Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Konji
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
miumiu

PostPostano: 16.2.2008. sub. 12:36    Naslov: Citiraj i odgovori

Miss Dalloway je napisao/la:
dugo vremena sam volontilara u udruzi MOGU. to je za djecu s posebnim potrebama, stvarno posebna, istinski dobra i neiskvarena djeca....puno im pomaze to jahanje, stvarno povoljno utjece na njih. a konji su bili dobro ocuvani, pazilo se na njih i dobivali su puuuuuuuuuuno ljubavi. nikakvi mracni podrumi, lanci i slicno.

To me podsjeća na 'Krila'. Smile
no, jednog dana dallas (jedan konj od 5 godina) se razbolio, i morali su ga ubiti da nebi zarazio sve druge.

Ne razumijem zašto ga nisu stavili u karantenu dok ne ozdravi. A ako su ga morali ubiti nadam se da su ga uspavali i onda eutanazirali. placko
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
aspalatus

PostPostano: 16.2.2008. sub. 13:05    Naslov: Citiraj i odgovori

jeste li vec gledali film? ooodlican je palac
[Vrh]
Miss Dalloway

PostPostano: 16.2.2008. sub. 13:20    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
dugo vremena sam volontilara u udruzi MOGU. to je za djecu s posebnim potrebama, stvarno posebna, istinski dobra i neiskvarena djeca....puno im pomaze to jahanje, stvarno povoljno utjece na njih. a konji su bili dobro ocuvani, pazilo se na njih i dobivali su puuuuuuuuuuno ljubavi. nikakvi mracni podrumi, lanci i slicno.

To me podsjeća na 'Krila'. Smile
no, jednog dana dallas (jedan konj od 5 godina) se razbolio, i morali su ga ubiti da nebi zarazio sve druge.

Ne razumijem zašto ga nisu stavili u karantenu dok ne ozdravi. A ako su ga morali ubiti nadam se da su ga uspavali i onda eutanazirali. placko

ma bila je neka teza bolest, ne sjecam se tocno sta, ali da je bilo drugog nacina znam da bi postupili drugacije. neznam kako su ga ubili, nisam htjela znati, ili nisam mogla znati. Sad
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 16.2.2008. sub. 18:06    Naslov: Citiraj i odgovori

neznam kako su ga ubili, nisam htjela znati, ili nisam mogla znati. Sad

Ne razumijem kako nisi htjela znati? Kad nekog voliš onda želiš s njim biti do kraja, i u najgorem trenutku. Meni je žao da nisam bila pokraj moje mačke kad je izdahnula: ne bih otišla spavati već bih sjedila pokraj nje cijelu noć da sam znala da će se to tad dogoditi.
Mogla si im složit frku ako to nisu napravili najhumanije što se moglo.
[Vrh]
Miss Dalloway

PostPostano: 17.2.2008. ned. 17:02    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
neznam kako su ga ubili, nisam htjela znati, ili nisam mogla znati. Sad

Ne razumijem kako nisi htjela znati? Kad nekog voliš onda želiš s njim biti do kraja, i u najgorem trenutku. Meni je žao da nisam bila pokraj moje mačke kad je izdahnula: ne bih otišla spavati već bih sjedila pokraj nje cijelu noć da sam znala da će se to tad dogoditi.
Mogla si im složit frku ako to nisu napravili najhumanije što se moglo.

moto svih njih je da to naprave sto brze i sto jeftinije. podrazumjeva se da , sad kad bas hoces, su mu stavili metak u glavu. a ja to nisam mogla ni htjela gledat. da, i srala sam im ali zar mislis da to pomogne? ajd ti dudu mesojedu, seri mu i onda ce on promjenit svoje navike. NECE
[Vrh]
chiril stipsa

PostPostano: 17.2.2008. ned. 17:35    Naslov: Citiraj i odgovori

dugo vremena sam volontilara u udruzi MOGU. to je za djecu s posebnim potrebama, stvarno posebna, istinski dobra i neiskvarena djeca....puno im pomaze to jahanje, stvarno povoljno utjece na njih. a konji su bili dobro ocuvani, pazilo se na njih i dobivali su puuuuuuuuuuno ljubavi. nikakvi mracni podrumi, lanci i slicno. no, jednog dana dallas (jedan konj od 5 godina) se razbolio, i morali su ga ubiti da nebi zarazio sve druge. sjecam se da nisam imala snage poslije toga otici tamo, a stvarno sam zavoljela svu djecu tamo. stvarno mi je bilo strasno placko

e pa kada je to bilo?
ja sam isto jedno vrijeme tamo volontirao u mogu i onda sam tamo sluzio civilni vojni rok.
bio sam prvi vojnik tamo, u biti ja i jedan lik isto.
to je bilo tamo taman kada je dada (osnivacica udruge) odputovala u washington.
dali se znamo mozda?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
miumiu

PostPostano: 17.2.2008. ned. 20:50    Naslov: Citiraj i odgovori

moto svih njih je da to naprave sto brze i sto jeftinije. podrazumjeva se da , sad kad bas hoces, su mu stavili metak u glavu.

placko
Grozno. Ne mogu vjerovati da ljudi koji se bave s tim konjima nemaju toliko srca da plate prokletu eutanaziju. Nadam se da sam u pravu kad imam osjećaj da ovi na Krilima ipak vole svoje konje, iako ni tamo nije bilo vegetarijanaca/ki u vrijeme kad sam ja tamo odlazila.
[Vrh]
Miss Dalloway

PostPostano: 17.2.2008. ned. 22:28    Naslov: Citiraj i odgovori

chiril stipsa je napisao/la:
dugo vremena sam volontilara u udruzi MOGU. to je za djecu s posebnim potrebama, stvarno posebna, istinski dobra i neiskvarena djeca....puno im pomaze to jahanje, stvarno povoljno utjece na njih. a konji su bili dobro ocuvani, pazilo se na njih i dobivali su puuuuuuuuuuno ljubavi. nikakvi mracni podrumi, lanci i slicno. no, jednog dana dallas (jedan konj od 5 godina) se razbolio, i morali su ga ubiti da nebi zarazio sve druge. sjecam se da nisam imala snage poslije toga otici tamo, a stvarno sam zavoljela svu djecu tamo. stvarno mi je bilo strasno placko

e pa kada je to bilo?
ja sam isto jedno vrijeme tamo volontirao u mogu i onda sam tamo sluzio civilni vojni rok.
bio sam prvi vojnik tamo, u biti ja i jedan lik isto.
to je bilo tamo taman kada je dada (osnivacica udruge) odputovala u washington.
dali se znamo mozda?

pa da, dada je bila dugo vremena. ti studiras umjetnost? i bio si na akciju hno-a u zg? trlja oci ja sam ona prijateljica od ognjena.
[Vrh]
Miss Dalloway

PostPostano: 17.2.2008. ned. 22:30    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:

moto svih njih je da to naprave sto brze i sto jeftinije. podrazumjeva se da , sad kad bas hoces, su mu stavili metak u glavu.

placko
Grozno. Ne mogu vjerovati da ljudi koji se bave s tim konjima nemaju toliko srca da plate prokletu eutanaziju. Nadam se da sam u pravu kad imam osjećaj da ovi na Krilima ipak vole svoje konje, iako ni tamo nije bilo vegetarijanaca/ki u vrijeme kad sam ja tamo odlazila.

pa voli one te konje, ali cijene eutanazije su strasno skupe a oni vise ulazu u napredak cijele udruge nego na "uklanjaje" starih i bolesnih.
u svakom slucaju placko
[Vrh]
Atta
Gost

PostPostano: 5.3.2008. sri. 12:25    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja se jahanjem bavim vec 7 godina. No sa mnogo stvari u konjickom svijetu se ne slazem...
Nakon dosta vremena proucavanja raznih tehnika u odgoju konja, naisla sam na jednog covjeka koji je donio neprocjenjiv doprinos u razvoju visoke skole jahanja.
Rijec je o Alexandru Nevzorovu. Uspio je postici nemoguce. Shvatio je mehanizam prirodne prikupljenosti konja. Naucio je prikupitit konja bez umjetnih pomagala, bez uzde i zvale. Nevzorovi konji bilo da su slobodni, na lonzi, na ruci ili pod jahacem, uvijek se krecu savrseno uravnotezeno, bez uzde. Za razliku od vecine danasnjih trenera, Nevzorov u treningu nikada ne koristi uzdu i ular, vec samo "cordeo", tanku uzicu koja jednostavno visi konju oko vrata.

Takoder, veliki sam protivnik konjickog sporta... Zbog cega?
Evo kako kaze Nevzorov:
"... konjicki sport vec po svojoj prirodi ne moze biti definiran kao sport. Istina je da svaki sport ukljucuje rekorde i pobjede, ali ti su rekordi i pobjede ostvareni vlastitim znojem i krvlju, vlastitim naporima i boli. Konjicki sport (ako vec govorimo o njemu kao sportu), predstavlja parazitiranje na tjelesnim sposobnostima drugog zivog bica, koje u konjickom sportu ne sudjeluje dobrovoljno, vec ga na to prisiljavaju bol i udarci. Zasto, do vraga, onda to nazivamo sportom?"

http://www.youtube.com/watch?v=eHaEzGz0HeE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=IXR_SW_soII&feature=related
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.7.2008. uto. 21:40    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
mashala

PostPostano: 4.8.2008. pon. 12:17    Naslov: Citiraj i odgovori

U zadnje vrijeme puno radim na podatcima o transportu farmskih životinja:( ...kad se približi rujan otvoriti ću temu na "aktivizmu"...ali čitam sve ove postove a malo mi je sivo u glavi zbog svega što sam čitao i gledao pa moram reći nešto kad su konji u pitanju:
Svake godine se iz Poljske otpremi cca 30 tisuća konja u talijanske klaonice.Radi se o uglavnom o "strarijim" radnim konjima i"isluženim" konjima koji su korišteni za trke. Italija je tradicionalno tržište za konjsko meso. Razlog zašto ih prevoze žive na put koji traje nekad i do 50 sati je fakt da ako ih zakolju u talijanskim klaonicama onda se mogu prodavati kao "tradicionalni talijanski proizvod". Gruba procjena godišnje bilance prijevoza konja iz svih zemalja EU (a tu je i Španjolska osobito velik izvoznik) u talijanske,francuske i belgijske klaonice je 100 tisuća konja.Sad
...nemojte se ljutiti što pišem ove stvari - znam da bi trebao slaviti divotu te životinje u ovoj temi...ali, eto, za razliku od mnogih drugih podataka ja ove nisam znao do prije mjesec dana (nisam znao razmjere toga) Sad...sorry
[Vrh]
Mshai

PostPostano: 5.8.2008. uto. 05:32    Naslov: Citiraj i odgovori

Odlična tema prijatelju. Smile

Takodjer, kao likovnjak mogu reci da konji definitivno jesu medju najtezim motivima. No kad ih nacrtam/naslikam onako kako sam htio - onda stvarno uzivam. No, osim s estetske strane, konji su medju meni najomiljenijim i najpostivanijim zivotinjama. Da, okrutnost nad njima je sveprisutna. Da ne duljim s citavom biblijom mojih emocija i stavova o konjima, skrenuo bi pozornost na jedan nedavan dogadjaj:

Sinjska alka.

Svaka cast tom dogadjaju. Vrlo mi je drago sto imamo tu tradiciju. No, jucer sam po prvi puta pogledao te konje. Naizgled su divni, krasni. Uhranjeni. No je li itko primjetio njihova usta, i zvale koje im se urezuju u zivac, gnjece jezik i udaraju u zube? Mislim da je doslo vrijeme kad bi covjek trebao konja prihvatiti kao novog prijatelja u svom zivotu, i bas kao prava prijateljstva s ljudima njegovati to prijateljstvo. Zvale treba apsolutno izbaciti. Korbac treba apsolutno izbaciti. Nevjerojatno cjenim konjanike koje vidim da jasu svoje konje s cordeom. Zvuci opasno, no moguce je. Kad se konjanik poveze sa svojim konjem - konj ce ga sam pozvati da ga jasi. Oba primjera sam vidio uzivo i nakon toga vise ne mogu gledati nista manje od toga bez nekog zaljenja ljudi koji nemaju percepciju sto rade svom konju, a sto bi mogli njih dvoje imati.

I za kraj bi podjelio s vama nekoliko fotografija covjeka koji mi je prvo ime vezano uz konje: Alexander Nevzorov. http://www.hauteecole.ru/en/
(bic u njegovoj ruci ne sluzi za udaranje, vec usmjeravanje konja. Pogledajte galeriju, pogledajte sto sve rade konji u njegovoj blizini - ni ja se ne bi volio priblizit u nekim od tih situacija preblizu)

Njega mi je otkrila prijateljica koja se priprema za put u njegovu skolu. Ovim putem zelim njoj i njenoj predivnoj arapki Kani puno srece i divnog druzenja. Smile I da, ak imate prigodu i volite konje - definitivno bi vam preporucio filmove Alexandra Nevzorova. Mislim da sad radi treci.

p.s. na drugoj fotki se vidi funkcija CORDEA - ona špaga oko konjskog vrata.
[Vrh]
Patišpanja

PostPostano: 30.10.2009. pet. 15:28    Naslov: Citiraj i odgovori

Konji su bica koja su me oduvijek fascinirala.Voljela sam ih jos kao mala,skupljala slicice iz Zivotinjskog carstva,crtala ih,lijepila po zidovima.
Kad sam prvi put cula da u okolini Livna postoji krdo divljih konja,isprva nisam vjerovala,medjutim,tokom dugog niza godina pratila sam sve sto se desava s njima,i mal o mi je cudno sto drzava ne cini bas mnogo toga da ih zastiti,iako je to jedino krdo slobodnih konja na Balkanu.
Njihovo pojavljivanje se veze za pocetak 70-ih godina,kada su ljudi,zbog gladne godine a i nedostatka radne snage morali pustiti po nekoliko konja da se sami snalaze kako znaju i umiju.Smatrali su da je to bilo bolje nego ubiti ih.
Izdrzljivost tih plemenitih zivotinja a i njihova inteligencija,pomogli su im da sve do danasnjih dana opstanu na,ljeti bogati pasnjacima,a zimi da prkose hladnim vjetrovima i snjeznim nanosima.

I ovog oktobra sam imala sreću da ih nađem PREDIVNIIIIIIIIIIII SU

[Vrh]
Luna

PostPostano: 20.12.2011. uto. 17:21    Naslov: Citiraj i odgovori

Uploaded with ImageShack.us
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.