Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Razgovori
Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubav
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jagodica bobica

PostPostano: 25.6.2016. sub. 08:49    Naslov: Citiraj i odgovori

Što znači da je čovjek stvoren na sliku i priliku Božju (Postanak 1,26-27)?

http://www.gotquestions.org/Hrvatski/Bozja-slika.html
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.6.2016. sub. 12:06    Naslov: Citiraj i odgovori

jagodica bobica je napisao/la:
Što znači da je čovjek stvoren na sliku i priliku Božju (Postanak 1,26-27)?

http://www.gotquestions.org/Hrvatski/Bozja-slika.html

Treba s velikim oprezom birati što čitamo, slušamo i prenosimo jer tumačenja Biblije ima razno raznih.
Ovo je stranica protestanta, ne znam koje su razlike u odnosu na katolike i uopće ne bi ulazio u to.
Na ovom forum se držimo katoličkog nauka.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
jagodica bobica

PostPostano: 25.6.2016. sub. 12:23    Naslov: Citiraj i odgovori

Zato i stavih link ,ne samo kopirah,,,drago mi kaj si zapazil to Smile . Dragi Ogi,,Bog je jedan,,e a kako ga tko tumači,doživljava,gleda,,,kao Boga,Jahvu,Alaha,,,na njem je. Držim da svaki čovjek ima pravo izbora. Ne dijelim ljude,,,bitno mi da je čovjek.Naposlijetku,,,ima li kaj lošeg u tom tekstu sa tog linka?! ,,mogao si i obrisati sve ako ti ne paše,,,Smatram da je forum,,ipak forum,,mjesto za diskusiju i razmijenu mišljenja,,, Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.6.2016. sub. 13:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Nisam pročitao taj tekst, pun je internet, knjižare i ulice onih koji znaju o čemu Biblija "zaista" govori.

Isus nam kaže:
"Branitelj - Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas o svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh." Ivan 14,26

To je moje iskustvo i prije svega se toga držim.

Katoličku Crkvu je utemeljio sam Isus Krist, Sin Božji, i to je sve do sada ista Crkva, koja je i sastavila Bibliju.
Pripadam toj Crkvi i zato u tom duhu uređujem ovaj forum.
Foruma ima raznih, biramo one koji nam odgovaraju.
[Vrh]
jagodica bobica

PostPostano: 25.6.2016. sub. 13:37    Naslov: Citiraj i odgovori

Srce https://www.youtube.com/watch?v=Ga6Qtxzd6vk
[Vrh]
jagodica bobica

PostPostano: 26.6.2016. ned. 17:30    Naslov: Citiraj i odgovori

1.PRESTANI BRINUTI
Život ti je zadao udarac, a sve što ti radiš jest da sjediš i brineš. Jesi li zaboravio da sam Ja ovdje, da bih nosio sav teret za tebe?
Ili uživaš u gunđanju prema svakoj sitnici koja ti dođe u život?
2.STAVI NA POPIS
Nešto treba napraviti ili pobrinuti se za nešto. Stavi to na popis. Ne, ne na TVOJ popis. Stavi to na MOJU listu. Neka budem Ja taj koji će se pobrinuti za problem. Ne mogu ti pomoći, sve dok to ne predaš Meni. I, premda je Moja lista dugačka, Ja sam na kraju krajeva, Bog… Mogu se pobrinuti za bilo što, što staviš u moje ruke. Zapravo, istinu govoreći, brinem o puno stvari o kojima ti uopće ne razmišljaš.
3.VJERUJ MI
Kada si jednom predao Meni svoj teret, prestani pokušavati ponovno ga uzeti natrag. Vjeruj Mi. Imaj vjere da ću brinuti o svim tvojim potrebama, problemima i iskušenjima. Problemi sa djecom? Stavi ih na Moj popis. Problem sa financijama? Problem sa emocionalnim „toboganom“? Za Mene, stavi na moju listu. Želim ti pomoći. Sve što ti trebaš napraviti jest – pitati.
4.OSTAVI PO STRANI
Nemoj se probudit jednog jutra i reći : „Ha, sada se osjećam puno snažnije,mislim da mogu izaći na kraj sa time „. Zašto misliš da se sada osjećaš jačim? Jednostavno. Predao si mi svoj teret i sada Ja brinem o tome. Ja također obnavljam tvoju snagu i darujem ti mir. Ne znaš li, kada bih ti vratio natrag tvoje probleme, bio bi ponovno na samom početku? Ostavi svoje probleme sa Mnom i zaboravi na njih. Pusti me da radim Svoj posao.
5.RAZGOVARAJ SA MNOM
Želim da zaboraviš na mnoge stvari. Zaboravi ono što te izluđivalo. Zaboravi brigu i kušnje, jer znaš da Ja imam kontrolu. No, jednu stvar te molim – nikada ne zaboravi – molim te, nemoj zaboraviti razgovarati sa mnom- ČESTO ! Volim te ! Želim čuti tvoj glas. Želim biti uključen u sve što se događa u tvome životu. Želim slušati o tvojim prijateljima i obitelji. Molitva je jednostavno razgovor sa mnom. Želim biti tvoj najdraži prijatelj.
6.IMAJ VJERE
Odozgor vidim puno stvari, koje ti odozdo ne možeš vidjeti. Imaj vjere u Mene da znam što radim. Vjeruj Mi, ne bi želio imati pogled kakav imam ja. Nastavit ću brinuti o tebi, paziti te i zadovoljiti tvoje potrebe. Samo Mi trebaš vjerovati. Iako imam mnogo veću zadaću nego ti, čini se da ti imaš mnogo problema u izvršavanju samo svog jednostavnog dijela. Koliko teško može biti da mi vjeruješ?
7.DIJELI
U dobi od dvije godine, naučio si kako dijeliti. Kada si to zaboravio? To pravilo i sada vrijedi. Dijeli sa onima koji su manje sretni od tebe. Dijeli radost sa onima, kojima je potrebno ohrabrenje. Dijeli smijeh sa onima, koji se jako dugo nisu nasmijali. Dijeli svoje suze sa onima, koji su zaboravili kako plakati. Dijeli vjeru sa onima koji je nemaju.
8. BUDI STRPLJIV
U samo jednom životu , stvorio sam mogućnosti da iskusiš različita iskustva. Rasteš od djeteta do odraslog, imaš djecu, mnogo puta mijenjaš poslove, učiš mnoge zanate, putuješ na puno mjesta, susrećeš mnogo ljudi i toliko toga iskusiš. Kako onda možeš biti tako nestrpljiv kada Mi je potrebno malo više vremena od onog što ti očekuješ, da bih rješio nešto sa Svoje liste? Vjeruj u moju točnost, jer je moje tempiranje savršeno.Samo zato što sam stvorio Svemir, u šest dana, svi misle da Ja uvijek žurim, žurim, žurim, žurim.
9.BUDI DOBAR
Budi dobar prema drugima, jer i njih volim jednako, kao što volim i tebe. Oni se možda ne oblače kao ti, možda ne govore kao ti, možda ne žive na način kao što ti živiš…, no ipak, ja vas sve volim, molim vas, pokušajte se slagati – zbog Mene. Svakog sam od vas stvorio različitog u nečem. Bilo bi dosadno kada biste svi bili identični. Molim te znaj da volim svaku tvoju razliku.
10.VOLITE SEBE
Tako mnogo volim tebe, kako onda ti možeš ne voljet sebe? Stvorio sam te samo iz jednog razloga – da bi bio voljen i da zauzvrat voliš. Ja sam Bog Ljubavi. Voli Me. Voli svoje susjede, ali voli i sebe. Moje je srce prepuno bola, kada vidim tebe kako se ljutiš na sebe, kada stvari ne idu kako si ti očekivao. Jako si mi dragocjen. Nikada to ne zaboravi..
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 7.7.2016. čet. 11:37    Naslov: Citiraj i odgovori

Suvremena kršćanska glazba:
http://studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/572
[Vrh]
jagodica bobica

PostPostano: 7.7.2016. čet. 13:05    Naslov: Citiraj i odgovori

''Činjenica jest da protestantski izvođači u tom žanru dominiraju'',,,
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.7.2016. sub. 12:22    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.7.2016. sub. 12:45    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
jagodica bobica

PostPostano: 9.7.2016. sub. 17:03    Naslov: Citiraj i odgovori

,,, Uoči objave pobudnice najviše se čekalo što će Franjo reći o reintegraciji u crkvenu zajednicu onih katolika koji su se razveli i stupili u nove građanske brakove. Po postojećem crkvenom nauku oni ne mogu primiti pričest jer im je prvi brak u očima Crkve i dalje valjan.

"Nitko ne može biti osuđen zauvijek, jer to nije logika Evanđelja. Ne govorim samo o razvedenima i ponovo vjenčanima, nego o svima, u kojoj se god situaciji našli", poručio je Papa.,,, Ja sam po tom ''nesavršen katolik'',,,iako mi nije namjera više stupati ni u koju vezu,a kamoli brak,,po ovom nemam više prava pričestiti se,,,,To je ono Ogi,,,Bog me ljubi takvu kakva sam,,a mnogo tog mi je uskraćeno,,,zakaj??,,,koliko god se pokajala,,,u očima Crkve sam i dalje grešnica,,,,
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.7.2016. sub. 19:01    Naslov: Citiraj i odgovori

koliko god se pokajala,,,u očima Crkve sam i dalje grešnica,,,,

Samo kajanje nije dovoljno.
Grijeh je potrebno osjetiti kao nešto strano/bolno i odbaciti ga zauvijek, više ne ponavljati...
U našoj slabosti to nije uvijek lako ali uz Božju pomoć možemo se osloboditi svakog grijeha/zla.
[Vrh]
jagodica bobica

PostPostano: 9.7.2016. sub. 21:31    Naslov: Citiraj i odgovori

Boljelo je itekak,,Odbaciti? Zaboraviti? ,,,Kako? ,,kad me okolina iz dana u dan podsjeti na to. Volim tvoja filozofiranja,no neke stvari ne možeš razumjeti,jer nisi u mojoj koži. Reci Ogi,kao rastavljena žena,smijem li se ja po Crkvi zaljubiti,i zavoljeti nekog drugog muškarca,a da pri tom ne sagriješim?,,,Smijem voljeti sve i biti zaljubljena u život,,,to nije grijeh.Mogu živjeti po ostalim Božjim zapovjedima,no mogu ići na SV misu,,ali ne se i pričestiti. Ispovijedati se mogu,,,al i primiti Tijelo Kristovo ne. Koliko ima takvih ljudi poput mene??,,Svi mi koji smo rastavljeni/razvedeni,,,nismo podobni katolici,,jel??Trebali smo ostati u bračnoj zajednici stvarno dok nas smrt ne razdvoji,,,a nema veze što smo proživljavali,,,i kako smo živjeli,,,vjerojatno u oćima Crkve sami smo si krivi.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.7.2016. ned. 00:53    Naslov: Citiraj i odgovori

Trebali smo ostati u bračnoj zajednici stvarno dok nas smrt ne razdvoji,,,a nema veze što smo proživljavali,,,i kako smo živjeli,,,vjerojatno u oćima Crkve sami smo si krivi.

Jeste živjeli prvu Božju riječ?
"Ja sam Gospodin, Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene!"

Ženidbeni pristanak je životno opredjeljenje i njega nije moguće poništiti. Život sa drugim muškarcem bio bi preljub odnosno grijeh koji se ne može oprostiti jer se ustraje u njemu i u tom slučaju nije moguće primati Svetu pričest.

Mnogi godinama žive u braku daleko od Boga i kada se nakupe problemi jedino rješenje vide u rastavi, ali ono što nama izgleda nemoguće Bog čini stalno.
Ljudi se svakako mijenjaju, nismo iste osobe sa 20, 30, 40... kada nas Bog dotakne, mijenjamo se u trenu!
Znači, rješenje je otvaranje srca Isusu!

Naravno, prije nego se netko nađe u neizdrživoj situaciji, treba na vrijeme zatražiti pomoć ljudi od povjerenja, stručnu pomoć i po potrebi se fizički maknuti.
[Vrh]
jagodica bobica

PostPostano: 10.7.2016. ned. 07:04    Naslov: Citiraj i odgovori

http://studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/351 ,,,,I tak lijepo po crkvenom nauku razvedeni ljudi ''osuđeni''su na samački život,,, Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubav Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sljedeća
Stranica 3 / 12.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.