Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

In memoriam don Marko Klarić

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Miris svetosti
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 18.6.2017. ned. 23:26    Naslov: In memoriam don Marko Klarić Citiraj i odgovori

Vidio sam don Marka samo jednom kratko ali sigurno ga nikada neću zaboraviti.
Po njegovim rukama i molitvi Bog mi je dao novi život, od tada primam milost na milost.
Dragi Marko, hvala ti na svemu, moli za nas!

Citat:
U 39 godini života, blago u Gospodinu je preminuo svećenik podrijetlom iz naše općine (Jesenice), don Marko Klarić.
Don Marko Klarić je svećenik Splitsko-Makarske nadbiskupije te je u istoj vršio razne službe. Kao đakon službovao je u Trogiru, kao mladomisnik na splitskim Pujankama, zatim na Mejašima kao župni vikar, odakle odlazi u Splitski Varoš. Nakon toga mu se povjerava služba bolničkog kapelana u bolnici Križine u Splitu, a nedugo nakon toga mu se povjerava i župnička služba u župi Sitno Donje. Pastoralno je djelovao i u svojoj rodnoj župu Sumpetar - Jesenice dugi niz godina.

Rođen je 23. veljače 1978. godine u Splitu, od majke Nevenke i oca Zvonimira. Odrastao i osnovnu školu završio u župi Jasenice. Srednju nadbiskupijsku klasičnu gimnaziju te teološki fakultet (KBF) završava u Splitu. U Splitu 2002. godine, na blagdan Krista Kralja, zaređen je za đakona. Nakon što je završio pastoralni praktikum u Katedralnoj župi - Trogir, zaređuje se za svećenika 29. lipnja 2003. godine u Makarskoj. Do sada je obavljao službu župnog vikara u župama Pujanke i Mejaši te u župi Sv. Križa Veli Varoš. U ljeto 2008. godine mijenja bolesnog bolničkog kapelana don Ćiru u KBC Split, lokalitet Križine. Istovremeno, pastoralno pomaže u rodnoj župi Jasenice. U prosincu 2010. godine preuzima župu Donje Sitno od generalnog vikara don Ivana Čubelića, koji je kratko upravljao župom nakon odlaska don Pave u mirovinu. Uz župu Donje Sitno, i dalje vrši službu bolničkog kapelana. Kao najmlađi svećenik u župi do sada, uvodi niz promijena. Osniva mješoviti pjevački zbor (do sada muški) i dječji zbor, organizira niz hodočašća.

Neka mu dobri Bog bude vječna nagrada za sve dobro što je učinio tijekom svog zemaljskog života, a svima koji tuguju za njim neka sam Gospodin bude najveća utjeha.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.6.2017. pon. 00:00    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.6.2017. pon. 00:08    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.6.2017. pon. 01:41    Naslov: Citiraj i odgovori

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/115634/bolnicki-kapelan-s-krizina-sto-kazati-zeni-kojoj-je-leukemija-uzela-cijelu-obitelj
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.9.2017. uto. 21:04    Naslov: Citiraj i odgovori

Druga poslanica Timoteju
Pavao, apostol Krista Isusa voljom Božjom, po obećanju života, života u Kristu Isusu,
Timoteju, ljubljenom sinu: milost, milosrđe i mir od Boga Oca i Krista Isusa, Gospodina našega.

"Poradi toga podsjećam te: raspiruj milosni dar Božji koji je u tebi po polaganju mojih ruku. (7) Jer nije nam Bog dao duha bojažljivosti, nego snage, ljubavi i razbora. ( 8 ) Ne stidi se stoga svjedočanstva za Gospodina našega, ni mene, sužnja njegova. Nego zlopati se zajedno sa mnom za evanđelje, po snazi Boga (9) koji nas je spasio i pozvao pozivom svetim - ne po našim djelima, nego po svojem naumu i milosti koja nam je dana u Kristu Isusu prije vremena vjekovječnih, (10) a očitovana je sada pojavkom Spasitelja našega Krista Isusa, koji obeskrijepi smrt i učini da zasja život i neraspadljivost - po evanđelju (11) za koje sam ja postavljen propovjednikom, apostolom i učiteljem. (12) Poradi toga i ovo trpim, ali se ne stidim jer znam komu sam povjerovao i uvjeren sam da je on moćan poklad moj sačuvati za onaj Dan. (13) Uzorom neka ti budu zdrave riječi koje si od mene čuo u vjeri i ljubavi u Kristu Isusu."
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Miris svetosti Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.