Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Ex vegani
Prethodna  1, 2, 3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jagodica bobica

PostPostano: 25.7.2016. pon. 18:10    Naslov: Citiraj i odgovori

Dragi čovječe,ajde molim Vas ,,,napišite svoje iskustvo sa tim tableticama nakon nekoliko godina,,,baš me zanima kako ćete onda razmišljati. Daj Vam Bog zdravlja i sreće. Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.7.2016. pon. 19:11    Naslov: Citiraj i odgovori

Dan je napisao/la:
Dobro, onda nek tablete budu i "neprirodne", ali meni je bitnije da uzimajući i takve industrijske tablete budem vegan i poštedim životinje koje bih inače dao ubiti da bi ih jeo.

Slažem se da je to bolje ako rješava sve probleme palac
Možda će jednom biti startera za uzgoj B12 kod kuće, nešto kao za tempeh.

Dan je napisao/la:
Do sada NISAM NIGDJE čuo niti vidio da je neki vegan koji je uzimao B12 u obliku metilkobalamina obolio zbog nedostatka B12. Možda je moguće da tek bude, budući da se masovnije uzimanje samo metilkobalamina prakticira u zadnjih tek nekoliko godina. Ali imam i jasnih dokaza iz prve ruke (ja osobno sam primjer i neki drugi ljudi koje sam upoznao) da metilkobalaminska forma jako dobro djeluje, u smislu povećavanja nivoa B12 u krvi i smanjivanja razine homocisteina. Jedini drugi aktivni oblik B12 za koji znanost zna da u ljudskom organizmu ima neku bitnu funkciju je adenozilkobalamin, pa sam počeo piti tablete B12 koje sadrže kombinaciju metil i adenozil kobalamina. Za svaki slučaj. Uz uzimanje tih tabletica i povremeno kontroliranje krvi, osjećam se kao vegan potpuno siguran i te tabletice mi stvarno nisu nikakav problem u životu, znajući da uz njih ne moram ubijati životinje.

Jako mi je drago da imaš dobre rezultate.
Izuzetno me zanima kako će biti dalje pa te molim da nam javiš palac

Budem progooglao malo iskustva vegana nakon više godina sa MB12 tab.
Javi i ti ako nešto nađeš palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.8.2016. sri. 12:30    Naslov: Citiraj i odgovori

www.thebalancedblonde.com/
www.theblondevegan.com/2014/06/23/why-im-transitioning-away-from-veganism/
www.people.com/article/blonde-vegan-jordan-younger-blogger-eating-disorder-orthorexia
[Vrh]
Mango

PostPostano: 20.12.2016. uto. 02:14    Naslov: Citiraj i odgovori

Da podijelim i ja svoje iskustvo.Nikad nisam bio potpuni vegan,ali životinjske proizvode sam sveo na zanemarive količine.Unutar kuće sam izbacio sve životinjskog porijekla,a meso sam jeo samo kad se nudilo na nekoj fešti ili u gostima što je bila rijetkost,jer nisam se htio deklarirat kao službeni vegan.
Do promjene na praktički vegansku ishranu sam jeo majoneze,salame,paštete,kobasice,sir,mlijeko,pogotovo kombinacija navedneg sa kruhom,tako da nisam se baš zdravo hranio.
Moram priznat da prelazak na vegansku ishranu je donio neke prednosti.
Do tada sam imao problem sa mjehurom(nelagoda i lakša bol),bolovima pri mokrenju,tamna mokraća i nekad i bolovi u bubrezima.Problemi su se povremeno javljali pa nestajali pa se opet javljali i tako u krug.Doktori nisu ništa otkrili.
Veganska ishrana uključivala je velike količine crvenog i bijelog luka(skoro pri svakom obroku),grašak,grah,kelj,tikvice,riža,tjestenina,kupus,mrkva,sjemenke bundeve,suncokreta,voće tip jabuke,mandarine,paradajzov koncentrat i paradajz i još razno povremeno svašta.Uglavnom nestali su svi problemi sa mjehurom i bubrezima.
Međutim ono što mi se nije svidjelo poslije 6mjeseci tretmana je gubitak na snazi.Mada sam bio lakši par kg,nisam više bio u stanju izvodit neke fizičke aktivnosti koje sam ranije lako mogao.razlika je bila drastična.Mada istina nisam možda te ugljikohidrate dovoljno miksao pri svakom obroku,već samo povremeno.
Također krvna slika hematokrit,crvena krvna zrnca bili su na donjoj granici.
Razgovarao sam sa nekim ljudima koji se kuže u nutricionicam i rekli su mi da je čest slučaj da ljudi vegansku ishranu dovoljno ne podnose.Spomenuli su mi probleme apsorbcije, b12.I onda sam i sam preko interneta sve istražio.
Dosta sam čitao i po iskustvima drugih i zaključio da je absorbcija željeza jako individualna.Neko šta god da jede imat će ogromno željezo i visok hematokrit pa makar bio na nekim teškim dijetama,a neko ko uzima i dodatke i trudi se da jede ogromne količine željeza opet će imat problem sa željezom.Također posve je drukčiji sistem absorbcije željeza iz biljne hrane i one životinjskog porijekla.Nekome čak više odgovara apsorbcija non-hem željeza iz biljne hrane gdje c vitamin poboljšava apsorbciju.A neki ljudi to željezo iz biljne hrane nemogu absorbirat i zato nije bezveze kad se spominje da veganstvo može uzrokovat nedostatak željeza i posljedičnu anemiju.Također mislim da nije dovoljno istraženo šta je sa cinkom i induvidualnim razlikama u absorbciji?
I tako postalo mi je jasno zašto je toliki broj bivših vegana i kasnije sam upoznao i par ljudi koji su doživjeli isto što i ja,samo kod njih je stanje bilo očitije,puno značajniji gubitak težine.
Uglavnom prekinuo sam sa veganstvom,mada sam zadržao sve pozitivne stvari iz te prehrane.Ipak morao sam uvest novitete.Gledajući kemijski sastav namirnica(nažalost nema više linka)klasično meso niti nije nešto bogato mineralima i vitaminima koje su često deficitarne i u veganskoj i tipičnoj prehrani.Tako da hrana koja je bogata tim sastojcima su lignje,dagnje,jetra,tek rijeđe malo jedem kobasice i jaja i to radim u kombinaciji sa prijašnjom veganskom ishranom.Sa takvom prehranom poboljšala mi se krvna slika i vratio sam snagu,a da sam zadržao ranije benefite.
I na ovom forumu kao i drugdje se vidi da postoje velike individualne razlike i da različiti ljudi istu hranu skroz drukčije podnose.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.12.2016. uto. 09:01    Naslov: Citiraj i odgovori

Drago mi je da nisi prolazio kroz veće probleme, ljudi se obično zainteresiraju za ove teme tek kada značajno naruše zdravlje.
Dobro je da si na vrijeme primijetio negativne promjene Smile
[Vrh]
Mango

PostPostano: 20.12.2016. uto. 13:25    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Drago mi je da nisi prolazio kroz veće probleme, ljudi se obično zainteresiraju za ove teme tek kada značajno naruše zdravlje.
Dobro je da si na vrijeme primijetio negativne promjene Smile

Srečom pa tamo gdje sam se rekreiro znao sam rijetko povremeno pokušat penjanje po užetu bez nogu.I vidjeh da više nejde,a na staroj prehrani je uvijek išlo,poslje test sa sklekovima i vidjeh da nisam više isti čovjek.
Sistematski pregled je donio rezultate krvne slike i bilo je jasno da je negdje greška.
Jedan moj rođak kojeg rijetko vidim ima ženu koja je bila gorljiva veganka,nije ni djeci dala da jedu žutanjak,meso,mada su ipak preko bake i dede dobivali.Inače sjećam se tog rođaka kakav je jak čovjek nekada bio.Kad sam ga ponovno vidio nakon dugo vremena u bračnom životu i veganstvu,on je bio sav isušen,malo sam ga potapšao po leđima i slabije građe sam inače,jedva da sam ga dotako i već je bio posrnuo prema naprijed.Stekao sam dojam kao da se razbolio ili nema šta da jede.Njegova žena unatoč strogim režimima veganstva, dobila je karcinom vrlo mlada.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.