Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Bicikli
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Sport
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:19    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen!! Navija !!Mladen

PS
Na prvoj fotki mi izgledas kao cura Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
miumiu

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:32    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Na prvoj fotki mi izgledas kao cura Very Happy [/size]

Ja sam mislila da to je cura.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Mladen

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:37    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Mladen!! Navija !!Mladen

PS
Na prvoj fotki mi izgledas kao cura Very Happy

Dat cu ti ja cure! ljut Wink

A sta onda kazes na ovo:

http://flickr.com/photos/mladenpictures/273347951/in/set-72157594334688933/
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:38    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Ja sam mislila da to je cura.

A zakaj vise ne mislis smijeh
[Vrh]
Luna

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:40    Naslov: Citiraj i odgovori

smijeh2
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:41    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen.. Surprised ..si to ti?
[Vrh]
Luna

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:44    Naslov: Citiraj i odgovori

Ogi si ne može priznat da se napalio na muškarca smijeh2 plazi jezik
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Da, to je Mladen 1995 kod Urnerskog jezera, prvog dana putovanja prema Istri.
Nisam morao placati stanarinu te cijele godine pa mi je bilo vrlo lako otkaciti se za neko vrijeme i malo proputovati kroz nase krajeve uz more...

Kosa ta je nastradala 1999, na kraju sam imao rasta-frizuru, ali mi se nije vise svidjala Headbang
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:47    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:

!!jajkss.. Embarassed ..to se ne racuna
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 23.7.2008. sri. 23:48    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:

smijeh2 smijeh1

I sestra mi je uvijek zavidala zato sto je njena kosa bila sasvim ravna i morala si stavljati trajni val da bi izgledala zanimljivija dok je to kod mene bilo sasvim prirodno plazi jezik
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 24.7.2008. čet. 21:30    Naslov: Citiraj i odgovori

Mladen je napisao/la:
Ja sam putovao 6 mjeseci u Maroku, Tunisu, Egiptu, Palestini, Israelu, Jordanu, Turskoj, Grckoj, Makedoniji, Bugarskoj, Rumunskoj, Madarskoj, Hrvatskoj, Sloveniji, Italiji i Austriji i takoder prevalio skoro 8000 km Smile

Sam samcat?
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 24.7.2008. čet. 21:44    Naslov: Citiraj i odgovori

Sam sam posao na put, ali pogotovo u africkim zemljama nema sanse da neko dugo ostane sam.
Narocito ako se putuje kao ja sa biciklom, nema oklopa oko mene da me odvaja od ljudi i prirode kroz koju sam putovao.
Pa ni kasnije po Evropi mi nikada nije bilo tesko da se pobrinem oko drustva, nekada sam i za pojedine krace relacije nasao i suputnike, takoder sa biciklima.
U Jordanu su mi cak i bili preljubazni. Zemlja je jako brdovita i cesto se neko sa autom zaustavio kraj mene da me poveze. Sigurno su mislili da sam u nevolji ili nesta slicno pa mi htjeli pomoci, ali za mene utovarivati bicikl u motorizirano vozilo znacilo je isto kao da bi me neko nosio umjesto da sam hodam. Zvuci cudno ali sam se tako osjecao.

Na kraju svega bilo mi je to najbolje putovanje i smjesta bi ponovo krenio u neku slicnu avanturu, samo ko ce mi platiti stan u meduvremenu... ?
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 24.7.2008. čet. 22:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Imao si sve detaljno isplanirano /ruta/ ili si samo išao gdje te bicikl odnio? Nisi se nigdje izgubio? Gdje si spavao? Imao si uvijek dovoljno vode? Što si jeo? Pretpostavljam da si često išao kroz nenaseljena mjesta. Pustinja? Imao si novce/cash sa sobom?
Jesi kad išao na biketour/ecotopia? http://www.ecotopiabiketour.net/
[Vrh]
Mladen

PostPostano: 24.7.2008. čet. 23:18    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Imao si sve detaljno isplanirano /ruta/ ili si samo išao gdje te bicikl odnio? Nisi se nigdje izgubio? Gdje si spavao? Imao si uvijek dovoljno vode? Što si jeo? Pretpostavljam da si često išao kroz nenaseljena mjesta. Pustinja? Imao si novce/cash sa sobom?
Jesi kad išao na biketour/ecotopia? http://www.ecotopiabiketour.net/

Nisma imao neki konkretan plan, samo sam odredio mjesto sa kojeg pocinjem put i odabrao Maroko. Do tamo sam putovao vlakom i trajektom.
Imao sam sa sobom zemljopisne karte svih zemalja kroz koje sam namjeravao putovati i vodica poput Loneley Planet (koji mi se bas previse ne dopadaju).

Tek kad sam stigao negdje sam poceo se zanimati kuda i kako dalje, uglavnom imao sam bicikl, karte, glavu i zdrave noge-sta bi mi se moglo dogoditi?
bicikl
Osim toga sam imao i kompas a pretezno sam se drzao nekih cesta na kojima je prolazio i promet pa su nekada znali se zaustavljati i pitat me dali mi treba pomoc, voda, hrana itd.

Spavao sam pretezno u hotelima neke znj-kategorije, za mozda oko 15-40 kuna po nocenju. Cesto su me i pozivali mjestani ksebi kuci, arapi su jako gostoljubiv narod.
Za tih 6 mjeseci vjerovatno nisma ostao 100% vegan, jednostavno nisam znao kako bi mogao u za mene tudim zemljama da se raspitam o svakom detalju neke ponudene hrane.
"Ana nabati" znaci ja sam vegetarijanac na arapskome. To i jos puno vise sam uspio nauciti od tog vrlo zanimljivog i lijepog jezika, znam i citati i pisati.

U prtljagu sam nosio i 3 vrece za vodu, svaka sa kapacitetom od 4 litre uz jos tri flase koje sam imao na biciklu za pice u toku voznje. Tako sam mogao da nosim sa sobom skoro 14 litara vode. Kao hrana na putu mi je bilo najzgodnije suseno voce, smokve, datule ili banane i jabuke.

Tek na kasnijim putovanjima sam imao malu grijalicu za kuhanje sa gorivom i sator. 1996 jos sam bio bez satora, ali posto sam putovao u toplim krajevima vrijeme mi nije bila bas najbitnija briga.

Po mogucnosti sam nastojao da vozim sporednim cestama da izbjegavam autopromet. Najbolje mi je bilo u marokanskim planinama gdje nisam vidio asfalt 4 dana. Samo sam vozio po nekoj kaldrmi, kroz potoke i imao sam osjecaj da sam prvi turista koji se krece tim putevima.

Na jednom drugom putovanju sam obilazio oaze u Egiptu, jedna od druge udaljena 200-400km. Jako mi se svidjelo nocenje u pustinji, jos uvijek pamtim taj mir i tisinu.

Na svim putovanjima sam trosio manje nego sto bi trebao da sam ostao kod kuce, novce sam imao u obliku traveler cekova sa sobom osim jedne male rezerve u gotovini.

O svemu tome svjedoce slike na mom flickru, moze se do njega preko mog w w w ili ovako:
http://www.flickr.com/photos/mladenpictures/

Ecotopia mi se cini zanimljivo, koristit cu slijedeci kisni dan da to malo opsirnije pogledam Smile
[Vrh]
filo

PostPostano: 25.7.2008. pet. 00:03    Naslov: Citiraj i odgovori

uhuh respekt
i jaa bii tooo.. spominali smo se prije za na more sa bicosima. al praksu sam izprve odbacil.. ne znam.. Confused
kolko si presel u danu kma, tesko furat bic s tolko opreme? si pisal dnevnik? Razz pa pisi jos hehe
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Sport Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 3 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.