Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Bicikli
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Sport
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mladen

PostPostano: 25.7.2008. pet. 18:28    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
uhuh respekt
i jaa bii tooo.. spominali smo se prije za na more sa bicosima. al praksu sam izprve odbacil.. ne znam.. Confused
kolko si presel u danu kma, tesko furat bic s tolko opreme? si pisal dnevnik? Razz pa pisi jos hehe

Bum jos napisal, pajdasu Wink

Samo sada izlazim u grad pa kad se vratim palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
Mladen

PostPostano: 26.7.2008. sub. 14:53    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo da jos malo detalja dodam o onom putovanju:

Na dan sam vozio izmedu 80-130 km, ovisno o uvjetima, okolisu ili drugim stvarima, ali najmanje je u pitanju bilo vrijeme, imao sam ga do krova i ako se netko upusti u takvu avanturu ne valja zuriti nikuda. Bitno nije stici od jednog mjesta do drugog nego isto su vazni i svi dozivljaji usput.

Bicikl sam znao da natrpam toliko da je imao do 60 kg sve zajedno sa prtljagom, vodom i klopom. Tome se jos dodalo mojih 84 kg i to sam sve morao da pokrenem...

Nije nesta bilo pretesko, zahvaljujuci jednim povijesnim izumom: tocku!
Jednom kada se takav stroj pokrene tesko ga zaustaviti, kretao sam se vecinom brzinom od oko 20km/sat, nekad brze i nekad sporije...

Kvarova nisam imao puno, mozda sam oko 20 puta krpao unutrasnju gumu i jednom sam mjenao lanac i vanjsku gumu, sve ostalo radilo je kao podmazano. Bas mi je bila neka fora usred israelske pustinje na temperaturi od 45 popravljati gumu, uff!
Shocked

Nesta najgore mi se desilo u Rumuniji kad su me mjestani pozvali kod sebe na nocenje. Ponudili su mi neku corbu, a prije toga sam im pokusao objasniti kako se hranim. Ok, jedem onu corbu i ocekujem da su shvatili kad zagrizem kao u neki dzon od cipele-fuuuuuuj! Sokirani

Ono je bio neki komad jedne mrtve svinje, odmah sam to izvadio van i nisam mogao dalje jesti. Nikada prije mi se nije nesta ni slicno desavalo pa to nisam ocekivao. Objasnim ja njima da to ne moze i dadu mi neke biljne hrane, vise ne sjecam cega ali sam bio kao traumatiziran poslije onog dozivljaja.

Na voznji sam najvise volio biti u brdima, ubija me od dosade kada dugo vozim samo po ravnome. Osim toga gdje je uspon bit ce i pad Smile
Zato sam bas i trazio takve terene umjesto da ih izbjegavam, i priroda je bila zanimljivija nego u razini.

U Turskoj sam malo poceo zuriti, ipak sam se nakon nekoliko mjeseci u tudini pozeljeo mojih koji su trebali skoro doci u Hrvatsku.
Tako da mi nije trebalo ni 20 dana iz Ankare do Hrvatske. Kad sam stigao u Slavonski Brod kod tetke sam saznao da su mi roditelji stigli u Oriovac samo jedan sat prije mene.

Posli smo istom cilju, samo sto je Mladen krenio pola godine prije i obisao sredozemno more a mama i tata su posli direktnim putem u Slavoniju i nasli se tamo skoro u isti trenutak. Smile

Nakon jednog tjedna koji smo zajedno proveli su mi ponudili da me povezu u Svicarsku. Gdje bi ja sada kad sam prosao sjevernu Afriku sjeo u jedan automobil samo da jos predjem te bjedne Alpe? Ni govora!
Tako sam se za manje od deset dana vratio iz Hrvatsku u Svicarsku Very Happy
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 26.7.2008. sub. 17:20    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen je napisao/la:
Nakon jednog tjedna koji smo zajedno proveli su mi ponudili da me povezu u Svicarsku. Gdje bi ja sada kad sam prosao sjevernu Afriku sjeo u jedan automobil samo da jos predjem te bjedne Alpe? Ni govora!
Tako sam se za manje od deset dana vratio iz Hrvatsku u Svicarsku Very Happy

trlja oci skace od srece respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
filo

PostPostano: 26.7.2008. sub. 18:10    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Na dan sam vozio izmedu 80-130 km, ovisno o uvjetima, okolisu ili drugim stvarima, ali najmanje je u pitanju bilo vrijeme, imao sam ga do krova i ako se netko upusti u takvu avanturu ne valja zuriti nikuda.

pa zato i pitam, izgleda da si vecinu dana samo bicikliral plazi jezik
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 26.7.2008. sub. 20:09    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
Citat:
Na dan sam vozio izmedu 80-130 km, ovisno o uvjetima, okolisu ili drugim stvarima, ali najmanje je u pitanju bilo vrijeme, imao sam ga do krova i ako se netko upusti u takvu avanturu ne valja zuriti nikuda.

pa zato i pitam, izgleda da si vecinu dana samo bicikliral plazi jezik

Bas nisam, uvijek sam vozio 1,2 ili 3 dana pa negdje ostao za krace ili duze vrijeme, onako na par dana...
Ali i "samo bicikliranje" meni je bio pun uzitak, cak sam mnogo od mojih slika napravio u toku voznje, kamera mi je bila u jednoj torbi prikacena za guvernalo i stalno nadohvat ruke.

Ono kad se negdje strmoglavis nizbrdo sa 90 na sat znao sam vristati od srece ili kad mi se bilo sta posebno svidjelo samo sam se smijao kao lud smijeh1

Sva sreca mi je bilo vise takvih trenutaka nego zalosnih, jednom sam vidio mrtvu odraslu devu pokraj ceste sa svim nogama u zraku Sad
Uff, i smrdilo je to vec kilometar prije nego sto sam prosao kraj nje.
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 26.7.2008. sub. 20:18    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
uhuh respekt
i jaa bii tooo.. spominali smo se prije za na more sa bicosima. al praksu sam izprve odbacil.. ne znam.. Confused
Razz pa pisi jos hehe

Tome bi se i ja rado pridruzio ako ta stvar bude realnost palac
[Vrh]
filo

PostPostano: 26.7.2008. sub. 20:34    Naslov: Citiraj i odgovori

to sam se sa difovcima spominal, al velim da smo samo kao teoriju tad razmotrili.
al sad kad citam da si presel cetvrt svijeta na bicosu, do mora mi se cini ko mačji kašalj Razz
al sad do kojeg... baltickog? plazi jezik
moram se i gumu naučit zakrpat hehe..
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 26.7.2008. sub. 21:10    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
to sam se sa difovcima spominal, al velim da smo samo kao teoriju tad razmotrili.
al sad kad citam da si presel cetvrt svijeta na bicosu, do mora mi se cini ko mačji kašalj Razz
al sad do kojeg... baltickog? plazi jezik
moram se i gumu naučit zakrpat hehe..

Ma pusti to, i gorski kotar je fantastican, pogotovo sada kada se glavni dio prometa krece novom cestom a mozda jos ima i neotkrivenih krajeva na putu do mora. A putovanje jadranskom magistralom je nezaboravno, presao sam sve od Labina (ok, to jos i nije magistrala ali nema veze) do Zadra.

Kasnije u Italiji sam se nenormalno dosadivao kako je obala tamo sva ravna, skoro zaspao na biciklu zzz..
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.7.2008. sub. 21:25    Naslov: Citiraj i odgovori

Ako ce se ici na more bicevima, racunajte na mene skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Mladen

PostPostano: 26.7.2008. sub. 21:56    Naslov: Citiraj i odgovori

1995 sam onuda prolazio samo nekoliko dana poslije "oluje" a o tome sam tek onda cuo kad sam se nalazio na putu do dole.
Tako su me i vojnicki konvoji putem prestizali, neobican osjecaj...

Kod Zadra sam morao da vozim preko pontonskog mosta dok su me neki vojnici (mozda UNO-osoblje) promatralo, u ferijalni dom nisam mogao da odem pa sam morao prenociti u jednom hotelu prije nego sto sam uzeo trajekt preko Jadrana do Italije.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.7.2008. sub. 23:32    Naslov: Citiraj i odgovori

Nije gust samo u tome da vlastitom snagom odem na more
Prije svega se radi o kontaktu sa prirodom i druzenju
Sto kod putovanja automobilom izostaje
[Vrh]
filo

PostPostano: 27.7.2008. ned. 09:50    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen je napisao/la:

Ma pusti to, i gorski kotar je fantastican, pogotovo sada kada se glavni dio prometa krece novom cestom a mozda jos ima i neotkrivenih krajeva na putu do mora.

iam babu u lici za usputnu stanicu hehe i kastav kod rijeke (ko se tam vozi sa biciklom kad je cijeli grad na kosini..)
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 29.4.2009. sri. 17:39    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.10.2009. sub. 14:11    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.12.2010. sub. 16:31    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Sport Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 4 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.