Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Mačke
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
aspalatus

PostPostano: 31.7.2008. čet. 15:03    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Bile smo s mačetom u Bubi, Jelena i ja. Mali je dosta loše, vidjet ćemo što će biti, hoće li živjeti. Sad spava u "luksuznoj "košari koju sam mu pripremila. Wink Još jednom sam se uvjerila koliko su tamo sjajni ljudi/veterinari. Toliko su brižni, nježni, bez obzira kakva je životinja (mali je zbilja u jadnom stanju). Oni su napravili sve što se može, dali lijekove, infuziju, klistirali... Ništa nisu naplatili. Sutra idemo na još jednu turu antibiotika. Jako mi je žao da nisam odmah išla k njima.
Još jednom hvala Jeleni što dolazi zbog nas na drugi kraj grada. Što bi rekla moj prijateljica Daniela: MI SMO MOČNA MAČJA ORGANIZACIJA!! Wink

pa jesu ti rekli koja mu je dijagnoza?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
miumiu

PostPostano: 31.7.2008. čet. 16:40    Naslov: Citiraj i odgovori

aspalatus je napisao/la:

Ne. Možda je mačja sida, ali premali je da bi se moglo pouzdano utvrditi. Ima razne upale koječega.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.7.2008. čet. 20:27    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Možda je mačja sida

Sokirani Sokirani kaj i to postoji??!
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
miumiu

PostPostano: 31.7.2008. čet. 21:02    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
miumiu je napisao/la:
Možda je mačja sida

Sokirani Sokirani kaj i to postoji??!

Da.
Citat:
Mačke inficirane FIV-om vrlo često bivaju eutanazirane. No svjesni vlasnik koji se trudi suzbijati sekundarne infekcije može napraviti mnogo za kvalitetu života mačke. Tada inficirana mačka može živjeti gotovo normalan život i doživjeti gotovo prosječan životni vijek.

http://www.pet-centar.hr/content/view/2302/70/
[Vrh]
--B--
Gost

PostPostano: 31.7.2008. čet. 22:35    Naslov: Citiraj i odgovori

da

Zadnja promjena: --B--; 7.9.2008. ned. 19:40; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.7.2008. čet. 22:37    Naslov: Citiraj i odgovori

placko ..koje sranje, nisam pojma imao da to postoji

A psi?
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 31.7.2008. čet. 23:46    Naslov: Citiraj i odgovori

--B-- je napisao/la:
Ta sida se prenosi i slinom, tako ju je moja mačka dobila.

miumiu je napisao/la:

http://www.pet-centar.hr/content/view/2302/70/

Citat:
Primarni način širenja ovog virusa su duboke ugrizne rane za razliku od FeLV* koji se lako širi direktnim kontaktom (kao što je uređivanje (češljanje) i zajedničke posude za hranu i vodu). Među znanstvenicima su podijeljena mišljenja da li se FIV može proširiti i kontaktom. Virus se također prenosi i preko mukoznih površina kao što je sluznica usta, rektuma ili vagine.

*virus mačje leukemije
[Vrh]
mashala

PostPostano: 1.8.2008. pet. 13:33    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
aspalatus je napisao/la:

Ne. Možda je mačja sida, ali premali je da bi se moglo pouzdano utvrditi. Ima razne upale koječega.

Kraj moje zgrade živi moj "ulični" prijatelj - mačak Tom kojeg poznam godinu dana. Tom ima teški artritis tako da se ne može češati zadnjim nogama (ne može ih dići do glave) i te zadnje nogice su mu jako slabe. No Tom ima i mačji AIDS iliti FIV. Posljedica toga je da svaka rana ili ugriz kao i svakak infekcija može kod njega prijeći u strašnu upalu i bolest.Često se ti i dogodi tako. Zbog toga smo Tom i ja već 20-ak puta išli liječniku, u Vet.ambulantu "Buba", što zbog kratkotrajinih a što zbog dugotrajnih terapija i liječenja. Najgora epizoda za mene osobno a i za Toma su bile dvije teške upale i gnojne infekcije od ubodnih rana po glavi. U studenom prošle godine sam mu morao dva puta dnevno davati antibiotik, cijediti gnoj iz glave tako da mu izlazi kroz jedini "prohodan" put a to je bilo oko, čistiti oko i mazati sa mastima.Tom je uvijek vrištao i pokušao me ugristi ili ogrebati da ga pustim.I to sve na parkingu kraj zgrade.
Već sam ga bio "sahranio" desetak puta...što zbog toga jer više nisam vidio smisla da mučim i njega i sebe što zbog toga jer je takav nikakav svako malo odskitao a ja mu nisam davao previše šanse.
No tom se uvijek vraćao, nekad sav u komi ali često potpuno čili i veseli,gladan i mazan, ljut kad nije po njegovom i kad si ga sekundu duže mazio nego što on to hoće (pa me opali po ruci ili ugrize zbog čega uvijek imam debele radničke rukavice)...i tužan kad pod kotačima auta poginu neke ženkice koje se svako malo pojavljuju na tom "hranilištu" i prave mu društvo (za drugo nije baš ni sposoban jer mu je zdjelica spuštena potpuno nisko...jadan stalno arlauče i skiće okolo ali "cilja u prazno", mislim... Very Happy ).Ima svoju kućicu za zimu od iverice, kartona, nailona i deka...svi ga znaju (a bogami sam se i potrudio da ga upoznaju).
Ako poživi i kad se smiri (sad je opet u speedu okolo...samo dođe klopati) očekuje nas kastracija.
I eto...želio sam samo ispričati priču o jednom FIV mačku, pravom "survajveru", malom neurotičaru (a kako i ne bi bio) koji i sa tom bolesti kako-tako (ali često lijepo) provodi svoje mačje dane. Kada dođe do svog kraja nadam se da će to biti tu gdje mu je i dom...jer neće biti sam i imati će nekoga tko će mu pomoći i ispratiti ga sa ovog svijeta na najlakši mogući način.To je moja jedina želja.A za ostalo se fajtamo na "dnevnoj bazi" Smile
Maca na mjesecu
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 1.8.2008. pet. 15:13    Naslov: Citiraj i odgovori

Jutros smo mi bili opet u Bubi. Veterinarka je bila super, ali nije nam dala prevelike nade u preživljavanje. Mali ima trule zube (to mora da boli), jedan je čak ispao kad mu je čistila usnu šupljinu. Ne može kakati ni piškiti (pokazala mi je kako da mu ručno praznim mjehur). Sve mu se samo skuplja u trbuhu, to mora da nije dobar osjećaj. On stalno pokušava vršiti nuždu, često čak ode u svoj wc pa na kraju tamo leži kad više ne može tiskati. Ja sam pitala što ona misli, bi li ga trebalo uspavati da se ne muči, ona veli nek čekamo još. Kaže da njemu svaki dan vrijedi. Ne znam kako bi to čitala. Ako mu zaista vrijedi, ja mu ih neću uzeti. Ono što je pozitivno je da mali nema povišenu temperaturu i da ima lijepi apetit. Ličeko izgleda malo bolje, oči se malo razbistrile, pod utjecajem antibiotika.Puno spava i jučer nije plakao (inače je, pretpostavljam da ima bolove). Mazi se i prede. Sad se već veselim da ga vidim. Idem skoro doma.
[Vrh]
mashala

PostPostano: 1.8.2008. pet. 16:39    Naslov: Citiraj i odgovori

Oprosti ...(nisam našao prikladniji smajlić)...
O bože al' si naletila na tešku mačju "situaciju"!!!... Sad
Ma samo da nije takav poremećaj probave - ostalo bi bilo podnošljivo!...ali ono što me je dirnulo su ove rečenice:
Citat:
Ja sam pitala što ona misli, bi li ga trebalo uspavati da se ne muči, ona veli nek čekamo još. Kaže da njemu svaki dan vrijedi. Ne znam kako bi to čitala. Ako mu zaista vrijedi, ja mu ih neću uzeti.

I nemoj. To je sve što ima...ti dani u muci i ljudska prijateljica Miumiu...piši dalje kako se situacija razvija.
Za njega malenoga još jedanput moli .
Za tebe respekt .
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 1.8.2008. pet. 16:58    Naslov: Citiraj i odgovori

mashala je napisao/la:
Ma samo da nije takav poremećaj probave - ostalo bi bilo podnošljivo!

Da. Sve ostalo je mačji kašalj!
mashala je napisao/la:
miumiu je napisao/la:
Ja sam pitala što ona misli, bi li ga trebalo uspavati da se ne muči, ona veli nek čekamo još.

I nemoj. To je sve što ima...ti dani u muci i ljudska prijateljica Miumiu...piši dalje kako se situacija razvija.

Evo spava mi u krilu. I zbilja izgleda bolje. Nos i oči su mu ok. Samo da mu trbuščić nije tako velik, natečen. Sad
[Vrh]
mashala

PostPostano: 1.8.2008. pet. 20:16    Naslov: Citiraj i odgovori

...ma bit' će on milion i prvi macan koji će naprasno ozdraviti,vidjet' ćeš... Smile Smile Smile Još malo trebaš bedinati i skoro će te gledati zdrav - zdravcat tvoj mali prijatelj... palac
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 1.8.2008. pet. 22:24    Naslov: Citiraj i odgovori

skace od srece skace od srece
[Vrh]
Luna

PostPostano: 1.8.2008. pet. 22:25    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Jutros smo mi bili opet u Bubi. Veterinarka je bila super, ali nije nam dala prevelike nade u preživljavanje. Mali ima trule zube (to mora da boli), jedan je čak ispao kad mu je čistila usnu šupljinu. Ne može kakati ni piškiti (pokazala mi je kako da mu ručno praznim mjehur). Sve mu se samo skuplja u trbuhu, to mora da nije dobar osjećaj. On stalno pokušava vršiti nuždu, često čak ode u svoj wc pa na kraju tamo leži kad više ne može tiskati. Ja sam pitala što ona misli, bi li ga trebalo uspavati da se ne muči, ona veli nek čekamo još. Kaže da njemu svaki dan vrijedi. Ne znam kako bi to čitala. Ako mu zaista vrijedi, ja mu ih neću uzeti. Ono što je pozitivno je da mali nema povišenu temperaturu i da ima lijepi apetit. Ličeko izgleda malo bolje, oči se malo razbistrile, pod utjecajem antibiotika.Puno spava i jučer nije plakao (inače je, pretpostavljam da ima bolove). Mazi se i prede. Sad se već veselim da ga vidim. Idem skoro doma.

Sretna je što te ima Smile
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 2.8.2008. sub. 12:43    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo, baš smo se vratili iz Bube. Teta veterinarka mi je potvrdila moj dojam da mali izgleda malo bolje i živahnije. skace od srece Jučer je kakao po svuda. Čistoća u ovakvim momentima prestane biti važna. Svaki brabonjčić je nama veliko veselje. smijeh2 Piškiti baš još ne možemo. Veterinarka mi je opet pokazala kak da mu ja to iscijedim iz trbuščića. Nadam se da ću moći to ponoviti sama. Iz nosića još curi i kiše. Oči su bolje. Jede ko slon. U 12 dana dobio je 170 grama trlja oci (samo pitanje je koji je postotak toga sadržaj crijeva), tak da sad ima 670g, a još uvijek je strašno mršav. Samo mu se trbuh vuće po podu ko simental-kravi vime. Dobili smo antibiotik u tableti za doma, tako da sutra ne moramo opet putovat. Samo da mu uspijem mjehur sama ispraznit. Da ne pukne.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 8 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.