Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prima
Prethodna  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ozi

PostPostano: 8.7.2011. pet. 01:13    Naslov: Citiraj i odgovori

ovo je super!
samo, nekako imam feel da ljudi instiktivno žele mijenjati strukturu gline...meni je isto na vrtu, 500 kvadrata i odlučio sam je ne dirati jer- dobro drži vodu. sa strane vrta razmišljam napraviti drvene boxeve sa rahlom zemljom za gomoljasto:)
respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
prima

PostPostano: 9.7.2011. sub. 07:35    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Kaj se radi Prima? Slike! Slike! skace od srece

Kak se rade sadnice za batat, čuo sam da je dosta kompliciran? Very Happy

u planini kovilje odvlači pažnju od njive Very Happy

krumpir i mrkvica rastu, bilo je malo suše, nemam frišku sliku, ali još je sve jako zeleno (krumpir tek ocvjetao).

sadnice batata se rade tako da se batat stavi u zemlju u tegli ili gajbi (već u veljači), paziš da se ne isuši, a ne treba puno natapati. kad sadnice izbiju, odgrne se zemlja i izrežu sadnice/klice iz batata i to se pikira u manje posudice- a ostatak batata se pojede Very Happy . kad sadnice ojačaju presadiš u vrt i zaboraviš na njih do jeseni ( ovaj zadnji dio mi je još teoretski-potvrda teorije za par mjeseci, zasad zbilja dobro izgleda)
ja sam koristila batat kupljen u kauflandu (višnjički), i zbilja ono što sam ja uzgojila ne razlikuje se od kupljenih sadnica.

zadovoljna sam i balkonom ove godine

bila sam par dana odsutna, pa mi je rodbina zalijevala vrt. sad svud naokolo pričaju da u životu nisu vidjeli veće pome ( 1.7- 2 m, jel to stvarno takvo čudo?) .Pome su u toploj gredici, prilično nafilane kompostom od glista. Sve ono što imam direktno u zemlji je bonsai, a u toplim gredicama gigantsko.
Posijala brokulu i još zelene salate, spremam rov za presaditi šparoge koje sam sijala na proljeće, njegujem divlju šparogu koju sam otkrila u dvorištu...
Naručila nekakav kap-po-kap mini sistem, da mi rodbina više ne dolazi Very Happy
[Vrh]
prima

PostPostano: 9.7.2011. sub. 07:45    Naslov: Citiraj i odgovori

ozi je napisao/la:
ovo je super!
samo, nekako imam feel da ljudi instiktivno žele mijenjati strukturu gline...meni je isto na vrtu, 500 kvadrata i odlučio sam je ne dirati jer- dobro drži vodu. sa strane vrta razmišljam napraviti drvene boxeve sa rahlom zemljom za gomoljasto:)
respekt

ja imam osjećaj da se u glini tek ponešto može uzojiti, uz dosta malčiranja. ako ne malčiraš, glina tako zapeče da više nemožeš ni zalijevati, ko da vodu nalijevaš po cigli. a stalno malčiranje je opet postepena izmjena strukture tla.
u svakom slučaju ja se trudim izvući ponešto iz te cigle, ali gredice sa rahlom zemljom su izvor hrane dok se cigla ne smiluje Smile
[Vrh]
prima

PostPostano: 31.7.2011. ned. 17:34    Naslov: Citiraj i odgovori

u 11 dana, 197 l kiše i pada.... Shocked
[Vrh]
prima

PostPostano: 12.4.2012. čet. 13:57    Naslov: Citiraj i odgovori

prva berba ove godine Smile

brokula je preživjela oštru zimu, i evo danas ručak palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.4.2012. čet. 14:36    Naslov: Citiraj i odgovori

Koju sortu brokule uzgajaš? Neku F1 ili?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
prima

PostPostano: 12.4.2012. čet. 17:59    Naslov: Citiraj i odgovori

uzgajam više sorti ( za dugotrajnu berbu), konkretno ovo sjeme je mix 3 vrste, jedna je F1, dvije nisu

http://www.tandmworldwide.com/seeds1/product/4779/1.html

današnji ručak je bio cardinal (nije f1) http://www.seedaholic.com/broccoli-late-purple-sprouting-cardinal.html
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vrtlarski dnevnici Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.