Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pjesme i citati
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubav i križ
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 17.6.2018. ned. 22:10    Naslov: Citiraj i odgovori

“Bog, koji te je stvorio bez tebe, neće te i spasiti bez tebe!”
Sv. Augustin

Ne može...
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.6.2018. čet. 15:05    Naslov: Citiraj i odgovori

"Nebo već imamo na zemlji od onog trenutka u kojemu možemo ljubiti"

José Luis Martín Descalzo

https://www.bitno.net/vjera/pismo-svecenika-na-samrti-bogu/
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.7.2018. pon. 14:52    Naslov: Citiraj i odgovori

"Ti si ipak štit moj, Jahve; slavo moja, ti mi glavu podižeš.
Iza sveg glasa Jahvi zavapih, i on me usliša sa svete gore svoje." Psalam 3,4-5
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 8.7.2018. ned. 11:53    Naslov: Citiraj i odgovori

"Dok se ne izlije na nas Duh s visine,
tada će pustinja postati vrt,
i vrt će vrijediti kao šuma.

Tada će pravo stanovati u pustinji a
pravednost (milosrđe) prebivati u vrtu i
djelo pravednosti bit će mir.

Na mjestu mira stanovat će narod moj,
u prebivalištima sigurnim,
u počivalištima bezbrižnim."
Izaija 32,15-18
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.8.2018. sri. 15:56    Naslov: Citiraj i odgovori

"Naše srce je kao vrt i u tom vrtu bi trebala roditi ljubav" Don Josip Radić
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.8.2018. čet. 20:51    Naslov: Citiraj i odgovori

"Sva si lijepa, prijateljice moja, i nema mane na tebi." Pj 4,7
[Vrh]
wwuki5

PostPostano: 16.8.2018. čet. 21:29    Naslov: Citiraj i odgovori

Bog kod tebe više cijeni pripravnost na suhoći i na trpljenje za njegovu ljubav, negoli sve duhovne utjehe i viđenja ili razmatranja što ih možeš imati ili učiniti.

Svladaj svoje želje i naći ćeš ono za čim ti srce čezne; zar ti možda znadeš da li je tvoja želja od Boga?
Sv. Ivan od Križa
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
wwuki5

PostPostano: 16.8.2018. čet. 21:31    Naslov: Citiraj i odgovori

Pomisli da najnježniji cvijet najbrže vene i gubi svoj miris. Čuvaj se, dakle, želje
da hodaš duhom nježne ugodnosti, jer nećeš biti postojan; nego radije izaberi za
sebe jak duh, ni uza što ne privezan, i naći ćeš obilje slatkoće i mira: slatki i trajni
plodovi beru se u suhoj i hladnoj zemlji.
Sv. Ivan od Križa.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.11.2018. ned. 15:37    Naslov: Citiraj i odgovori

"Oni koji siju u suzama, žanju u pjesmi.
Išli su išli plačući, noseći sjeme sjetveno:
vraćat će se s pjesmom, noseći snoplje svoje."
Psalam 126
[Vrh]
wwuki5

PostPostano: 11.11.2018. ned. 11:07    Naslov: Citiraj i odgovori

ČEKAM TE VANI

Vidim, odlaziš u crkvu.
Ne zanima me što ćeš u njoj raditi, iako mislim da ćeš se pomoliti.
Nimalo ne marim zato hoćeš li stajati ispred oltara ili tamo kod vrata, hoćeš li moliti sjedeći ili klečeći, pognute glave i zatvorenih očiju…
ili ćeš buljiti u sliku na oltaru, udarati se u prsa, micati usnicama, šaptati riječi molitve i prebirati među prstima zrnca svete krunice…
Sve su to izvanjske i nimalo komplicirane radnje pomoću kojih nije teško prevariti čovjeka...

Čekam te vani.

Kad izađeš iz crkve i vratiš se među ljude, pripremi se za susret sa mnom.
Tada ću te nemilosrdno pratiti, promatrati, suditi, a možda i osuditi.
Imam pravo to učiniti.
Naime, želim znati: jesi li u crkvi doista razgovarao s Bogom, ili si se samo s njime poigravao?
Želim se uvjeriti čini li molitva čovjeka stvarno drukčijim, boljim?
Želim se uvjeriti upravo na tebi, kršćaninu, kao primjeru.
Uvjerim li se da si ohol, pohlepan, sebičan, svadljiv, uvredljiv, zavidan, brbljav, površan… znat ću da ti
molitva ne valja.
A uvjerim li se da u obitelji, na poslu, u školi, trgovini, autobusu… ne znaš s ljudima razgovarati, znat ću sigurno da ne znaš ni s Bogom razgovarati.
Ako te neprestano netko treba tješiti i hvaliti, znat ću da u crkvu nisi išao radi Boga, slaviti njega, već obožavati sebe…

Ali… budu li tvoje oči otvorene za nevolju bližnjega, budu li tvoje usne izgovarale riječi mira, radosti,
povjerenja i utjehe, bude li tvoja ruka podizala nemoćne, bude li tvoje srce imalo razumijevanje za druge, bude li opraštalo i ljubilo, … znat ću da si u crkvi doista razgovarao s Bogom!

ČEKAM TE VANI
autor nepoznat
[Vrh]
wwuki5

PostPostano: 11.11.2018. ned. 11:08    Naslov: Citiraj i odgovori

Moram podnositi samu sebe, kakva jesam, sa svim svojim bezbrojnim nesavršenostima. Ali tražit ću način kako da dođem u Nebo malim, posve ravnim, vrlo kratkim i sasvim novim putom. Htjela bih naći dizalo, koje bi me dignulo do Isusa, jer sam premalena da se penjem po mučnim stepenicama savršenstva.”
Sv. Mala Terezija
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.11.2018. ned. 15:50    Naslov: Citiraj i odgovori

„Ljubav čini da onaj tko ljubi izgara, da se daje do kraja, i lijepo je umrijeti darivajući se do kraja,
poput svijeće koja se gasi nakon što je ispunila svoju zadaću.“
Chiara Corbello Petrillo
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.11.2018. ned. 16:36    Naslov: Citiraj i odgovori

"Kaže im: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?
Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga.
Nato Isus reče njemu: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima.
A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima;
a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima." Matej 16,15-19

Ključevi su ljubav i križ Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.11.2018. ned. 22:28    Naslov: Citiraj i odgovori

IZ POSLANICE DIOGNETU

Kršćani se ne razlikuju od ostalih ljudi ni područjem gdje stanuju, ni jezikom, ni načinom života. Ne žive u svojim vlastitim gradovima, ne služe se nekim neobičnim jezikom, ne provode neki osobiti život. Nisu pronašli taj način života nekim domišljanjem i nastojanjem radoznalih ljudi. Nisu zaštićeni ni ljudskim zakonom kao neki drugi.

Nastavajući grčke i barbarske gradove, gdje je koga sudbina postavila, prihvaćajući svagdje domaće običaje u odijevanju, hrani i uopće načinu života, oni žive i time predlažu izvanredan i po jednodušnom mišljenju svih nevjerojatan način života. Žive u vlastitoj domovini, ali kao došljaci. Kao građani s ostalima imaju sve zajedničko, a sve trpe kao tuđinci. Svaka im je tuđa pokrajina domovina, a svaka domovina tuđina. Žene se kao i ostali i rađaju djecu, ali ne odbacuju još nerođene djece. Imaju zajednički stol, ali ne i postelju.

U tijelu su, ali ne žive po tijelu. Provode život na zemlji, ali na nebu imaju domovinu. Pokoravaju se izglasanim zakonima, a načinom svoga života nadvisuju zakone. Ljube sve, a svi ih progone. Preziru ih i osuđuju.

Ubijaju ih, a oni oživljavaju. Siromasi su, a obogaćuju mnoge. U svemu oskudijevaju, a svime obiluju. Sramote ih, a oni i u sramoti doživljavaju slavu. Izruguju im dobar glas, a svjedoče o njihovoj pravednosti. Vrijeđaju ih, a oni blagoslivljaju. Ponižavaju ih, a oni iskazuju čast. Kad dobro čine, kažnjavaju ih kao zločince. Dok podnose kaznu, raduju se kao da oživljavaju. Židovi ratuju protiv njih kao protiv tuđinaca, a pogani ih progone. Mrzitelji ne mogu iznijeti razloga zbog kojeg su im neprijatelji.

Da kažem jednostavno: što je duša u tijelu to su kršćani u svijetu. Duša se nalazi u svim dijelovima tijela, a kršćani u svim gradovima svijeta. Istina, duša prebiva u tijelu, ali nije od tijela. I kršćani se šire u svijetu, ali nisu od svijeta. Nevidljiva duša stanuje zatvorena u vidljivom tijelu. I kršćane vidiš u svijetu, ali je njihova pobožnost nevidljiva. Tijelo mrzi i progoni dušu, jer mu duša zabranjuje uživanje naslada, ali mu ona nije nanijela nikakve nepravde. Svijet mrzi kršćane, jer se kršćani bore protiv zlih požuda, a ipak mu ne nanose nikakve nepravde.

Duša ljubi tijelo i njegove udove, a tijelo mrzi dušu. Kršćani ljube svoje mrzitelje. Duša je zatvorena u tijelu, ali ona drži na okupu cijelo tijelo. I kršćani se nalaze u svijetu kao u tamnici, ali oni drže na okupu svijet. Besmrtna duša stanuje u smrtnom šatoru. Kršćani žive na ovom svijetu kao tuđinci u raspadljivim tjelesima i iščekuju nebesku neraspadljivost. Duša koja se djelomično odriče jela i pića postaje bolja. I kršćana je svakim danom sve više, iako su izvrgnuti mukama. Bog ih je postavio na takav položaj s kojega im nije dopušteno pobjeći.

- - -
Autor Poslanice Diognetu nam je nepoznat, a radi se o velikom apologetskom djelu (Apologetika je grana teologije koja se bavi obranom vjere), nastalu oko 190. g. poslije Krista, učenu i utjecajnu u tom vremenu.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubav i križ Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.