Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kako izgledaju vegani?
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pkristo

PostPostano: 5.4.2013. pet. 10:35    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
I generacija naših roditelja je živjela slično, meso su imali samo nedjeljom i u posebnim prigodama

To si dobro primijetio! Tako se živjelo stoljećima - meso je bilo jako rijetko na trpezi. Jedan moj predak (moji su porijeklom iz Duvna) se rodio 1749., a umro 1854. Siguran sam da nije u cijelom životu pojeo mesa koliko pojede jedan tipični Zagrepčanin u 10 godina.
Kod Hunza i Rarmurija to je jednostavno bilo još izraženije zbog ograničenog terena na kojem se nije moglo uzgojiti meso. Držali su jako malo stoke radi mlijeka i obrađivanja tla, ali meso su bukvalno jeli jednom godišnje - kad počnu svadbene ili slične godišnje svečanosti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 10.4.2013. sri. 10:38    Naslov: Citiraj i odgovori

Mike Fremont, 91 godinu star, nedavno je završio polumaraton u Knoxvilleu, TN: http://www.runnersworld.com/races/mike-fremont-91-finishes-knoxville-half-marathon-304
To što je vegan i izgleda kao da mu nije ni 60 valjda je samo slučajna podudarnost. Sigurno samo zato što je aktivan. No ne razumijem zašto tipični mesojelci od 20 godina već ne žele ići pješke stubama, ako postoji lift ili pješačiti i jedan korak više nego moraju. Svaka sličnost s tipičnim Hrvatom koji izvlači pištolj u borbi za parkirno mjesto bliže ulazu je sasvim slučajna.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.4.2013. sri. 13:42    Naslov: Citiraj i odgovori

Vegani ne konzumiraju srdelu jednom tjedno Smile

[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
pkristo

PostPostano: 10.4.2013. sri. 15:11    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Vegani ne konzumiraju srdelu jednom tjedno Smile

Haha. U pravu si. Nisam ga još dovoljno dobro proučio.
"Fremont, who looks like a spry 60-year-old, attributes his longevity to a vegan diet." - blame it on Runner's World! Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.4.2013. sri. 15:37    Naslov: Citiraj i odgovori

Sada su mi svi uspješni dugogodišnji vegani sumnjivi pa odmah krenem tražiti objašnjenje smijeh1
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 10.4.2013. sri. 15:53    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Sada su mi svi uspješni dugogodišnji vegani sumnjivi pa odmah krenem tražiti objašnjenje smijeh1

Njegova ishrana me podsjeća na Bernandovu: uglavnom veganska, ali ima malo ribe.
No Lou Corona je vegan već 40 godina. I izgleda sa 61 kao mladić! Nisam mu pronašao flaw! Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.4.2013. sri. 16:05    Naslov: Citiraj i odgovori

Lou jede fermentirane orašaste plodove, ako sam dobro shvatio to je osnovna razlika između njegove i ostalih raw vegan prehrana
Nigdje nije opisao kako se to radi

Njemu je to i posao pa sam tim više oprezan: www.vitallifefoundation.com/index.html
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 13.1.2016. sri. 14:05    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.psychologytoday.com/blog/evolutionary-psychiatry/201211/youre-vegetarian-have-you-lost-your-mind
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 13.2.2019. sri. 14:40    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
pkristo

PostPostano: 14.2.2019. čet. 08:22    Naslov: Citiraj i odgovori

https://www.express.co.uk/news/world/692366/World-strongest-man-Patrick-Baboumian-PETA-vegan
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 14.2.2019. čet. 12:30    Naslov: Citiraj i odgovori

Izgubio je vjeru zato što zec nije oživio nakon njegove molitve, bio je dijete ali danas više nije.
Ovo je snimljeno prošle godine i navodno je još uvijek vegan, od kraja 2011g. to bi značilo 7g., vidjet ćemo dalje.

Teško je sebi i drugima priznati da je veganstvo razlog što nas je zdravlje prerano počelo napuštati.
Posebno je teško medijski istaknutim osobama jer bi time razočarali puno ljudi.

Bodybuilderi su često spremni trošiti bilo što samo da postignu cilj.
Da li on uzima B12 i u kojem obliku, da li uzima još nešto, nije rekao.
Bilo bi zanimljivo znati što uzima od izoliranih proteina i kemije.

Vegani koji ne lažu i ne uzimaju ništa, kao što nisam ja, moraju nakon nekog vremena odlučiti:
Hoće li biti prijatelji životinjama i sebi ili samo životinjama i otići fiju psihički i fizički.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 15.2.2019. pet. 08:26    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Bodybuilderi su često spremni trošiti bilo što samo da postignu cilj.
Da li on uzima B12 i u kojem obliku, da li uzima još nešto, nije rekao.
Bilo bi zanimljivo znati što uzima od izoliranih proteina i kemije.

Vegani koji ne lažu i ne uzimaju ništa, kao što nisam ja, moraju nakon nekog vremena odlučiti:
Hoće li biti prijatelji životinjama i sebi ili samo životinjama i otići fiju psihički i fizički.

Obzirom da bakterije proizvode B12 ispada da je naša pretjerana sklonost higijeni najveći uzrok nedostatka B12 kod vegana. Kad sam jesenas bio u Amsterdamu u posjetu prijateljima koji su se doselili iz USA (Utah), prijatelj mi je pričao o jednoj njegovoj prijateljici iz Salt Lake Cityja koja ima blizu 100 godina (nije znao točno koliko) i veganka je više od pola stoljeća i zajedno bi pripremali hranu (on je izvrstan kuhar, a ona je rado ustupila svoju kuću i dvorište za druženje prijatelja - ameri vole party), ali mu je ona rekla da ona ne bi mogla jesti hranu koju on priprema iako je sve vegetarijansko. Ona je na sirovoj veganskoj hrani i znala mu je isticati koliko je važno NE PRATI voće i povrće iz vrta upravo zbog korisnih bakterija i njihovih produkata. Žena ima blizu 100 godina i još uvijek vozi auto (Prius, naravno) i vrlo je vitalna i puna energije. Kaže da bi joj čovjek možda dao 60-ak. Ali impresivnije od njenog izgleda su njene kognitivne sposobnosti i energija kojom odiše.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.2.2019. pet. 12:40    Naslov: Citiraj i odgovori

To je lijepa priča ali nespojiva sa mojim iskustvom.
Nepranjem voća i povrća nećemo dobiti ono što nedostaje u veganskoj prehrani.
Sirova veganska prehrana znači da se kalorije unose iz voća i masnih sjemenki.

Meni se voće kao značajan izvor kalorija pokazalo uvjerljivo najvećom greškom od svih mojih eksperimentiranja sa prehranom.
Osjećao sam se užasno zbog stalnih velikih oscilacija šećera u krvi, nisam primijetio ni jednu jedinu pozitivnu promjenu i mnoge negativne.
Nikada nisam u tako kratkom vremenu toliko vidljivo ostario kao tada!

Isprobao sam sve masne sjemenke koje rastu kod nas.
U manjim količinama su sve dobre kao i voće ali kada sam pokušao putem njih unositi potrebne kalorije, ništa mi nije odgovaralo.
Od onih bogatih omegom3 sam stalno bio na wcu, od svih ostalih nisam se dobro osjećao, od brain foga do bolova ispod rebra s desne strane.
Znaš da sam pokušao sve, namakanja, klijanja, suhe, sve...

Zato ne mogu vjerovati da netko na takvoj prehrani cvate već pola stoljeća i osjeća se odlično u stotoj.
Meni je mozak na toj prehrani jedva radio u tridesetim!
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 19.2.2019. uto. 08:32    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
Sirova veganska prehrana znači da se kalorije unose iz voća i masnih sjemenki.

Dakle ne vjeruješ u povrće? Smile Ili barem ne u sirovo. No crveno meso je i službeno, barem što se tiče svjetske zdravstvene organizacije, proglašeno kancerogenim: https://www.who.int/features/qa/cancer-red-meat/en/ Ja sam prije skoro četiri godine prestao i s morskom hranom tako da sam još jedan korak bliže veganstvu, ali ja ne volim (za razliku od tebe) ići naglim koracima. Uvodim promjene postupno. Dam priliku svojoj crijevnoj flori da se prilagodi. Još uvijek se osjećam mlado, zdravo i pun energije, a u šestom sam desetljeću života! Melikes! Smile Šteta za tvoje loše iskustvo. Nadam se da barem može nekome pomoći da ne napravi iste greške. Dobro je što si sve dokumentirao. Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.2.2019. uto. 11:28    Naslov: Citiraj i odgovori

Povrće? Vjerujem da je korisno i zdravo ali nezanimljivo u kalorijskom smislu.

Ne vjerujem da je crveno meso kancerogeno, problem je u uzgoju i pripremi. Ljudi meso spale i zadime jer to im je kao fino ali meni je to odbojno i nikada ne jedem tako nešto. Meso kuham ili nešto između kuhanja i pečenja u vatrostalnoj posudi ako želim da zadrži više okusa i ne trebam juhu. Nikada ne jedem puno mesa jer nema toliko potrebe za proteinima, kao ni za ugljikohidratima. Čini se da su masti najbolje gorivo za nas, nije slučajno da u tom obliku pospremamo višak energije. Od kada vozim na dizel, osjećam se neusporedivo bolje. Nevezano sada je li prehrana veganska ili ne, neusporedivo bolje funkcioniram većinski na mastima nego na šećerima. Slijedeći korak je koje masnoće odabrati. Sa biljnim sam imao probleme, sa životinjskim ne, to je činjenica. Govorim o većim kalorijski značajnim količinama.

Drago mi je što se osjećaš odlično sa prehranom blizu veganske, sve su to vrijedna iskustva koja je dobro dijeliti.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 5 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.