Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Veganstvo-Taurin

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mango

PostPostano: 20.1.2017. pet. 01:26    Naslov: Veganstvo-Taurin Citiraj i odgovori

Riječ je o službeno neesencijalnoj aminokiselini,tj. aminokiselini koju organizam može sam sintetizirati pomoću drugih aminokiselina i koja je prisutna u hrani životinjskog porijekla.Međutim kako stoji u linku ispod razmatra se da je ta kiselina ipak u ponekom slučaju esencijalna.Kako stoji "Many humans may not regularly produce a high level of the enzyme needed to make taurine (cysteinsulfinic decarboxylase) and are therefore, dependent on dietary sources. - If you don't regularly consume meat, fish, eggs or brewer's yeast, you could be low in taurine."

Mislim da to donekle može objasnit vrlo čest slučaj isušenosti i nedostatka fizičke snage kod mnogih koji se okušaju u veganstvu.Isti problem sam i sam imao,kao i masa ljudi okolo koji su prešli na vegansku prehranu.Mada vjerujem da ovisno o sposobnosti organizma da sam stvara tu aminokiselinu nemora kod svakog veganstvo stvarat deficit Taurina,tj postoje individualne razlike.O važnosti te aminokiseline i simptomima nedostatka,napisano je ovdje:
http://bodyecology.com/articles/deficient_in_taurine.php

Mačke recimo nemogu bez taurina i zato bez hrane životinjskog porijekla bi doživjele sigurnu i brzu smrt.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Vegan SOS Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.