Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

RIP
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pkristo

PostPostano: 12.12.2019. čet. 08:18    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Pkristo, prenesi nam svoje znanje, objasni nam što i kako jedeš klopa

Prvo me zanima kako blokirati određene usere. Može li se to uopće na ovom forumu? Želim ne vidjeti postove korisnika čija su mi razmišljanja ispod svakog nivoa, u stilu: ja sve znam o svemu, a svi drugi su ili glupi ili lažu ili su jednostavno u krivu. Ne da mi se takva govna slušati. Ljudi vole propovjedati i dijeliti savjete drugima bez obzira pita li ih netko za savjet. I to je u redu. Ovo je slobodna zemlja. Samo se ja želim maknuti od svega što mi bespotrebno oduzima energiju. Sorry, kužim da je Isus volio sve ljude i volio bih kad bih ja to mogao, ali meni se neki ljudi jednostavno ili gade ili mi idu na živce ili mi remete mir...
Može li se to?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.12.2019. čet. 09:34    Naslov: Citiraj i odgovori

pkristo je napisao/la:
Prvo me zanima kako blokirati određene usere. Može li se to uopće na ovom forumu? Želim ne vidjeti postove korisnika čija su mi razmišljanja ispod svakog nivoa, u stilu: ja sve znam o svemu, a svi drugi su ili glupi ili lažu ili su jednostavno u krivu. Ne da mi se takva govna slušati. Ljudi vole propovjedati i dijeliti savjete drugima bez obzira pita li ih netko za savjet. I to je u redu. Ovo je slobodna zemlja. Samo se ja želim maknuti od svega što mi bespotrebno oduzima energiju. Sorry, kužim da je Isus volio sve ljude i volio bih kad bih ja to mogao, ali meni se neki ljudi jednostavno ili gade ili mi idu na živce ili mi remete mir...
Može li se to?

Ne možemo ljubiti svojim snagama već samo u suradnji sa Bogom.
U svojoj slobodi čitamo ono što želimo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Mango

PostPostano: 12.12.2019. čet. 18:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Zanimljive činjenice o Okinawi https://www.youtube.com/watch?v=VW-opBBHGe4

https://www.youtube.com/watch?v=Sp6q7wGt4W8
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 13.12.2019. pet. 08:59    Naslov: Citiraj i odgovori

Mango je napisao/la:
Zanimljive činjenice o Okinawi

A sad su odjednom činjenice? Informacije došle od lika s nazivom Fleischistmeingemuse (MesoJeMojePovrće)!!! Daj učini svijetu uslugu i skoči s neke jako visoke zgrade, ali bez padobrana. Na glavu. Ispitaj malo tvrdoću betona pa mi javi.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 13.12.2019. pet. 09:41    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo par činjenica:
- veganstvo mi je ozbiljno narušilo zdravlje
- srdela mi je spasila život
- otkada jedem meso (već 4g), osjećam se sve bolje
- u 40tim se osjećam neusporedivo bolje nego u 20tim
- internet je pun ex-vegana koji imaju slično iskustvo
- ostaje nejasno kako uspješni vegani poput tebe dnevno sakupe 3000kal
[Vrh]
Mango

PostPostano: 13.12.2019. pet. 12:39    Naslov: Citiraj i odgovori

pkristo je napisao/la:
Mango je napisao/la:
Zanimljive činjenice o Okinawi

A sad su odjednom činjenice? Informacije došle od lika s nazivom Fleischistmeingemuse (MesoJeMojePovrće)!!! Daj učini svijetu uslugu i skoči s neke jako visoke zgrade, ali bez padobrana. Na glavu. Ispitaj malo tvrdoću betona pa mi javi.

Informacije nisu došle od lika sa tim nazivom.Već ih je lik pronašao na internetu,tj. na japanskoj stranici koja nema veze sa prehranom,životnim stilom,razrješavanju mitova,nametanju propagande.
Ako je problem naziv lika koji je pronašao stranice,
evo onda originali
https://www.japantimes.co.jp/news/2015/10/19/national/history/hawaii-pig-shipment-after-the-war-to-be-memorialized-in-okinawa/#.XfNfQNJKjIU

http://truther10.blogspot.com/2016/06/willcox-fraudulent-fabricator-of.html

Eto jesi zadovoljan?Sada informacija ne dolazi od tog lika.
Drugi video:
https://www.youtube.com/watch?v=Sp6q7wGt4W8
je zbilja vrhunski prikaz života,tradicije i vrijednosti Okinawaca.Gdje prehrambeno neutralan čovjek kao turista putuje po otoku i dijeli svoja zapažanja.Svakako preporučam pogledati cijeli video.Zanimljivo je kako je u duhu njihove tradicije pojesti cijelu svinju(ništa se ne baca),kao i izjavu jedne starice na 15min kako vjeruju da dugovječnost dolazi zbog svinjetine.

Ti možeš i dalje vjerovati da su Hunze gorljivi vegani koji u 140godini igraju odbojku.Kao i da je bijelo ustvari crno.Niko ti nemože zabraniti da vjeruješ što želiš.Oprosti,ako te ja udaljavam od neke tvoje vjere i namećem ti ono što neželiš prihvatiti po svaku cijenu pa reagiraš agresvno i sa mržnjom.
Ali forum ne postoji tu samo zbog tebe.On služi kako bi pomogao ljudima da dođu do pravih informacija.
Znam što te muči!Htio bi ti da tvoj stil prehrane bude moralno,znanstveno,praktično,iskustveno u svakom smislu superioran nad drugim stilovima prehrane.I kad neko to potencijalno ugrozi bilo vlastitim iskustvom ili linkovima koje je našao tu nastaje ljutnja,mržnja,oduzimanje energije,pogrdni nazivi,kočijašenje,poziv na samoubojstvo.Ja zbilja nemam ništa protiv tebe,ovo pišem radi foruma.I ja dobivam od foruma kad dođem do informacija od drugih pa mi je drago da drugima mogu pomoći sa svojim informacijama.
Ako si došao do stadija da ti argumenti nisu važni i želiš živjeti od gole vjere pa niko te ne prisiljava da čitaš ono što ti ne odgovara.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 13.12.2019. pet. 13:52    Naslov: Citiraj i odgovori

pkristo je napisao/la:
Daj učini svijetu uslugu i skoči s neke jako visoke zgrade, ali bez padobrana. Na glavu. Ispitaj malo tvrdoću betona pa mi javi.

Neki bi mogli pomisliti da imaš problem s kontrolom bijesa Smile
[Vrh]
Mango

PostPostano: 13.12.2019. pet. 18:06    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Evo par činjenica:
- veganstvo mi je ozbiljno narušilo zdravlje
- srdela mi je spasila život
- otkada jedem meso (već 4g), osjećam se sve bolje
- u 40tim se osjećam neusporedivo bolje nego u 20tim
- internet je pun ex-vegana koji imaju slično iskustvo
- ostaje nejasno kako uspješni vegani poput tebe dnevno sakupe 3000kal

I meni je oduzelo snagu i uzrokovalo patnju glađu,srećom nisam previše zastranio.Čim sam vidio gdje to vodi odmah sam prekinuo.
Teško je ostati imun na svu tu propagandu,laži,podmetanja,ispiranje mozga.
Slušaš okolo i nalaziš na internetu članke tipa:meso ubija,vegani dulje žive,vegani manje oboljevaju,pa Hunze,pa Okinawci pa mediteranska prehrana.
Na kraju uz silnu propagandu počinje ti biti nejasno i kažeš sebi "čekaj konstantno sam gladan,slab,osjećam se loše i po forumima drugi sa tom prehranom isto tvrde,a šta je onda sa Hunzama,Plavom Zonom,Okinawcima,Bernardom Lapallom,Lou Coronom i drugim,šta je sa prehrambenim smjernicima?
Pomisliš tada "možda sam lud" i nisam gladan ni slab,možda je sve privid,svakako treba stisnut i izdržat,jer to je put do zdravlja ,dugovječnosti,moralne čistoće.
Svaka čast da si izdržao do te faze koja je bila na granici života i smrti,što govori koliko si ustrajan i jak.
Mnogi drugi pri udaru svake manje krize uzeli bi ribu,školjke ili sir.I nastavili propovijedati o svom uspješnom veganstvu.Mislim da se neki forumaši sigurno u tome mogu i prepoznati.
Moram priznati da sam i ja do jučer vjerovao da slatki krumpir spada u Okinawsku tradiciju,kao i da su zaista dulje živjeli.Mada mi je cijela ta Okinawska priča zvučala nelogično.Mali unos hrane životinjskog porijekla,a nije uvjetovan ekonomskim ili religijskim razlozima?Nemoguće.Zanimljivo je da je cijeli web ostao okićen time.Žalosno je zaista kakve stvari danas prolaze.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 13.12.2019. pet. 22:08    Naslov: Citiraj i odgovori

Ustrajao sam dok nisam shvatio da imam simptome alzheimerove, parkinsonove i predinfarktnog stanja. Dok više uopće nisam mogao spavati, složiti jednu rečenicu, normalno hodati, pisati, zapamtiti jesam li zaključao vrata prije minutu. Bilo je gadno, doslovno sam se raspadao i to doslovno smrdi, koža otpada u krpama, pucaš po šavovima i krvariš... Gledaš u ogledalo i ne vjeruješ. Sakrivao sam to od roditelja i ljudi, ali ne može se sve sakriti niti ljudi mogu imati za sve razumijevanje. Nije bilo lako...

Ustrajao sam tako dugo iz više razloga. Simptomi se razvijaju izuzetno polako, potpuno neprimjetno i u tome je trik i prijevara! Krivio sam posao, stres i godine sve dok nisam shvatio da moj (40g stariji) tata nema ništa od mojih problema! Čovječe, pa meni se glava micala lijevo-desno sama od sebe bez mogućnosti kontrole kao starcima od 100g. Malo je falilo da nisam počeo nositi pelene! Dečko u 20tim koji bi trebao pucati od snage i zdravlja!!!

Meni je bilo nezamislivo jesti nešto životinjsko jer sam odbijao jesti meso od samog početka. Sa 4g sam shvatio da su mesa na tanjuru dijelovi ubijenih životinja i od tada sam ratovao sa roditeljima za svoje pravo da ne jedem životinje (koje toliko volim). Kada sam se napokon izborio i ispilio time dobro svu svoju obitelj i prijatelje, nije bilo lako priznati sebi i drugima da sam pogriješio. Zato sam ustrajao tako dugo, gurao sam dokle god nisam osjetio da brojim zadnje dane.

Preživio sam i dobro se oporavio ali moram živjeti sa posljedicama, nisam ostvario svoj potencijal i ne mogu nadoknaditi propušteno. Ne radi se tu samo o zdravlju i psihofizičkim mogućnostima već i o odnosima sa ljudima. Propustio sam vrijeme za važne stvari u životu!!! Jedan od razloga zašto još uvijek držim ovaj forum na životu je taj da ovo i druga iskustva pomognu nekome da ranije prepozna problem koji se razvija i lakše donese odluku.

Nakon veganstva, dugo godina sam jeo samo srdelu od namirnica životinjskog porijekla. Nisam planirao jesti meso drugih životinja ali ispostavilo se da mi biljne masnoće i proteini smetaju. Jedno vrijeme sam redovito jeo krumpir, grah i maslinovo ulje. Sve dok mi želudac nije nastradao od graha i maslinovo mi se zgadilo, smrdilo mi je kao motorno ulje. Želucu je trebalo 5g da dođe k' sebi, tek prošle zime kada sam počeo redovito koristiti kašu od ječma sa limunom. Vjerojatno je pomoglo i to što sam smanjio posao i odlučio živjeti opuštenije.

Nakon 10g veganstva i 10g oporavka od veganstva, lutanja i traženja načina da povratim narušeno zdravlje, tek sada se osjećam kao na početku prije 20g. Pucam od snage kojom bih mogao osvojiti svijet! Tek sada me više ništa ne boli, kičma se potpuno oporavila, osjećaj hladnoće više nije neugodan, mogu odlično spavati i dobro pojesti. Brain fog je gotovo u potpunosti nestao, nikada nisam gladan i radna energija mi nikada nije bila veća. Tek sada se mogu posvetiti sportu i svemu što želim bez konstantnog razmišljanja o hrani i zdravlju. Proputovao sam od mozak je stalno gladan bez obzira koju količinu i koliko puta dnevno jedem do nisam uopće gladan i nemam nikada pad radne energije bez obzira jeo jednom, dva puta ili nijednom. Znao sam doslovno pojesti po tri velika tanjura nekog jela i ustajati od stola punog želuca i gladnog mozga.

Ovako dobro se nisam osjećao ni u osnovnoj školi, dobro se sjećam da sam već tada imao borbe sa padom energije. Sve zato što nisam želio jesti meso i pripadajuće masnoće. Meni je vrh bio bijeli kruh sa Eurokremom i cijelu srednju školu sam tako živio. Nešto normalno sam jeo tek kada bih došao kući nakon škole ali opet nisam davao organizmu ono što je trebao. Tako da svi ovi moji problemi nisu došli slučajno, nikada nisam dobro napunio "svoj bazen" nutrijentima i kada sam se prebacio na strogo vegansku prehranu, bazen se ispraznio kroz desetak godina. Vjerujem da samo o tome ovisi koliko će tko izdržati na veganskoj prehrani.

Nastavljam punom snagom sa Bogom! Smile
[Vrh]
Mango

PostPostano: 14.12.2019. sub. 01:49    Naslov: Citiraj i odgovori

užas!Dijete od 4godine nemože nešto dublje analizirat,već ide samo zgražavanje na prvu misao.
Ja sam uvijek kao klinac jeo sve što se nudilo,doslovno volim svu hranu,neku više,neku manje.Ali sve mogu da jedem.Dok sestra koja neku hranu nije podnosila imala je velikih neprilika,šopanja roditelja,plača majke,histerije,čak debelo pretjerano obzirom na situaciju.Na kraju je morala jesti na silu i ono što nevoli samo da izbjegne dernjavu.Bratić je za svakim ručkom plako dok su ga šopali da jede.Mislim da prije više od 50godina na selu,nije postojala mogućnost da neko dijete provegetira,zato jer su roditelji bili agresivniji kao i pritisak okoline.Malo pomalo televizija i novine počele su promovirat veganizam kao nešto zdravo i normalno pa su nove generacije roditelja postale znatno mekše i pomalo nesigurne po tom pitanju.
[Vrh]
Lea

PostPostano: 14.12.2019. sub. 11:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Ogi respekt

Tvoje svjedočanstvo me baš dirnulo. Bogu hvala da si počeo normalno živjeti i da svjedočiš dalje svojim životom i na taj način pomažeš ljudima...
Želim ti da i dalje budeš svjetla točka, koja drugima osvjetljuje put i da zbog tebe svijet bude bolje mjesto za život... Sunceko
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.12.2019. sub. 12:53    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala Lea! Smile

Mango, moji su pokušavali na razne načine, od uvjeravanja do ucjena i batina, da me prisile jesti meso ali su samo stvarali još veći otpor u meni. Jako se dobro sjećam djetinjstva i te energije u meni malome koja je bila dovoljna da prepolovim veliki stol za kojim sjedim i jedem na pola! Very Happy
[Vrh]
Mango

PostPostano: 12.1.2020. ned. 22:17    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.vijesti.me/lifestyle/ljepota-i-zdravlje/ko-cesce-ide-na-bolovanje-vegani-ili-mesozderi

Zanimljiv članak o zdravlju vegana
[Vrh]
Mango

PostPostano: 13.1.2020. pon. 20:01    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.youtube.com/watch?v=qhXqE6MHQxk

Istraživanje na mačkama sa kuhanim mesom,praćenje kroz generacije.
Ovo je zanimljivo jer ukazuje što se događa evolucijski kad se ide kontra prirode i evolucije.
[Vrh]
Mango

PostPostano: 20.1.2020. pon. 22:15    Naslov: Citiraj i odgovori

Kada želiš doznati trendove porasta veganske populacije,google obično izbacuje članke da je broj vegana u zapadnim zemljama u zadnjih 4godine porastao za 5-6puta.Međutim kako se radi o dijeti koja zahtijeva odricanje i podrazumijeva patnju i glad,većina tih koji se izjašnjavaju kao vegani ili vegetarijanci,ustvari jedu meso.A zašto se onda tako izjašnjavaju?Vjerujem da je to zato,jer žele nagraditi svoju patnju i dati si taj naziv kojim vjeruju da sazlužuju pogled društva prema njima kao na zdrave i humane ljude,iako nisu spremni na punu patnju.
I što je antimesna propaganda jača to je više takvih.
https://animalcharityevaluators.org/blog/is-the-percentage-of-vegetarians-and-vegans-in-the-u-s-increasing/
ključni dio:
Around 60% of people who self-identify as vegetarians in surveys report eating meat1 when asked to list everything they ate during two non-consecutive 24-hour periods.

There are multiple possible explanations for this phenomenon.45 It is possible that the percentage of people who call themselves vegetarians has been increasing but the percentage of people who actually do not eat meat has not. Consequently, we have to look at the surveys that ask people about their actual consumption.

Zanimljivo broj ljudi koji se nazivaju vegetarijancima raste,ali ne raste broj ljudi koji nejedu meso?
Čak i gorljivi vegani,nevjeruju da je pravi broj vegana(koji tako i žive) zbilja porastao toliko
https://www.youtube.com/watch?v=zMvanpjm5gM

Vjerujem da je porastao broj ljudi koji se zgražavaju od mesa(iako ga jedu) i da je zaista pala znatno potrošnja mesa.Ali većina ljudi nisu spremni na veliku patnju i zato mislim da veganski pokret nikad neće prevladat,bez obzira na strašne laži,mitove i propagandu.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.