Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hodanje mladića i djevojke prema braku
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubavlju do Neba
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Lea

PostPostano: 2.4.2020. čet. 14:24    Naslov: Citiraj i odgovori

VRSNA ŽENA/VRSTAN MUŠKARAC
Potičem vas da molite za svoje partnere i da tražite Duha Svetoga da vam govori o njemu kako biste im znali izgovarati prave riječi. Posebno je to upućeno muškarcima jer Pavao kaže: „Muževi, ljubite svoje žene kao što je Krist ljubio Crkvu te sebe predao za nju da je posveti, očistivši je kupelji vode uz riječ te sebi predvede Crkvu slavnu, bez ljage i nabora ili čega takva, nego da bude sveta i bez mane.” (Ef 5, 25-27). Nije ona bila bez mane ili ljage, ali ju je Krist doveo do toga. On od nas očekuje da svoje žene ljubavlju i riječima dovedemo do toga da se osjećaju pored nas bez mane i svete – ne zato što bi one to zaista bile, bez mane, nego ih naša ljubav treba voditi da se trude mijenjati i biti takve. Isto kao što će ženino poštovanje potaknuti muža da on svakim danom postaje sve više muškarcem po Božjem srcu. Riječ je jako moćna i može srušiti ili graditi. Kakve će riječi biti, što će činiti, odlučujemo mi koji ih izgovaramo. Hoće li stvarati klimu koja donosi plodove ili onu koja pustoši naš odnos, ovisi o nama.
Izvor: https://book.hr/postati-prava-osoba-ljubav-postovanje-prije-braka/
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Lea

PostPostano: 22.4.2020. sri. 14:30    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.novizivot.net/5-znakova-da-je-tog-muskarca-bog-poslao-u-vas-zivot/

On je odgovor na vaše molitve
Veza se ne protivi Božjoj Riječi
Dijelite ista temeljna uvjerenja
Ako je on onaj pravi, veza vas neće udaljiti od Krista
To je čista ljubav

„Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi.“ (1 Kor 13,4-7)

Izvor: Zenavrsna.com/Theprayingwoman.com Love
[Vrh]
Lea

PostPostano: 28.4.2020. uto. 14:29    Naslov: Citiraj i odgovori

Tajna sretnog braka - za sve one koji čeznu i idu prema braku i one koji su u njemu love2

U cijeloj ovoj priči polazim od pretpostavke da kraj sebe imaš brižnu osobu koja te voli, poštuje, ali koja nije u svemu ili nije u puno toga, onakva kakva bi ti željela da bude.
Sjeti se uvijek kada poželiš nekoga mijenjati – ti si se u tu osobu sa svim njenim vrlinama i manama zaljubila!

Jedan zanimljivi svećenik prilikom ceremonije vjenčanja daje savjete mladim parovima o tajni sretnog braka. Kaže kako on to čini iz sebičnih razloga jer ne želi da ga taj par kojeg je upravo vjenčao kasnije gnjavi sa svojim bračnim problemima.

Taj svećenik, nakon razmjene prstenja gleda u oči novopečene mladence i kaže; "Sada si udana žena. Od ovog trenutka ne trebaš više misliti na sebe." Žene obično kimnu glavom i nasmiješe se. Zatim pogleda mladoženju i kaže mu: „Sad si oženjen čovjek.Ti također odsada ne trebaš više nikada misliti na sebe“. Zatim nastavi; "Od ovog trenutka nikada nemoj misliti na svoju ženu, niti ti više ne trebaš misliti na svoga muža."

Kaže svećenik kako obožava gledati zbunjene izraze na njihovim licima. Svećenik vjeruje kako je zbunjenost vrlo učinkovita metoda za davanje savjeta. Kada su ljudi zaokupljeni rješavanjem zagonetke, možete im reći odgovor na nju i oni tada doista obraćaju pažnju.
Nakon zbunjenih izraza lica, svećenik nastavlja s objašnjavanjem izrečenoga: „Ne trebate misliti na sebe, inače nećete dati nikakav doprinos svom braku. Također, ako ste u braku ne trebate misliti samo na svog partnera, jer ćete tada samo davati, davati i davati, sve dok ne preostane ništa više u vašem braku.
Umjesto toga, kada ste u braku, mislite zajedno, mislite na „NAS“. U ovome ste zajedno."

Izvor:https://miss7zdrava.24sata.hr
[Vrh]
Lea

PostPostano: 28.4.2020. uto. 14:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Prema osobi kojeg si odabrala/o iz ljubavi trebaš uvijek i nastupati iz pozicije ljubavi.
Dakle, najprije s vjerovanjem kako on/ona ne čini ništa s namjerom da te povrijedi, već naprosto zadovoljava svoje potrebe i nesvjesno čini nešto što tebi smeta. Potom, s iskrenošću, bez napada, optužbi i vike reci konkretno što te smeta i zašto. Najvjerojatnije ćeš, ako ovako razmišljaš i djeluješ, naći načina da se međusobno uskladite i ponovo uspostavite ravnotežu.

Love Srce Srce
[Vrh]
Lea

PostPostano: 28.4.2020. uto. 14:50    Naslov: Citiraj i odgovori

Od ljutnje još nitko nije profitirao
Sada radije, kada stvari nisu onakve kakve bih željela, odlučujem smanjiti muke. Što to znači? Sada znam da ako se odlučujem ljutiti, samoj sebi činim problem. Loše se osjećam, a to ne želim. Frustraciju uvijek nastojim riješiti monologom u glavi: „Hej, pa on ne čini ništa protiv tebe, nego za sebe i svoj smisao. Hoće li ti ljutnja pomoći da se bolje osjećaš? Hoće li ti ljutnja pomoći promijeniti ono što je napravio???"
Odgovor je uvijek „NE“i to je ono što me brzo vrati u tračnice. Ja uvijek imam izbor: iskoristiti to vrijeme za sebe, reći voljenom što mi smeta i pokušati zajednički doći do rješenja, odnosno do vraćanja ravnoteže u odnosu ako je ista narušena. Česta greška koju ljudi u vezi i braku rade je ponašanje motivirano osvetom. To je početak onog ružnog kruga u kojem se zasigurno ne želiš naći.
https://miss7zdrava.24sata.hr Ne bu islo Spajanje dvojice
[Vrh]
Lea

PostPostano: 28.4.2020. uto. 14:56    Naslov: Citiraj i odgovori

Ne možeš mijenjati druge, ali možeš sebe
Ako ja procijenim da će me neko ponašanje udaljiti od osobe do koje mi je stalo, ja ću to ponašanje promijeniti u svrhu odnosa, a odnos sam ja. Meni treba ta druga osoba da ja budem sretna/n jer uz nju mogu zadovoljiti potrebe za ljubavlju i pripadanjem. Pretpostavka za navedeno je, jasno, da i druga strana ima jednak ili barem sličan pristup.

Ruza
[Vrh]
Lea

PostPostano: 28.4.2020. uto. 14:58    Naslov: Citiraj i odgovori

Kada smo usmjereni na drugog, daleko smo o sebe
Trebamo preispitivati sebe, što možemo u danom trenutku napraviti, kada stvari nisu onakve kakve bismo si željeli, a ne što ću napraviti da se ta druga osoba promijeni. Kada smo usmjereni na drugu osobu i na ono što ona treba mijenjati, daleko smo od sebe, jer nad drugim ljudima mi zaista nemamo kontrolu niti možemo upravljati njihovim ponašanjima. Zato, baš kao i u ovoj priči s početka, za svako ponašanje koje odlučiš upotrijebiti u odnosu, promisli da li te ono približava tvom voljenom ili ne. Ako je odgovor NE (ne približava me), razmisli o tome da ga zamijeniš nekim učinkovitijim!
Želim ti puno uspjeha na polju ljubavi!

Pročitajte više na: https://miss7zdrava.24sata.hr Srce Srce
[Vrh]
Lea

PostPostano: 12.5.2020. uto. 17:00    Naslov: Citiraj i odgovori

https://zenavrsna.com/previrala-muz-za-mene/16655 Love
[Vrh]
Lea

PostPostano: 3.6.2020. sri. 15:57    Naslov: Citiraj i odgovori

„Zaklinjem vas, braćo, milosrđem Božjim da prinesete sebe kao žrtvu živu, svetu i ugodnu Bogu – kao svoje duhovno bogoštovlje!“
Poslanica Rimljanima 12:1,
U Evanđelju po Mateju 23:19 Isus podsjeća Farizeje da oltar posvećuje žrtvu koja se na njemu prinosi, a ne obratno. To se odnosi i na tvoje tijelo, posvećeno, postaje sveto, odvojeno za Boga.

https://book.hr/derek-prince-preduvjet-za-stupanje-u-brak/ Srce Srce
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubavlju do Neba Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stranica 9 / 9.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.