Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dodaci prehrani - što se krije u bočici
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Nutrijenti
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Luna

PostPostano: 9.10.2007. uto. 20:18    Naslov: Citiraj i odgovori

Janis Joplin je napisao/la:
ogi je napisao/la:
Luna kaze da si 'micek'..slazem se Very Happy Smile

meni? *gleda zbunjeno oko sebe* Maca

Pusa i cvijece
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
dandelion
Gost

PostPostano: 10.10.2007. sri. 02:18    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
dandelion je napisao/la:
Ja redovito nešto uzimam, najviše radi okusa, ili multivitamin ili multimineral ili cedevitu. Mada sam čuo da cedevita nije baš najzdravija. Ne znam zašto..

Radi okusa...misliš uzimaš šumeće tablete ili?

Da, dosadno mi je stalno piti čistu vodu, a sokovi su mi svi preslatki ili nezdravi, pa onda stavim pola šumeće tablete u 2 dcl vode. Za promjenu svaki put nešto drugo, magnezij, željezo, cedevitu... Ali ne pretjerujem s tim. Je li to nezdravo?
[Vrh]
filo

PostPostano: 10.10.2007. sri. 13:53    Naslov: Citiraj i odgovori

mene pitas.. Smile
možda bi ti neko napisal da izmiksaš voće u to.. krastavac možda...
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Janis Joplin
Gost

PostPostano: 11.10.2007. čet. 15:44    Naslov: Citiraj i odgovori

krastavac??!!
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 11.10.2007. čet. 18:01    Naslov: Re: Dodaci prehrani - što se krije u bočici Citiraj i odgovori

Janis Joplin je napisao/la:
i tabletice koje mi je psihijatar preporučio... uništavam se, je li tako?

Kakve tabletice ti je psihijatar preporučio? Ja sam trenutno u grupnoj psihoterapiji i oduševljena sam time. Dosta sam protiv lijekova u tom smislu. Možemo si otvorit temu o terapiji?? Wink
[Vrh]
filo

PostPostano: 11.10.2007. čet. 19:42    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Kakve tabletice ti je psihijatar preporučio? Ja sam trenutno u grupnoj psihoterapiji i oduševljena sam time. Dosta sam protiv lijekova u tom smislu. Možemo si otvorit temu o terapiji??

pa pisi.. zakaj i tak to.. Smile
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 11.10.2007. čet. 20:41    Naslov: Citiraj i odgovori

dandelion je napisao/la:
Ja redovito nešto uzimam, najviše radi okusa, ili multivitamin ili multimineral ili cedevitu. Mada sam čuo da cedevita nije baš najzdravija. Ne znam zašto..

To je sve redom trlja oci kemija.
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 11.10.2007. čet. 20:47    Naslov: Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:

pa pisi.. zakaj i tak to.. Smile

Zato kaj mi kvaliteta život nije bila na željenoj razini. Ovo je jako diplomatski. Rolling Eyes Teško je ovako u 3 riječi...
[Vrh]
filo

PostPostano: 11.10.2007. čet. 21:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
To je sve redom kemija.

ma boli me... (fućka mi se Fucka )
[Vrh]
nelana

PostPostano: 16.10.2007. uto. 08:16    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
dandelion je napisao/la:

To je sve redom trlja oci kemija.

slažem se respekt sve je to kemija!
našla sam se s frendicom u ljekarni i baš onako iz znatiželje pitala što imaju od dodataka prehrani biljnog podrijetla ne tretirano nikakvom kemijom niti jakim toplinskim obradama... u cijeloj ljekarni (zamislite samo koliko asortimana dodataka prehrani ima) samo su imali 2 prirodna biljna! trlja oci samo dva! to je prestrašno, jer ljudi se truju sa ostalim asortimanom, opako se truju na dugogodišnje.. ta dva su spirulina i zelena magma (od lišća ječma)i obadva imaju bočicu u prahu da se prirodno dodaje u jelo..
[Vrh]
filo

PostPostano: 18.11.2007. ned. 23:38    Naslov: Citiraj i odgovori

ja sad pijuckam sokić od artičoke (tableta šumeća)
http://coner.hr/ljekarne/?str=dodaci2&brand=Snaga%20prirode a piše da ima rda 100% većinu vitamina, od b,c,e...
okus ni gadljiv ni fin
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.12.2007. ned. 15:10    Naslov: Citiraj i odgovori

'Djevojka od milijun dolara', Hilary Swank izjavila je kako dnevno uzima 45 'tabletica' i vitaminske injekcije kako bi izdržala holivudski tempo i održala stas na kojem joj zavidimo. No, je li prešla mjeru?

"Ovo je Aloa C koju otapam u vodi. Ovo su lanene sjemenke. Ovo pijem za imunitet, a ovo, BrainWave je izvrsno za kad recimo moram zapamtiti puno teksta za ulogu. Danas sam uzela samo one najvažnije, ovaj Oz Garcia Logevity Pak i ugurala ih u usta par minuta prije nego što smo se našli. Ne bih to smjela, jednom sam se tako skoro ugušila s tabletama", ispalila je Hilary Swank prilikom intervjua za američki magazin W, nehotice otkrivši tajnu svojeg svježeg izgleda i forme – 45 različitih suplemenata i vitaminske injekcije koje svakodnevno uzima!

Iako nije dala točan popis te je spomenula samo aloe veru, laneno sjeme, formulu za imunitet i formulu za mozak, sama brojka od 45 različitih vrsta suplemenata ukazuje da se radi o neracionalnom korištenju različitih dodataka prehrani, što nije preporučljivo, smatraju stručnjaci.

"Vrlo je vjerojatno da je ovakvo ponašanje udruženo s nekim oblikom poremećaja prehrane. U posljednjih dvadesetak godina poremećaji u prehrani uzimaju značajan zamah. Kada govorimo o poremećajima u prehrani mislimo na anoreksiju nervosu, bulimiju, kompulzivno prejedanje, a prije nekoliko godina uveden je pseudoznanstveni pojam ortoreksija (opsesivna okupiranost zdravom prehranom). Ortoreksičarima za razliku od pacijenta s dijagnozom anoreksije ili bulimije nije cilj smršaviti. To su ljudi koji jesu zabrinuti oko vlastitog zdravlja, pa ih je jednostavnije izliječiti. To su perfekcionisti skloni samokažnjavanju kojima briga o prehrani i zdravlju predstavlja utjehu", komentirala je za Net.hr dr. sc. Darija Vranešić Bender s portala vitamini.hr.

Iako uzimanje visokih doza vitamina, znatno iznad preporučene dnevne doze, postaje sve popularnije, treba imati na umu da nasumično uzimanje visokih doza nekih vitamina, minerala i fitokemikalija može biti štetno za zdravlje, upozorava dr. Bender. Terapijski učinak visokodoziranih pripravaka moguće je provesti jedino u kliničkim uvjetima ili uz savjet liječnika. Ipak, činjenica je da je prodaja dodataka prehrani u značajnom porastu, kako u našim krajevima, tako i u ostalim 'zapadnjački orijentiranim' zemljama.

U SAD-u se u slobodnoj prodaji, bez liječničkog recepta, mogu pronaći pripravci koji zadovoljavaju dnevne potrebe za vitaminima i mineralima, ali i pripravci koji su visoko dozirani, te sadrže čak i do 100 puta više doze od onih dnevno potrebnih. U Hrvatskoj nije takav slučaj, a registracija pripravka koji prelazi 100% dnevnih potreba vitamina topivih u mastima i 300% dnevnih potreba vitamina topivih u vodi zahtijeva znatno složeniju proceduru, te se mora zatražiti posebno odobrenje Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi kako bi imali status dodatka prehrani. Svi pripravci koji imaju izrazito visoke koncentracije mikronutrijenata ili sadrže ekstrakte ljekovitog bilja spadaju u kategoriju lijeka, no za većinu takvih pripravaka nije potreban liječnički recept. Ipak, na hrvatskom tržištu prevladavaju oni niže dozirani pripravci koji ne mogu naškoditi prosječnom konzumentu.

Učinkovitost multivitaminskih pripravaka i biljnih suplemenata ispituje se znanstvenim studijama, koje često daju afirmativne rezultate, međutim, kako bi se osigurali pozitivni učinci na zdravlje potrebno je pametno pristupiti uzimanju suplemenata i pritom ne pretjerivati s količinama. Osim što megadoze različitih supstancija koje se nalaze u dodacima prehrani mogu biti štetne za zdravlje, može doći i do interakcija među pojedinim nutrijentima i fitokemikalijama.

Više: vitamini.hr
[Vrh]
Waits

PostPostano: 16.12.2007. ned. 17:38    Naslov: Citiraj i odgovori

E ljudi, a kaj je s onim našim VEG 1 tableticama iz PŽ-a? Mene zanima nekoliko stvari: 1.Zašto su doze vitamina tako velike?
2.Jel to čista kemija ili ima tu nešto prirodnog?
3.Na pakiranju piše vitamin D, e sada, je li to vitamin D2
ili D3, važno je...
[Vrh]
vuycha

PostPostano: 16.12.2007. ned. 18:33    Naslov: Citiraj i odgovori

Waits je napisao/la:
Zašto su doze vitamina tako velike?

Čim je doza za duži period, eksponencijalno raste potrebna količina. B12 se apsorbira samo do nivoa trenutačne potrebe, ostalo sve odlazi u štetu ako nije u ogromnim količinama pa potraje do sljedeće potrebe organizma. Idealno bi ga bilo uzimati u malim količinama nekoliko puta dnevno. Zato je kod ovih naših Veg 1 tableta dnevna količina 1000%. Da su za tjednu upotrebu, količina bi valjda bila 100 000% :-) . Inače, kao i kod vitamina C, nema štete od prevelike količine.

Waits je napisao/la:
Jel to čista kemija ili ima tu nešto prirodnog?

Uzgaja se kao bilo koja bakterija na hranjivoj podlozi, dakle prirodno je. Pitanje je samo što se osim toga dodaje i u kakvom je nosaču (od čega je napravljena tableta, obično je to nekakav škrob).
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.3.2008. uto. 12:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Sta limun misli o tabletama C vitamina Laughing
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Nutrijenti Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 2 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.