyrawkitchen.blogspot.com/2007/03/this-blogs-recipe-index.html
Jedino me muči onaj dehidrator Upitnik

Hvala ti, ali uopće se ne bavim receptima. Uvijek improviziram od dostupnog materijala i prilagođavam kako mi taj čas paše (kiselije, slađe itd. povećavanjem ili smanjivanjem sastojaka odoka). Npr više ili manje limuna po salati, ili uopće bez limuna, ak sam u fazi stočne hrane.
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 26.12.2007. sri. 02:27    Naslov: Citiraj i odgovori

hvala ti luna sta se tako trudis, zbilja si pazljiva i volila bi te upoznati irl palac ...
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.12.2007. sri. 13:45    Naslov: Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:
Hvala ti, ali uopće se ne bavim receptima. Uvijek improviziram od dostupnog materijala i prilagođavam kako mi taj čas paše (kiselije, slađe itd. povećavanjem ili smanjivanjem sastojaka odoka). Npr više ili manje limuna po salati, ili uopće bez limuna, ak sam u fazi stočne hrane.

Pa tako i ja otprilike. Ali kada pogledam neke recepte onda mi to zna dati ideju kako sve mogu nešto još bolje napraviti. Da bude još ukusnije, još privlačnije. To je možda više za nas "ovisnike" o bojama i okusima Very Happy Moram priznati da sam bila oduševljena nekim stranim siteovima sa receptima - sa kreativnošću sa kojim se sve može pripremiti sirova hrana, sa mogućnošću bezbroj kombinacija...to može pomoći da se možda i više ljudi odlući za prelazak na raw. Ljudi uglavnom misle da si "osuđen" na jabuke i mrkvu ili sl. Zapravo postoje bezbrojne mogućnosti da jedeš fino, a da se pritom osječaš zdravo i pružiš najkvalitetnije sastojke svom tijelu. Kao i da se rješiš eventualno prisutnih zdravstvenih problema.
A i lakše je kad živiš sam, treba pronaći načine i da ostalim ukućanima tvoji obroci izgledaju primamljivo.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.12.2007. sri. 13:51    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
hvala ti luna sta se tako trudis, zbilja si pazljiva i volila bi te upoznati irl palac ...

Hej Asp, vidimo se obavezno palac
[Vrh]
chiril stipsa

PostPostano: 26.12.2007. sri. 13:55    Naslov: Re: podrska i pomoc ( DEAR JOHN) Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:
treba mi pomoc.

kad sam presla na vegetarijanstvo ekipa oko mene je imala uzrecicu " kad probas visi okus vise te nista ne vuce da se vratis na nizi" i to je sljakalo skoro 20 godina...kad sam upoznala vas i otkrila mracnu stranu mlijecne industrije,one slike su tako snazno na mene djelovale da sam pobacala sve sta san imala u frizideru i vise nikad nisam kupila ponovo...

sad mi treba taj okus sirove hrane jer stvarno zelim ustrajat. par dana sam gledala po internetu klipove , citala recepte...i sad ( ovo pisem u izgladnjelom stanju svijesti Smile ) sad sam malo tuzna...nekako mi se cini da ili moram poceti koristiti namirnice za koje uopce nisam ni znala da postoje ( jer su sa druge strane svita) ili se moram presaltat na slatkaste okuse ( ja koja vise volim slana jela).

tko je sa foruma na sirovom? ajde podjelite malo samnom svoja iskustva, losa i dobra...kako prevladvate krize? da li svaki dan jedete samo salate i voce sa orasidima?...
SOS

zasto bi uopce jela sirovo god damn?
sta tebe mori?
tasto problemi i zasto samo sirovo? imas siroke programe unutar veganske kuhinje i bezbroj specijaliteta itd itd. nekuzim???
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 13:58    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Pa tako i ja otprilike. Ali kada pogledam neke recepte onda mi to zna dati ideju kako sve mogu nešto još bolje napraviti. Da bude još ukusnije, još privlačnije. To je možda više za nas "ovisnike" o bojama i okusima Very Happy Moram priznati da sam bila oduševljena nekim stranim siteovima sa receptima - sa kreativnošću sa kojim se sve može pripremiti sirova hrana, sa mogućnošću bezbroj kombinacija...to može pomoći da se možda i više ljudi odlući za prelazak na raw. Ljudi uglavnom misle da si "osuđen" na jabuke i mrkvu ili sl. Zapravo postoje bezbrojne mogućnosti da jedeš fino, a da se pritom osječaš zdravo i pružiš najkvalitetnije sastojke svom tijelu. Kao i da se rješiš eventualno prisutnih zdravstvenih problema.
A i lakše je kad živiš sam, treba pronaći načine i da ostalim ukućanima tvoji obroci izgledaju primamljivo.

Ma znaš da ja inače brijem na minimalizam u svemu gdje je moguće. Igranje hranom me ne zabavlja, nemam koga impresionirati, a uvijek mislim da je vrijeme utrošeno za pripremu hrane izgubljeno.

Danas za doručak sam napravio sok od kruške, dvije jabuke, naranče i 5-6 Medinih čičoka. Dok sam to radio, skidao mi se s neta mp3 s govornom radio emisijom o ekologiji. Vrijeme ušparano na cifranju klope proveo sam slušajući ovu zanimljivu temu koja govori koliko su kukci i mikroorganizmi važni u eko-sustavu. Koga zanimaju ovakve teme, može skinuti taj i još mnogo sličnih fajlova ovdje http://www.radio4all.net/index.php?op=program-info&program_id=10480&nav. Ja sam slušao epizodu 1 - ''Bugs R Us''.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 13:59    Naslov: Re: podrska i pomoc ( DEAR JOHN) Citiraj i odgovori

chiril stipsa je napisao/la:
... nekuzim???

Probaj tjedan dana pa ćeš skužit Smile
[Vrh]
chiril stipsa

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:03    Naslov: Re: podrska i pomoc ( DEAR JOHN) Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:
... nekuzim???

Probaj tjedan dana pa ćeš skužit Smile

pa evo umjesto da sad probavam zar bi bio problem da mi netko kaze prednosti toga?
mislim, predpostavljam da se radi o mnogo zdravijoj prehrani, ali ona prica o tome da gladuje i to koda nema druge alternative.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:13    Naslov: Re: podrska i pomoc ( DEAR JOHN) Citiraj i odgovori

pa evo umjesto da sad probavam zar bi bio problem da mi netko kaze prednosti toga?
mislim, predpostavljam da se radi o mnogo zdravijoj prehrani, ali ona prica o tome da gladuje i to koda nema druge alternative.

Sve prednosti pročitaj u podforumu ''sirova hrana''.

Nije svim ljudima podjednako lagan prelazak na drugačije režime prehrane. Mnogi ljudi uživaju u okusima i hrana im ne predstavlja samo gorivo za život. Kad si novi u nekoj prehrani i još ne znaš raznoliko spremati hranu unutar zadanih granica, može biti stresno. Što misliš, zašto se toliko forsiraju stranice s veganskim receptima i jela koja čim bolje oponašaju okuse mesa ili sira? time olakšavaš prelazak mesojeda koji misle da gube svoje nakdraže okuse i možda zbog toga ne žele prijeći na veganstvo. Ista stvar sa sirovom hranom. Vrlo je zdrava, energetična je, ali može biti dosadna ljubiteljima okusa.
[Vrh]
chiril stipsa

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:21    Naslov: Re: podrska i pomoc ( DEAR JOHN) Citiraj i odgovori

vuycha je napisao/la:

Sve prednosti pročitaj u podforumu ''sirova hrana''.

Nije svim ljudima podjednako lagan prelazak na drugačije režime prehrane. Mnogi ljudi uživaju u okusima i hrana im ne predstavlja samo gorivo za život. Kad si novi u nekoj prehrani i još ne znaš raznoliko spremati hranu unutar zadanih granica, može biti stresno. Što misliš, zašto se toliko forsiraju stranice s veganskim receptima i jela koja čim bolje oponašaju okuse mesa ili sira? time olakšavaš prelazak mesojeda koji misle da gube svoje nakdraže okuse i možda zbog toga ne žele prijeći na veganstvo. Ista stvar sa sirovom hranom. Vrlo je zdrava, energetična je, ali može biti dosadna ljubiteljima okusa.

upravo to, ali ona je (koliko sam ja shvatio iz prilozenog) s vegetar ijanstva isla na sirovu hranu odma i onda je usljedilo neko gladovanje ovo ono sta ce sada, nekuzim zasto se neide prvo na veganstvo pa onda dalje?
glede etike sirova hrana i veganska su potpuno jednake.
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 26.12.2007. sri. 14:26    Naslov: Re: podrska i pomoc ( DEAR JOHN) Citiraj i odgovori

upravo to, ali ona je (koliko sam ja shvatio iz prilozenog) s vegetar ijanstva isla na sirovu hranu odma i onda je usljedilo neko gladovanje ovo ono sta ce sada, nekuzim zasto se neide prvo na veganstvo pa onda dalje?

Zašto bi morala raditi sve međukorake? Gladovala je zbog zdravlja. I vegani poduzimaju kure gladovanja ako imaju zdravstvenih problema.

glede etike sirova hrana i veganska su potpuno jednake.

Istina, ali to ovdje nije bitno Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 2 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.