Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Razgovori
Prethodna  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Miris svetosti
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.8.2018. čet. 23:12    Naslov: Citiraj i odgovori

http://anabucevic.com/vortex-cruise/

https://www.bitno.net/vjera/pitajte-svecenika/don-damir-stojic-ana-bucevic/
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 27.8.2018. pon. 14:30    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.bitno.net/lifestyle/osobni-razvoj/vrtlar-filozof-ateist-vrtlarenje-priroda/
[Vrh]
wwuki5

PostPostano: 2.9.2018. ned. 11:40    Naslov: Citiraj i odgovori

Svijedočanstvo jedne poznanice,evo što se događa po zagovoru Majke Marije💞

"Prije nekih 20-ak godina dobila sam miom veličine muške šake...prognoze i nalazi liječnika loši...
Petrova bolnica u kojoj sam sama u dvokrevetnoj sobi,milion dodatnih pretraga...ujutro operacija....doma tada četvero djece, a najmlađa nije imala niti punu godinu dana...
Odrasla sam i sama bez majke...sjedam na stolicu pokraj prozora u polumraku i stavljam dvije čase soka na stolić te pozivam Majku Mariju da porazgovaramo,obzirom da mi je tada Gospodin bio preko devet gora,a Oca i Duha Svetog nisam ni poznavala.
Vjerovala sam čvrsto u Gospodina Isusa Krista ,ali nisam bila upoznata da me bezuvjetno ljubi,da je uvijek tu ....jer nije bilo nikoga da me pouči,ali tu je bila Majka Marija, meni vrlo bliska.
Bila mi je kao most do Krista.
Rekla sam joj da sam spremna,potpuno spremna da krenem u vječnost, ali nisam spremna ostaviti onih četvero malenih doma...mogla sam osjetiti, jer majke osjećaju kako ce patiti.Koliku rijeku suza ce proliti.
Kako će bez mene zapravo biti svima kao kamen na cesti:"Majko nemoj da prolaze isto što i ja molim te!
Moli Svoga Sina molim Te!"
Da ironija bude veća,soba mi je imala pogled ni manje ni više nego na mrtvačnicu...
Zaista nisam imala strah za sebe.
Uglavnom lijepo sam joj sve ispričala,bez ikakvih dodatnih naučenih molitvi...samo iskreni razgovoror sa Majkom za koju sam čvrsto vjerovala da sjedi preko puta mene i da me pažljivo sa ljubavlju sluša.
Zatim sam legla u krevet i zaspala kao top, snom bez snova!
Ujutro u operacionu salu,suprug me prati....pripreme sve gotove.Spremno i mirno ležim na tom stolu.
Anesteziolog spreman,ali sada ono "ali"!
Ultrazvukom još pregledaju i najednom sto pitanja.
Što se dogodilo?Dali ste krvarili itd.itd.
Odgovaram da nisam imala krvarenja.
Uspoređuju svježe snimke od naveče,nešto se uzburkali.
Otkapčaju mi sve one moguće "iglice i vezice",izvoze van iz sale....strka na odjelu.
Pregledaju me,snimaju...utrnula sam više od svega.
Čak su spremačice pitali za moju posteljinu koja je naravno nepromijenjena,ali čsta.
Nakon nekih 2h pregleda doktora, potapša me šef odjela po nozi uz riječi:"Ne znam gospođo kojem se Bogu vi molite, ali vi ste operirani,samo ne od naših liječnika.Imate rez veličine 12 cm kao da vas je operirao vrhunski kirurg.Zahvalite tom svom Bogu jer mi na ovo nemamo odgovor?"
Što reći osim: "Majko hvala Ti!"
Taj rez imam i dan danas i kod svakog ginekološkog pregleda pitaju:" Koje godine ste operirani i koji je bio problem?🤗"
No koment😍
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
wwuki5

PostPostano: 3.9.2018. pon. 22:10    Naslov: Citiraj i odgovori

Iz homilija o proroku Ezekielu svetog Grgura velikog, pape.

"Sine čovječji, postavljam te stražarom domu Izraelovu."(Ez. 3, 17)
Valja zapaziti da se o onome koga Gospodin šalje propovjedati, objavljuje da je stražar...Kako li su za me teške riječi što ih izgovaram: govoreći, sam sebe ranjavam. Jer niti moj jezik propovijeda kako dolikuje, niti moj život slijedi koliko bi trebalo ono što jezik kaže.
Ne niječem da sam u tome sâm krivac: vidim svoju mlitavost i nemar. Možda će samo priznanje krivnje, u blagog Suca postići oproštenje.
Dok bijah u samostanu, uspjevao sam obuzdati jezik od dokonih stvari i gotovo stalno držati duh pri nakani molitve. No, otkad podložih leđa dušobrižničkom teretu, duh više nije sposoban biti neprestano sabran u sebi, jer je podjeljen na mnogo šta... budući da često dolazim u dodir sa svjetovnim ljudima, kako to iziskuje mjesto, ponekad popuštam glede stege jezika. Jer ako se držim u trajnoj strogosti samonadzora, znam da će me slabiji izbjegavati i da ih nikada neću privesti onome što želim. To je razlog zašto strpljivo slušam i onda kada često govore i nevažne stvari.
No, kako sam i sām slab, i ja, ubrzo povučen u besposleno pričanje, rado počinjem razgovarati o onome što sam ispočetka slušao protiv volje.

Tu gdje mi je bilo mrsko pasti, ugodno je ležati.

Jesam li ja onda stražar, i kakav sam stražar, kad ne prebivam na brijegu djela, već i sad ležim u dolini slabosti? Močan je doista Stvoritelj i Otkupitelj ljudskog roda pa može meni nedostojnomu dati i uzvišenost života i djelotvornost jezika. Iz ljubavi prema Njemu ni sam sebe ne štedim od njegovih riječi.

(Preuzeto iz časoslova, str. 1039)
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.9.2018. čet. 15:34    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.jutarnji.hr/life/zivotne-price/ostati-ili-otici-iz-hrvatske-odustali-smo-od-irske-digli-kredit-kupili-kucu-a-potom-shvatili-da-smo-prevareni-nakon-4-godine-sve-ide-ispocetka/7839591/

https://100posto.hr/scena/bucevic-golim-rukama-cisti-wc-skoljku-i-zaraduje-tisuce-eura-njenim-putem-je-krenula-tajci-a-dobro-ide-i-ivani-plechinger
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Miris svetosti Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Stranica 12 / 12.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.