Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Put i Istina i Život

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubav
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 27.3.2016. ned. 08:21    Naslov: Put i Istina i Život Citiraj i odgovori

Odgovori mu Isus:
"Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni." Ivan 14,6

Zadnja promjena: ogi; 15.11.2016. uto. 10:04; ukupno mijenjano 9 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 27.3.2016. ned. 22:51    Naslov: Citiraj i odgovori

Isus im zatim ponovno progovori:

"Dođite k' meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti." Matej 11,28

"Učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim." Matej 11,29

"Ja sam se zato rodio i došao na svijet da svjedočim za istinu. Tko je god od istine, sluša moj glas." Ivan 18,37

"Ja dođoh da život imaju, u izobilju da ga imaju." Ivan 10,10

"Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta." Matej 28,20

"Ja sam pastir dobri i poznajem svoje i mene poznaju moje, kao što mene poznaje Otac i ja poznajem Oca" Ivan 10,14-15

"Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni." Ivan 14,6

"Ja sam vrata. Kroza me tko uđe, spasit će se." Ivan 10,9

"Ja sam trs, vi loze. Tko ostaje u meni i ja u njemu, taj donosi mnogo roda." Ivan 15,5

"Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke." Ivan 6,51

"Ja sam uskrsnuće i život: tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će." Ivan 11,25

"Ja - Svjetlost - dođoh na svijet da nijedan koji u mene vjeruje u tami ne ostane." Ivan 12,46

"Ja sam svjetlost svijeta; tko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života." Ivan 8,12

"Tako neka svijetli vaša svjetlost pred ljudima da vide vaša dobra djela i slave Oca vašega koji je na nebesima." Matej 5,16

"Jer ako pravo radiš, vedrinom odsijevaš. A ne radiš li pravo, grijeh ti je kao zvijer na pragu što na te vreba; još mu se možeš oduprijeti." Postanak 4,7

"Uistinu, tko god čini zlo, mrzi svjetlost i ne dolazi k svjetlosti da se ne razotkriju djela njegova; a tko čini istinu, dolazi k svjetlosti nek bude bjelodano da su djela njegova u Bogu učinjena." Ivan 3,20-21

"Ako tko hoće vršiti volju njegovu, prepoznat će da li je taj nauk od Boga ili ja sam od sebe govorim." Ivan 7,17

"Ako je tko žedan, neka dođe k meni! Neka pije koji vjeruje u mene!" Ivan 7,37-38

"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom." Matej 16,24

"Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim." Matej 22,37

"Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga." Matej 22,39

"O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci." Matej 22,40

"Kraljevstvo Božje neće doći sa sjajem vanjskim. Kraljevstvo je Božje među vama." Luka 17,20-21

"Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo dodati." Matej 6,33

"Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone" Matej 5,44

"Ljubite jedni druge; kao što sam ja ljubio vas tako i vi ljubite jedni druge." Ivan 13,34

"Što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!" Matej 25,40

"Što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima." Matej 7,12

"Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan." Luka 6,36

"Milosrđe mi je milo, a ne žrtva." Matej 12,7

"Ne sudite i nećete biti suđeni. Ne osuđujte i nećete biti osuđeni. Praštajte i oprostit će vam se." Luka 6,37

"Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi." Matej 5,39

"Tko se god uzvisuje, bit će ponižen, a tko se ponizuje, bit će uzvišen." Matej 23,12

"Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se!" Matej 7,7

"Neka vam bude po vašoj vjeri." Matej 9,29

"Besplatno primiste, besplatno dajte!" Matej 10,8

"Ne možete služiti Bogu i bogatstvu." Matej 6,24

"Napravite sebi prijatelje od nepoštena bogatstva pa kad ga nestane da vas prime u vječne šatore." Luka 16,9

"Hoćeš li biti savršen, idi, prodaj što imaš i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom." Matej 19,21

"Doista, gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce." Matej 6,21

"Tko se odreče mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem" Matej 10,33

"Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!" Matej 28,19-20

"Evo, ja vas šaljem kao ovce među vukove. Budite dakle mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi!" Matej 10,16

"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu. Po plodovima ćete ih njihovim prepoznati." Matej 7,15;20

"Branitelj - Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas o svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh." Ivan 14,26

"Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici; upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi." Ivan 8,31-32

"Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; da veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu." Ivan 14,12

"Budite u svijetu, ali ne od ovoga svijeta!" fra Zvjezdan Linić

"U svijetu imate muku, ali hrabri budite - ja sam pobijedio svijet!" Ivan 16,33

"Ne budite zabrinuti za sutra. Sutra će se samo brinuti za se. Dosta je svakom danu zla njegova." Matej 6,34

"Mogu li svatovi tugovati dok je s njima zaručnik?" Matej 9,15

"Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem. Dajem vam ga, ali ne kao što svijet daje. Neka se ne uznemiruje vaše srce i neka se ne straši." Ivan 14,27

"Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima - i ja u njima." Ivan 17,26

"Ovo je Sin moj ljubljeni! U njemu mi sva milina! Njega slušajte!" Matej 17,5

"Doista, od punine njegove svi mi primismo, i to milost na milost." Ivan 1,16

Nastavak slijedi Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ljubav Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.