Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Manjak B12 vitamina u trudnoći

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Yvonne

PostPostano: 2.2.2009. pon. 10:59    Naslov: Manjak B12 vitamina u trudnoći Citiraj i odgovori

Pozdrav svima!
Prije neki dan sam bila kod svoje ginekologinje i ona mi je rekla da s obzirom na moju prehranu, moram početi jesti meso ako mislim dobro svome djetetu (trudna sam 5 mjeseci). Kaže da su mi potrebne aminokiseline koje mogu dobiti jedino iz mesa. To mi se učinilo totalno glupo i mislim se, samo ti govori.
Sutradan sam imala pregled kod svoje homeopatkinje. Držim do mišljenja te žene jer je smatram inteligentnom, informiranom i razumnom. Svoje dvoje djece nije cjepila nekim cjepivima (npr.protiv hepatititsa B), podržava prehranu sirovim voćem i povrćem..itd.
Uglavnom, obavila sam pretrage i pronašla da mi je željezo u krvi jako nisko a viitamin B12 na donjoj granici.
Ona mi je preporučila da ipak u svoju prehranu uvedem tu i tamo malo sira i poneki komadić npr.kokošjeg mesa jer je čitala da je u Španjolskoj jedna veganka u svojoj trećoj trudnoći rodila dijete koje je imalo oštećenja na mozgu zbog nedostatka vitamina B12. Prve dvije trudnoće tijelo je crpilo taj viitamin iz zaliha, a u trećoj ga je trudnoći potpuno nedostajalo. Vlasti su je optužile za nebrigu i nemar prema djetetu.
I sad...ne bih se htjela dovesti u situaciju da naškodim djetetu, a opet sve se to protivi mojim stavovima i uvjerenjima.
Zato, molim sve vas koji imate, ili ste imali, nekakve zdravstvene probleme da ih ovdje zajedno podijelimo. Ako ste radili nekakve zdravstvene preglede zanimaju me rezultati istih.
Npr. meni su u grlu pronašli streptokok a u crijevima nekakvu amebu. Suprug me napao da je to zbog konzumiranja nedovoljno opranog voća i povrća. Na sto muka sam.
Inače, imam problema sa neredovitom probavom...Još uvijek,....iako se hranim totalno zdravo......
Čak sam, po preporuci jedne svoje prijateljice koja je imala iste probleme, počela piti kefir koji sama doma radim uz pomoć svježeg, domaćeg nekuhanog kravljeg mlijeka i gljivica. Njoj, ii još jednoj prijateljici, to je pomoglo uspostaviti redovitu stolicu odmah nakon dva dana, a ja se još uvijek mučim. Moja homeopatkinja mi je rekla da je takav kefir, od nekuhanog mlijeka, dobar za probavu, ali loš za moje sinuse. Bolje bi bilo nabaviti kozje mlijeko. I u pravu je....non stop imam potrebu ispuhivati nos jer mi se stvara u njemu sluz. Ne znam više šta da radim.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.2.2009. pon. 11:53    Naslov: Re: Sirova hrana i zdravlje Citiraj i odgovori

Yvonne je napisao/la:

Prije neki dan sam bila kod svoje ginekologinje i ona mi je rekla da s obzirom na moju prehranu, moram početi jesti meso ako mislim dobro svome djetetu (trudna sam 5 mjeseci). Kaže da su mi potrebne aminokiseline koje mogu dobiti jedino iz mesa. To mi se učinilo totalno glupo i mislim se, samo ti govori.

Sve esencijalne aminokiseline se nalaze u svom bilju
Najvise u mahunarkama i zitaricama: http://zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=929

Yvonne je napisao/la:
Uglavnom, obavila sam pretrage i pronašla da mi je željezo u krvi jako nisko a viitamin B12 na donjoj granici.
Ona mi je preporučila da ipak u svoju prehranu uvedem tu i tamo malo sira i poneki komadić npr.kokošjeg mesa

Donja granica za B12 u krvi je 140pmol/l ali sve ispod 200pmol/l je premalo: http://zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=1040

U ili na biljkama nije poznato da ima aktivnog B12

Od zivotinja:
Jaja navodno imaju protein koji onemogucuje apsorpciju B12 iz jaja
Kravlje mlijeko bi trebalo imati dostupan B12, ovo kaj prodaju u ducanu se ne racuna
Crveno meso, jetra i plava riba poput srdele

Od suplementa:
Tablete ili injekcije cijanokobalamina se cini da ne pomazu
Metilkobalamin se tesko moze nabaviti ali nije i nemoguce

Yvonne je napisao/la:
I sad...ne bih se htjela dovesti u situaciju da naškodim djetetu, a opet sve se to protivi mojim stavovima i uvjerenjima.
Zato, molim sve vas koji imate, ili ste imali, nekakve zdravstvene probleme da ih ovdje zajedno podijelimo. Ako ste radili nekakve zdravstvene preglede zanimaju me rezultati istih.

Da imam neko sretno rjesenje, vec bi znala
Odluka je teska i tvoja, uzmi u obzir prioritete i napravi sto moras
Samo nemoj dugo cekati

Yvonne je napisao/la:
Npr. meni su u grlu pronašli streptokok a u crijevima nekakvu amebu. Suprug me napao da je to zbog konzumiranja nedovoljno opranog voća i povrća. Na sto muka sam.

I ponovo je u pravu, kao i sa destiliranom vodom za aute

Yvonne je napisao/la:
Inače, imam problema sa neredovitom probavom...Još uvijek,....iako se hranim totalno zdravo......

Ja nikad nisam imao problema sa probavom ali od kad sam poceo piti zelene sokove jos je puno bolja

Yvonne je napisao/la:
Moja homeopatkinja mi je rekla da je takav kefir, od nekuhanog mlijeka, dobar za probavu, ali loš za moje sinuse. Bolje bi bilo nabaviti kozje mlijeko. I u pravu je....non stop imam potrebu ispuhivati nos jer mi se stvara u njemu sluz. Ne znam više šta da radim.

Nisam siguran da kefir ima veza sa ispuhavanjem nosa
Kozje mlijeko ima puno manje B12 od kravljeg
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Yvonne

PostPostano: 2.2.2009. pon. 12:33    Naslov: Citiraj i odgovori

Znaš da mlijeko stvara sluz u organizmu. Bjelančevine iz mlijeka se ne mogu probaviti pa ih se tijelo na taj način rješava. Navodno se gljivice hrane laktozom iz mlijeka i tako mlijeko čine podnošljivijim za naš organizam. I stvarno je tako....Probala sam gljivice staviti u zobeno mlijeko, i ništa! Nije se stvorio kefir. Probala sam i s kozjim (doduše kupovnim) mliljekom i opet ništa..jako slabo. Jedino s kravljim mlijekom koje je puno laktoze funkcionira.
Za amebu si u pravu. Ne znam kako ću je se sad riješiti.
A za streptokok sam pročitala da se on javlja tamo gdje je povećan unos bjelančevina. Baš čitam tu knjigu...detalje ću prepisat kad dođem doma.
Kad si zadnji put radio svoju krvnu sliku?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.2.2009. pon. 13:26    Naslov: Citiraj i odgovori

Yvonne je napisao/la:
Za amebu si u pravu. Ne znam kako ću je se sad riješiti.

Mozda znaju doktori?

I da, za zeljezo pogledaj: http://zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=222
[Vrh]
Medo

PostPostano: 2.2.2009. pon. 17:42    Naslov: Re: Sirova hrana i zdravlje Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Yvonne je napisao/la:

Ja nikad nisam imao problema sa probavom ali od kad sam poceo piti zelene sokove jos je puno bolja

Kad sam imao takvih problema koristio sam ovo:
http://www.lucas-int.hr/Lepicol/lepicol/
i davalo je rezultata. palac Inače se kupi u apoteci, a tko je u ZG može direktno otići do njih u Ilicu pa dođe nešto jeftinije.

Makar ovo sa zelenim sokovima zvuči još bolje i prirodnije, ali je pitanje izvedivosti u svakom trenutku (bar meni). Confused
[Vrh]
Luna

PostPostano: 2.2.2009. pon. 18:36    Naslov: Citiraj i odgovori

Yvonne je napisao/la:
Navodno se gljivice hrane laktozom iz mlijeka...Probala sam gljivice staviti u zobeno mlijeko, i ništa! Nije se stvorio kefir. Probala sam i s kozjim (doduše kupovnim) mliljekom i opet ništa..jako slabo. Jedino s kravljim mlijekom koje je puno laktoze funkcionira.

Gljivice (u kontekstu fermentacije) se hrane šećerom i toplinom. Ako radiš jogurt od ne-kravljeg mlijeka potrebno je nadodati malo slada. Vrsta mlijeka ne bi trebala utjecati na sam proces fermentacije.

@ za probavu - redovita konzumacija zelenih kašastih sokova (kao što su već i drugi naveli) trebala bi promijeniti stvar na bolje. Celulozna vlakna čuda rade. Bilo bi najbolje da ih piješ u toku jutra, npr. umjesto doručka. Probiotici su isto ok, ali probaj koristiti kulture fermentirane na biljnoj podlozi. Kvalitetne varijante možeš pronaći ovdje: http://www.vals.hr/probiotici.html Rejuvelac (fermentirani pšenični sok) i kiselo povrće (npr. zelje) također dobro potpomažu obnovu/ uspostavu ravnoteže crijevne flore.

@ za streptokoku i ostala mala stvorenja, možeš probati sa Antiparazit programom: http://www.alternativa-za-vas.com/parazit-program.html Ljudi koji su ga koristili imaju vrlo pozitivna iskustva. Zdrava (što više sirova) prehrana i povremene kure posta (što već i prakticiraš), na duži rok, trebale bi uspostaviti zdravu sredinu u tijelu - što bi onemogućilo zadržavanje nametnika za ubuduće.

@ za pomanjkanje B12 i Fe - moja preporuka je da, uz namirnice bogate spomenutim nutrijentima, uzimaš i kvalitetnu/ što prirodniju suplementaciju na kratak period - za vrijeme trudnoće i dojenja. Sada baš nema puno vremena za nadoknadu propuštenog, kad tijelo traži za dvoje, zar ne? Smile Pribjegni tom riješenju za sada kako bi osigurala mlijeko što bolje kvalitete, a za duži rok još stigneš razmisliti i istražiti sve ostalo. Za B12 je već sve napisao Ogi. Moguće je nabaviti ativne forme (metil ili hydroksokobalamina), ako odlučiš za tu opciju.

Sretno! palac
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 2.2.2009. pon. 21:41    Naslov: Citiraj i odgovori

Yvonne je napisao/la:
Probala sam gljivice staviti u zobeno mlijeko, i ništa! Nije se stvorio kefir. Probala sam i s kozjim (doduše kupovnim) mliljekom i opet ništa..jako slabo. Jedino s kravljim mlijekom koje je puno laktoze funkcionira.

Ja sam radila kefir na bazi sojinog mlijeka bez šećera. Bez problema.

Što se tiče željeza i B12, većina trudnica, pa i onima koje jedu mrtve životinje, uzima dodatke prehrani (Prenatal i sl.). Ako hoćeš veganski B12 suplement kontaktiraj Prijatelje životinja u Splitu.
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 2.2.2009. pon. 21:56    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/03_vegetarijanstvo.asp
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 3.2.2009. uto. 10:07    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala vam svima! Pročitala sam sve šta ste mi poslali i pravo je čudo kako organizam sam traži svoje! Imam takvu potrebu za grahom na salatu, kamenicama (iako ne znam koliko su one opasne u trudnoći), lososom, mariniranim inćunima,...Čak sam ukiselila kapulicu, mrkvu i kaul. U staklenkama mi je, još nije gotovo. Stavila sam u staklenke jabučni ocat....nerazrjeđen. Možda sam ga trebala razrijediti.
Mogu li praviti kefir od nekog drugog mlijeka? Npr. bademovog? Da napravim doma bademovo mlijeko i ukiselim ga? Bi li se dalo ukiselit? Da dodam malo meda ili agavinog slada unutra? Baš mi nešto traži kiselkasto....Ha,ha,..Izgleda da je ista priča kod svake trudnice.
Pokušat ću i s rejuvelcem.
Inače, većina trudnica ima problema s probavom u trudnoći.
Već kad smo kod trudnoće...Ima li netko iskustvo ( ili je čuo ) s porodom kod kuće?
Sve više i više se zanimam za to i pomišljam.....hm,.....Možda je ovo za neku novu temu...
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 3.2.2009. uto. 17:50    Naslov: Citiraj i odgovori

Yvonne je napisao/la:
Već kad smo kod trudnoće...Ima li netko iskustvo ( ili je čuo ) s porodom kod kuće?
Sve više i više se zanimam za to i pomišljam.....hm,.....Možda je ovo za neku novu temu...

Možda da odeš do Londona:
http://etnolog.bloger.hr/ Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.2.2009. uto. 18:49    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Yvonne je napisao/la:

Možda da odeš do Londona:
http://etnolog.bloger.hr/ Very Happy

Zakaj do Londona, pa vecina nasih mama i tata se rodilo kod kuce Very Happy

Cica je zakon! Very Happy
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 3.2.2009. uto. 19:24    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Zakaj do Londona, pa vecina nasih mama i tata se rodilo kod kuce Very Happy

Izgleda da kod nas po zakonu ak se ne javiš u bolnicu do 5 (nisam sigurna točan broj) sati nakon poroda možeš krivično odgovarati.
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 4.2.2009. sri. 09:55    Naslov: Citiraj i odgovori

Je, ima neka caka. Mislimda se radi o 12 sati poslije poroda. Moram provjeriti. Ima nekih iskustava u Hrvatskoj šta sam ih našla na netu. Bračni parovi iz Zagreba....Uglavnom, pozitivna iskustva za porod kod kuće. Prvi porod mi je bio očajan. Traumatično iskustvo. Eto, tek sam se nakon 12 godina odlučila ponovo. I ovaj put sam zrelija, iskusnija, i nadam se, pametnija. Nema šanse da me opet kasape i maltretiraju sa svim onim nepotrebnim čudima!
Odmah da bude jasno, nemam ničiju podršku. Kome god sam se usudila reći da planiram porod kod kuće, sablaznio se i odgovarao me od toga. Pa zar nisu žene prije 50-ak godina sve rađale kod kuće? Osjećam se odlično, beba je super,...ne vidim razloga zašto bi trebala nečiju pomoć. Ionako, iskreno rečeno, jednom kad trudovi i porod počne, sve je na ženi. Ne može nitko roditi umjesto tebe, niti ti oduzeti muke i bol. Kroz sve prolaziš sama. A šta se mene tiče, meni su doktori samo smetali.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.