Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Veganstvo - B12 - naše iskustvo
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
spužvabob

PostPostano: 15.4.2011. pet. 11:09    Naslov: Citiraj i odgovori

ima logike u tome
evo još par citata sa internteta:

"Podsjećalo bi sve to na novinarsku patku da ne postoji dokument koji je potpisalo čak šest endokrinologa, a iz kojeg je očito da je Manek svoju sposobnost prvi put demonstrirao pred liječničkim stručnim timom u Kalkuti u Indiji 1995. i 1996. godine, i to u razdoblju od čak 211 dana. Druga demonstracija u Indiji trajala je 411 dana 2000. i 2001., pod paskom 21 liječnika i znanstvenika koje su predvodili dr. Sudhir Shah i dr. K.K. Shah, trenutačni predsjednik Indijske medicinske organizacije. Treća studija odvijala se 130 dana na Pensilvanijskom Sveučilištu u Philadelphiji u SAD-u, pod stručnim vodstvom dr. Andrewa Newberga i dr. Georga Brenarda. No doktor Newberg kasnije je tvrdio da je on samo snimao Manekov mozak za vrijeme meditacije i porekao je da je ikad vodio ikakvo 130-dnevno proučavanje."

"Ipak, nisu svi solarni jogiji podvrgavani tako rigoroznim znanstvenim testovima. Najpoznatiji od njih je svakako lutajući svetac Sunyogi Umashankara, čovjek koji se bez problema kreće himalajskih vrhovima, pješice, polugol, čak i kada se radi o temperaturama od -20 stupnjeva Celzijusa.

Iako satima gleda u Sunce i iz njega, kako kaže, crpi energiju, liječnici su ustanovili zapanjujuću činjenicu – njegove su oči sasvim zdrave, što Sunyogi objašnjava na sljedeći način.
"Mnogi liječnici savjetuju da ne gledate u sunce bez zaštite. Ključ je u našoj vjeri. Možemo gledati u sunce bez opasnosti i uživati u njemu. Bez treptanja. To možete vježbati. Korak po korak."

Oni koji Umashankaru poznaju tvrde da posjeduje nadnaravne moći, u koje spada i inedia, višemjesečno potpuno gladovanje bez ikakvih posljedica za organizam."

i još 2 linka
http://evolucija.net/hr_HR/pocetna/alternativne-metode/sungazing

http://evolucija.net/hr_HR/pocetna/alternativne-metode/sungazing/suncana-ili-solarna-voda-surya-jal
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Dorina

PostPostano: 5.6.2011. ned. 10:32    Naslov: Re: Veganstvo - B12 - moje iskustvo Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:

Nadam se da će ovo moje iskustvo nekome pomoći
Ako imate pitanja,
rado ću odgovoriti

Pozdrav!

Veliki respekt tvom iskustvu, kao i što si ga podijelio s nama.
Imam pitanje u smislu:

1.koliki je dnevni unos i količina sardina koje si konzumirao da si osjetio poboljšanje?

Hvala!
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.6.2011. ned. 10:55    Naslov: Re: Veganstvo - B12 - moje iskustvo Citiraj i odgovori

Dorina je napisao/la:

Pozdrav!

Veliki respekt tvom iskustvu, kao i što si ga podijelio s nama.
Imam pitanje u smislu:

1.koliki je dnevni unos i količina sardina koje si konzumirao da si osjetio poboljšanje?

Hvala!

Dobrodošla Dorina! Smile

Srdele jedem otprilike dva puta tjedno po pola kilograma
Nema je za kupiti kada je pun mjesec i lovostaj od mjesec dana
Često nije svježa pa odustanem od kupnje
Zbog svega toga nema pravila kada i koliko jedem ribu

Fizički dio problema je nestao brzo a mozgu nisu dovoljne ni tri godine
Kažu da su promjene koje nastanu na mozgu trajne ali ja se osjećam sve bolje
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Dorina

PostPostano: 5.6.2011. ned. 19:26    Naslov: Re: Veganstvo - B12 - moje iskustvo Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:

Dobrodošla Dorina! Smile

Srdele jedem otprilike dva puta tjedno po pola kilograma
Nema je za kupiti kada je pun mjesec i lovostaj od mjesec dana
Često nije svježa pa odustanem od kupnje
Zbog svega toga nema pravila kada i koliko jedem ribu

Fizički dio problema je nestao brzo a mozgu nisu dovoljne ni tri godine
Kažu da su promjene koje nastanu na mozgu trajne ali ja se osjećam sve bolje

Drago mi je da si bolje i ako osjećaš da i dalje napreduješ, vjeruj svome tijelu, jer ono je najbolji pokazatelj palac

Negdje sam pročitala da 100gr srdele daje čovjeku dnevni unos, pa sam i krenula u tom smjeru. U Inersparu imaju i marinirane srdele za kupiti koje mogu u frižideru stajati i duže vrijeme, a tu su i konzerve koje su ukusne, smrznuti proizvodi, tako da konbiniram. Također, sojino mlijeko je isto izvor b12.

Lp. hi
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.6.2011. ned. 20:05    Naslov: Re: Veganstvo - B12 - moje iskustvo Citiraj i odgovori

Dorina je napisao/la:
Drago mi je da si bolje i ako osjećaš da i dalje napreduješ, vjeruj svome tijelu, jer ono je najbolji pokazatelj palac

Hvala! Smile

Dorina je napisao/la:

Negdje sam pročitala da 100gr srdele daje čovjeku dnevni unos, pa sam i krenula u tom smjeru. U Inersparu imaju i marinirane srdele za kupiti koje mogu u frižideru stajati i duže vrijeme, a tu su i konzerve koje su ukusne, smrznuti proizvodi, tako da konbiniram. Također, sojino mlijeko je isto izvor b12.

Meni je 500g srdele 2x tjedno napravilo čudo, mislim da je to dovoljno
Za B12 je bitan samo kumulativ pa unos može biti neredovit
Jedem ju samu bez priloga jer mislim da je tada najkvalitetnija apsorpcija B12

Preporučujem svježu sitnu plavu ribu

Sojino mlijeko ima B12 kao i cedevita, meni je oboje neprihvatljivo iz masu razloga
[Vrh]
educational

PostPostano: 25.6.2011. sub. 18:52    Naslov: Re: Veganstvo - B12 - moje iskustvo Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:

Meni je 500g srdele 2x tjedno napravilo čudo, mislim da je to dovoljno

Na koji način pripremaš srdelu? Svi znamo da je srdela superfood što se tiče nutrijenata, no kako pripremiti da bi se zadržalo što više hranjivih sastojaka ( posebno omege 3 su osjetljive ), a da je u isto vrijeme ne samo jestivo već i ukusno.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.6.2011. ned. 18:13    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobrodošla/o Educational! Smile

Klasika, na tavici sa malo ulja
Probao sam kuhane u vodi, na pari i pečene u pećnici
Kuhane nisu ukusne ni izbliza kao pečene a u pećnici su malo suhe
Možda bi pečene u pećnici bile najzdravije ali tavica mi je najjednostavnija i najbrža

Nastojim ih jesti same da olakšam probavu i dobijem što više onog zbog čega jedem srdelu
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.6.2011. ned. 23:27    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
u pećnici su malo suhe

Jesi ih probao umotati u foliju prilikom pečenja?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.6.2011. ned. 23:37    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
ogi je napisao/la:
u pećnici su malo suhe

Jesi ih probao umotati u foliju prilikom pečenja?

Ne volim alu folije
Mislim da je dovoljno na kraju malo maslinovog ulja
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.6.2011. ned. 23:42    Naslov: Citiraj i odgovori

Folija zadrži 'vlažnost', vlastiti 'sok' namirnice. Ne moraš zamotati direktno ono što pečeš u nju, možeš staviti i samo na vrh protvana.

Ima i specijalnih robot-pečnica smijeh1 koje to rade bez folije.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.6.2011. ned. 23:57    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Folija zadrži 'vlažnost', vlastiti 'sok' namirnice. Ne moraš zamotati direktno ono što pečeš u nju, možeš staviti i samo na vrh protvana.

Onda mi je bolje koristiti poklopac Upitnik
[Vrh]
Suncokret
Gost

PostPostano: 17.9.2011. sub. 00:14    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav svima!

Mene zanima, postoji li još netko na forumu da osjeća probleme zbog veganske prehrane?

Veganka sam, prije toga vegetarijanka i kako sam prešla na veganstvo počela sam čitati o prehrani i naišla na svašta. Tak' da se ponekad zapitam je li veganstvo doista zdrav način prehrane? Tad se sjetim da postoje ljudi koji su zdravi pa čak i djeca koja tako odrastaju, a neki se razbole. Onda se sjetim i nekih starih ljudi koji nisu vegani i puše i piju pa dozive 90, a neki i bez zdravstvenih poteskoća pa se pitam u čemu je kvaka?

Osobno mislim da nije dobro samo veganstvo gurati kao jedini zdrav način prehrane, jer to sigurno nije istina! Čitala sam prije o nekim narodima koji su najviše jeli meso i iznutrice pa su bili potpuno zdravi dok nije došla industrijska hrana.

Netko je spomenuo da organizam sam traži ono što mu nedostaje. Slažem se s time. Dok sam bila vegetarijanka prestala sam jesti jaja i nakon godinu dana sam imala ogromnu želju za jajima i kad sam popustila i počela ih jesti, puno sam ih jela. Možda je moje tijelo trebao nešto iz njih i zato sam ih toliko jela?

Katkada mi se čini da ima puno raznih teorija što je zdravo, što bi trebali jesti i nije se teško izgubiti u svemu tome. Možemo pročitati o ljudima koji su se preporodili kao vegani, o onima koji su se preporodili jedući pilice, jaja, sireve sa sela itd.

Možda nema nekih pravila.

Što vi mislite?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 17.9.2011. sub. 23:43    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobrodošla Suncokret! Smile

Ima nas više na ovom forumu koji smo imali probleme kao vegani
Nekima je teško javno govoriti o tome

Od mog prijatelja brat ima oko 40g., jede gotovo samo meso, najviše razne salame na brzinu, o zdravlju i prehrani uopće ne razmišlja
Firma ga je poslala na sistematski i krv mu je odlična, sve 5, osjeća se super

S druge strane mnogi vegani često razmišljaju o prehrani i zdravlju, paze da jedu što više sirovog i domaćeg a osjećaju se loše

Prema mom iskustvu, problemi se razvijaju izuzetno sporo tako da ih nismo svjesni sve dok ne postanu ozbiljni
Prelaskom na vegansku prehranu se osjećamo odlično i nakon nekoliko godina ta krivulja pada dolje

Postoje pravila ali ona su još uvijek malo presložena za nas
Mislim da je domaća veganska prehrana najprikladnija, ali mora biti potpuna
Nadam se da ćemo jednom otkriti kako da organiziramo potpunu vegansku prehranu
Siguran sam da je to moguće Smile
[Vrh]
Luna

PostPostano: 18.9.2011. ned. 09:15    Naslov: Citiraj i odgovori

Suncokret je napisao/la:
Veganka sam, prije toga vegetarijanka i kako sam prešla na veganstvo počela sam čitati o prehrani i naišla na svašta. Tak' da se ponekad zapitam je li veganstvo doista zdrav način prehrane? Tad se sjetim da postoje ljudi koji su zdravi pa čak i djeca koja tako odrastaju, a neki se razbole. Onda se sjetim i nekih starih ljudi koji nisu vegani i puše i piju pa dozive 90, a neki i bez zdravstvenih poteskoća pa se pitam u čemu je kvaka?

U tome da zdravlje ne čini samo to da li netko jede/ne jede životinjske proizvode.
[Vrh]
Suncokret
Gost

PostPostano: 18.9.2011. ned. 16:43    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:

U tome da zdravlje ne čini samo to da li netko jede/ne jede životinjske proizvode.

Da, to mi je jasno. Htjela sam malo filozofirati o tome Smile

I hvala na dobrodošlici.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.