Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pasta za zube

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.10.2012. sri. 14:09    Naslov: Pasta za zube Citiraj i odgovori

Mnogi od nas kupuju pastu za zube bez čitanja popisa sastojaka, slijepo vjerujući da proizvođači ne bi ugrozili naše zdravlje. Ako se nalazi u dućanu na policama, ima fora pakovanje, fino miriši i izbjeljuje zube, a još uz to se i reklamira na tv-u, zgrabimo i nosimo kući. To može biti jako skupo plaćena pogreška. Možda ste već upoznati s pričom o pastama za zube i otrovima koje sadrže. No, da ponovimo za sve one koji još ne znaju, u većini najpoznatijih pasti za zube nalaze se sljedeći otrovi; natrijev lauril sulfat, FD, C plava boja, triklosan, hid.silicijev dioksid, a gotovo sve od njih sadrže fluorid (najopasniji među svim otrovima koje su prethodno navedeni). Fluorid se u svojem periodičnom sastavu nalazi između arsena i olova.

Postoje ipak i neškodljive, posve prirodne paste za zube, koje se kod nas mogu kupiti u trgovinama zdrave hrane.Cijene im se kreću oko 38 - 45 kn, možda se nekima čini suludo davati toliki novac za pastu za zube, kad postoje mnogo jeftinije i "poznatije" verzije (ali, ove paste za zube dugo traju, ne sadrže otrove i stvarno čuvaju zube, dakle, služe svojoj svrsi). Zaboravite na male trgovine, na trgovačke centre i drogerije (osim dm-a). Ovakve pastice za zube naći ćete jedino u trgovinama zdrave hrane i u prirodnim ljekarnama. Jednu jedinu pastu za zube koju sam ja uspijela pronaći, a da nije u spomenutim trgovinama i da ne sadrži otrovni fluor, ova je pastica za zube sa slike - Paradontax (crveni), na njoj je naznačeno "bez fluorida". Samo da ne bi došlo do zabune, postoje još dva pakiranja Paradontaxa, ona sadrže fluor.

Ovo gore na slici je moja pastica za zube. Cijena joj je 38,00 kn, ali vrijedi svake kune. Možda se nekima ne svidi okus ove paste, jer je na početku bljutav, ali svakodnevnim korištenjem, osjetit ćete kako joj se okus popravlja. Stvar je u tome da smo navikli na obojane, svim i svačim napunjene paste za zube koje mirišu po parfemu, izgledaju kao biser i navodno rade "čuda". Ako ste pročitali članke koje sam vam navela, onda ste svjesni kakva čuda rade te mirišljave paste. Na ovu prirodnu ćete se s vremenom toliko naviknuti, jer je prepuna prirodnih sastojaka koji stvarno i vidljivo pomažu zubima, a dah vam dugo ostaje normaliziran (ne miriše vam iz usta kao u parfumeriji, miriše posve normalno i prirodno, a zadaha uopće nema, čak ni nakon ustajanja ujutro).

Za pranje zubiju koristim ovu Sensodyne četkicu, jer mi ima mekanu malu četkicu koja savršeno čisti zube. Za par dana ću vam dati recepte za domaću pastu za zube koju možete napraviti od sastojaka koje zasigurno imate u kuhinji, a i par receptića kako možete zube izbijeliti prirodnim metodama.

http://ritamljepote.blogspot.com/search/label/fluor
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.1.2013. pon. 21:55    Naslov: Citiraj i odgovori

Probao sam Paradontax (crveni), meni je preslan, teško bi se mogao priviknuti na tu pastu.

Našao sam nešto puno bolje: Fortifying Mint Toothpaste - Dr.Hauschka
Koristim ju već 2-3 tjedna i zadovoljan sam za sada
Oko 35kn u Bio&Bio

www.dr.hauschka-med.de/english/products/med-teeth/fortifying-mint-toothpaste/
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 15.1.2013. uto. 11:24    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja koristim sodu bikarbonu. I još puno, puno ljudi u svijetu koji ne vjeruju da moramo imati specifičan proizvod velike korporacije za sve naše potrebe: http://www.thehealthyhomeeconomist.com/julia-roberts-doesnt-use-toothpaste-for-that-megawatt-smile/
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Luna

PostPostano: 16.1.2013. sri. 10:41    Naslov: Citiraj i odgovori

pkristo je napisao/la:
Ja koristim sodu bikarbonu.

Uvijek me 'mučilo' kod sode bikarbone - što je sa njenim abrazivnim svojstvima? Oštećuje li zubnu caklinu?

Ja sam trenutno na:

http://www.pharmatheka-consult.hr/proizvod.php?id_programa=2&oznaka=esi&id_kolekcije=31&id_proizvoda=104&ws=0

I koristim Curaprox četkice:

http://www.curaprox.com/products/curaprox/cs_5460.php?Language=se

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.1.2013. sri. 11:13    Naslov: Citiraj i odgovori

I ja imam plavu Curaprox 1560 soft Very Happy
ali mi je ipak OralB bolja, ne znam koji model, soft bez nabora za jezik
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 17.1.2013. čet. 09:02    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
pkristo je napisao/la:
Ja koristim sodu bikarbonu.

Uvijek me 'mučilo' kod sode bikarbone - što je sa njenim abrazivnim svojstvima? Oštećuje li zubnu caklinu?

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070628205956AAX2xgT
"There is a myth that baking soda is too abrasive and will destroy your enamel. Here are the facts: The key ingredient in toothpaste is calcium. The calcium is there because it's small hard crystals that work deep in the grooves of your teeth to get all the crap out -- much smaller that bristles, so all those toothbrushes that say they work deeper in your teeth is a ploy. Then there's the stuff that makes it pasty, taste good, nice colour, and then there's formaldehyde. Formaldehyde is nothing to be concerned about. It's the formaldehyde that preserves childrens' teeth. That's why you don't swallow toothpaste.
In addition, tooth enamel is stronger than metal. From this respect, it is unreasonable to suggest that abrasive damage from baking soda.

As for the chemistry, baking soda is perfectly fine. Enamel decay is caused by acidity (think of those sour key candies -- they are sour because of the sugar, and it is the sugar that causes cavities).
Bleach is an acid (Cl2(aq) + H2O(l) ---> 2H+(aq) + Cl-(aq) + ClO-(aq)), and that is why is slowly decays your enamel.
Baking soda (Na2CO3 + CO2 + H2O ---> 2NaHCO3 ) is slightly basic (the bicarbonate disosciates into HCO3- ---> CO2 + OH- ), just like your mouth. It is not acidic and will not damage your enamel.

Another thing to consider is hydrogen peroxide and mouthwash. Here's what you must consider: don't use them! The bacteria in your mouth are what protect your teeth from decay, and mouthwash and hydrogen peroxide kill them all. Hydrogen peroxide is also an acid, and leads to tooth decay. Baking soda will do a little of that, which is why you must rinse your mouth well after using it.

Sodium bicarbonate is actually healthy. It's an antacid (Tums is pretty much baking soda tablets).

It's ok to brush your teeth with it and it will certainly work. But be sure to rinse your mouth out properly afterwards. To be sure, brush your teeth a second time once you've used the baking soda.
Source(s):
-Johnson, Clarke, 1998. "Biology of the Human Dentition"
-Dr. Bailey Bodkins. Bleach. Philedelphia: Virginia Printing Press 1995."
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.6.2013. ned. 13:01    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Našao sam nešto puno bolje: Fortifying Mint Toothpaste - Dr.Hauschka
Koristim ju već 2-3 tjedna i zadovoljan sam za sada
Oko 35kn u Bio&Bio

www.dr.hauschka-med.de/english/products/med-teeth/fortifying-mint-toothpaste/

Nakon dužeg vremena ta pasta se pokazala lošom, da ne ulazim u detalje

Sada koristim "Signal Kariesschutz": http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=de&u=http://www.signal-zahnpflege.de/&prev=/search%3Fq%3Dsignal%2Bzahnpflege%26biw%3D1920%26bih%3D1029

Za sada sam jako zadovoljan, oštećenja na caklini naočigled nestaju! Smile
Cijelu 2012. sam konzumirao puno voća i u kombinaciji sa pastom od dr. Hauschka (unatoč redovitim i pravilnim pranjem) nastalo je dosta oštećenja

Ovaj signal možete kupiti u Mulleru, ne znam kako će dugoročno utjecati na zube ali sada radi čuda
Ove godine umjesto voća jedem veće količine povrća i masnoća pa će vjerojatno i ta promjena utjecati
[Vrh]
filo

PostPostano: 10.7.2013. sri. 14:09    Naslov: Citiraj i odgovori

ja koristim paradontax i super mi je, okus mi je posve normalan. mozda mi je bil u pocetku cudan pa sam se navikal (tako i pise na tubi), mada se ne sjecam.

al mogu se vrlo dobre paste radit doma npr

zelena glina/prah neema/soda bikarbona
+ neki hidrolat (ili obicna voda)
+ konzervans

moze se jos obogacivat razlicitim dodacima tipa tinkture, eterična ulja i sl
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.7.2013. sri. 14:54    Naslov: Citiraj i odgovori

Znam da je ovaj Signal žešća kemija ali oštećenja cakline nestaju naočigled trlja oci
Ako ne primijetim neke nus pojave, više se ne odvajam od te paste
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 11.7.2013. čet. 13:57    Naslov: Flor Citiraj i odgovori

Nadam se da ima dosta flora u tom SIgnalu: http://truththeory.com/2012/03/30/fluoride-the-hard-to-swallow-truth/
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.7.2013. čet. 22:21    Naslov: Citiraj i odgovori

Pasta od Dr.Hauschka nema fluora i bila mi je odlična ali nakon 6mj. zdravlje zubiju se zabrinjavajuće pogoršalo
Ne znam u kojoj mjeri je tome doprinjela pasta, puno voća i pola godine stariji zubi ali znam da se sada sa novom pastom stanje bitno popravlja, barem tako izgleda
Nastavak slijedi... Smile
[Vrh]
ROZA

PostPostano: 2.12.2013. pon. 19:17    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.4dportal.com/hr/zivot/3647-da-li-znate-znacenja-boja-na-pastama-za-zube
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.