Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Voda

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ekologija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crash

PostPostano: 16.11.2009. pon. 13:09    Naslov: Voda Citiraj i odgovori

Lijep pozdrav!

Evo, sve vise ljudi u zadnje vrijeme postaje svjesno o tome sto su ljudi, pa sam htio dati svoje viđenje situacije. Ako se slazete, ili ne slazete, slobodno mi odgovorite.

Ljudi su paraziti. Trgamo materijale koji cine Zemlju, rasipamo ih, palimo i grijemo Ju, te se razmnozavamo eksponencijalno. Kao i svaki parazitski organizam, grupiramo se na nekim određenim područjima gdje je ta "upala" najintenzivnija - gradovi.

Kod svake upale se javlja imunoloski sustav domaćina. Do sada je taj sustav lijepo funkcionirao i za nas (kuga, kolera i ostale bolestine velikog broja ljudi), ali nesto se promijenilo. Otkrili smo "higijenu". Sto je zapravo higijena?

Higijena je koristenje Vode za prikupljanje i odvođenje "stetnih" materijala sto je dalje moguse od ljudskog organizma. Drugim rijesima, nasu bolest prenosimo vodi. Vecini (vjerojatno svima) se to cini kako sasvim normalna stvar kojoj ne treba pridavati puno paznje. Ja imam razloge vjerovati drugacije i sada cu vam ih objasniti.

Voda je "krv" Zemlje. Njena funckija je cirkulacija i prenosenje tvari sa nekih dijelova ne neke druge dijelove i samim time omogucavanje života. Najvidljivjia cirkulacija vode je ona preko oblaka, cija kondenzirana para počinje svoj pad u tlo, gdje prodire duboko, do takozvane podzemne vode . Tamo otpusti tvari koje je pobrala na povrsini Zemlje i atmosferi, pobere tvari koje su duboko u Zemlji i s njima se vraca na povrsinu gdje hrani biljke i ponovo isparava. To je Prirodni ciklus vode i prati slican tijek kao i krv u našem tijelu .

Ono što utjece na vodu u bilo kojoj od ovih faza, utjece na citav cirkulacijski sustav i "tijelo". Mi, svakim svojim djelovanjem utjecemo negativno na tu tekucinu. Pregrijavanje, trovanje i ostale predivne stvari koje joj radimo, odnedavno dovode do rezultata.

Bolest koja je trebala biti nasa i smanjiti nas kao upalni proces, pocela se siriti na ostatak Prirode. Sve je pocelo oboljevati (najocitije zbog kisele kise, koja je rezultat vode zasicene ispusnim plinovima), a stvar se nikako nece sama popraviti. Nakon nekoliko godina, kada zbog poremecenog sustava podzemnih voda koji vise nije u stanju dizati minerale na povrsinu, biljke nece moci dobivati hranu odozdo. Najosjetljivije biljke su evolucijski najnaprednije i omogucavaju zivot evolucijski naprednijim zivotinjama - dakle nama.

Evo, toliko o tome.

Lijep pozdrav!
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
tomike

PostPostano: 13.9.2011. uto. 23:20    Naslov: Citiraj i odgovori

vrlo sviđam!
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ekologija Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.