Zemljani Zemljani
Zasadimo prvo ljubav

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Razvrstavanje smeća
Prethodna  1, 2, 3, 4

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ekologija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nelana

PostPostano: 8.8.2008. pet. 07:55    Naslov: Citiraj i odgovori

oni koji rade tamo se ograđuju, nemaju kao pojma zašto...
ali u zadnje vrijeme sam vidjela u zelenim kontejnerima, osim grana i trave, još organskom otpada (znači ima nas više)... možda im je to počelo smetat, što smrdi, što se moraju više brinut za to čistit i to...

i šta sad da čovjek radi? srce me boli kad moram organski otpad bacati u obično smeće... ne znam što da radim.....
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
miumiu

PostPostano: 8.8.2008. pet. 08:05    Naslov: Citiraj i odgovori

nelana je napisao/la:
i šta sad da čovjek radi? srce me boli kad moram organski otpad bacati u obično smeće... ne znam što da radim.....

Možda skuplja netko tko ima vrt u gradu, ili da ga odlažeš u neku šikaru? Confused
Možda ima neki način da se požališ gradskim vlastima u vezi s tim. Kao što postoje pitanja građana u onom besplatnom časopisu Zagreb News i sl.
[Vrh]
milevaindia

PostPostano: 8.8.2008. pet. 11:19    Naslov: Citiraj i odgovori

da li smo razmisljali nekad ko koristi taj otpad i u koje svrhe..?ko ubire lovu?
pazite to ne rade u vecini slucajeva oni koji vole prirodu..... zivotinje, nisu vege...itd....... oni u tome vide samo profit.....
a propo toga evo ukratko jedne epizode simpsona..koju sam gledala, gde lisa...otkriva sta stoji iz svega toga{jedan primer}: naravno mnogo je bolje kad se odgleda.......
u ovom svetu je sve varljivo...i kad mislimo da cinimo dobro.....a ono.....ucestvujemo u ludilu...... trlja oci
ne znam evo kod nas u somboru...gabori iz cistoce postavili kao kontejnere za plastiku....... podsetimo se: to su isti oni koji ubijaju pse u shinteraju...stoka....... pa se pitam gde te pare idu, a hvale se tolko i tolko plastike skupljeno.........gde se trosi ta lova? {ne zaboravite ista firma ubija pse....}...zar moze za nesto dobro da upotrebi te finansije??? nikako......... direktor im je narucilac ubistva tih pasa..... on se potpisuje na nalog.........
to su isti oni koji posekose sombor...ubise skoro svo drvece......... jer imaju koristi od toga i nemaju osecaj da su i to ziva bica........
a sad da verujem da oni recikliraju..... babu bi svoju reciklirali da imaju koristi od toga..... inace i u svetu najveca mafija stoji iza smeca...narocito u italiji...jer je tu u danasnje vreme jedan od vecih profita.......

EPISODE 21
TITLE.......[ The Old Man and the Lisa ]
RUNTIME.....[ 23:01 ]
FIRST AIRED.[ 4/20/97 ]
DATA RATE...[ 129 kbps ]
DESCRIPTION.[ Lisa wakes up early and begins working on her new hobby,
recycling. Mr. Burns comes to talk to the school, and Lisa asks about him about
his recycling program. He brags about how much money he has, but Lisa and
Smithers reveal to him that he has very little money left. His "yes" men have
never told him that his stocks have been losing money. Mr. Burns has to move
from his house and the bank forecloses on the power plant, putting Lenny in
charge. Nobody has any sympathy for Mr. Burns and he ends up in the old folks'
home. He tries to regain his fortune by using Lisa's recycling program. She
refuses him initially, but he presses on until she caves. They recycle,
bringing in small amounts of money and they eventually gain enough money to
build a recycling plant. It contains an invention that sweeps fish out of the
ocean and makes slurry. This horrifies Lisa and she begins to tell people to
stop recycling. When Mr. Burns stop by with a check for her for $12 million
she refuses it; giving Homer four simultaneous heart attacks. ]

dobro ili lose cinimo...... Good and bad ne mozes biti pametan..........
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 8.8.2008. pet. 11:42    Naslov: Citiraj i odgovori

milevaindia je napisao/la:
dobro ili lose cinimo...... Good and bad ne mozes biti pametan..........

Moram priznati da nisam baš shvatila kako činimo loše odvajajući otpad? Pa što ako netko pritome zaradi? Ljudi zarađuju na razne načine. Ovdje je to barem korisno za prirodu i hvalabogu da za to postoji poticaj čak i za ljude koji inicijalno nemaju plemenite motive. Čini se da su takvi u večini. Sad
[Vrh]
milevaindia

PostPostano: 8.8.2008. pet. 12:19    Naslov: Citiraj i odgovori

kako? pa ako neko lovu od tog otpada...npr. prodatih plasticnih flasa..upotrebi kasnije za nehumane svrhe...a za dobre nece jer nisu u pitanju ljudi koje zanima priroda nego zarada..... a mi ne otkrijemo sustinu stvari.......onda smo i mi deo toga..jer indirektno potpomazes mafiju....
ja nemam nista protiv da neko zaradi.....zasto da radi besplatno? ali nisu tu u pitanju pojedinci nego vece instance...... ne kazem opet u svim slucajevima...... ali u vecini da...dala sam ti primer sombora...... i zasto je to tajnost da se ne zna gde te pare idu? na ubijanje pasa? govorim ti za nas slucaj gde gore ne moze biti...... reciklaza je maska, pokrice...
zasto bi drugde bilo drugacije? mozda jeste, a mozda ne..... govorim o mogucnostima........
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 8.8.2008. pet. 12:42    Naslov: Citiraj i odgovori

Al gdje ćemo završiti ako tako krenemo? Kuda ide novac koji dajemo državi u obliku poreza? Kuda ide novac koji plaćamo za struju, plin, vodu... hranu,... što god. Čovjek bi poludio kada bi krenuo tim putem. Ne zeli cuti
[Vrh]
milevaindia

PostPostano: 8.8.2008. pet. 13:21    Naslov: Citiraj i odgovori

ne bi poludeo..treba i o tome misliti..... pa i ovde ljudi razmisljaju da ne kupuju proizvode od onih koji recimo prodaju meso..i imaju klanice a uz to i bio povrce, voce, itd.......
razumljivo je da idealnost u ovom momentu nemamo, ali treba misliti..... da se digne par stotina ljudi da se potegnu ta pitanja....resilo bi se....zasto da ne razmisljam o tome gde moj novac ide...
ponavljam...mi placamo ovde cistocu..... deo para ide i za zoo/higijensku sluzbu tj. shinteraj...... i zasto ja ne mogu da odlucujem o tome kako te pare da se usmere...na zbrinjavanje zivotinje...ili ubijanje i zlostavljanje..... mi mozemo krsh stvari promenit..ali to mnogi ljudi ne znaju jer su usemljaeni kao konju kad se stavi ono oko ociju da ne gleda okolo.......ular......
kao bavimo se zastitom zivotinja...a nas novac se koristi za njihovo zlostavljanje ili ko zna sta..... treba i o tome govoriti...ako necemo mi ko ce???????????????
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 8.8.2008. pet. 20:17    Naslov: Citiraj i odgovori

Mogu odmah izvršiti samoubojstvo ili u najmanju ruku prestati plaćati porez (što ima svoje posljedice, npr. zatvor). Ili jednostavno prestati raditi, a onda nemam gdje ni živjeti... Jer od poreza koji svaki mjesec plaćam financira se crkva koja propagira specizam, antivegetarijanstvo, homofobiju, seksizam, tolerira nasilje u obitelji i sl. Od istog poreza država subvencionira mesnu industriju, mliječnu industriju itd.
BTW sumnjam da netko baš zarađuje od reciklaže komposta jer isti skuplja/kod njih odlaže koliko stanovnika našeg grada? Možda 0,1%? Ma ni toliko, čini se.
[Vrh]
milevaindia

PostPostano: 8.8.2008. pet. 23:55    Naslov: Citiraj i odgovori

au bolje da nisam znala za onaj vodovod i one krave.....ju ju..ne zaista moja masta.... je jako slaba u odnosu na mastu mesozdera tj. ideje koje koriste...i praktikuju............

naravno da bi trebalo razmisljati.....o svemu ovome
miumiu u pravu si.....ali ne znaci da ne treba da govorimo o takvim stvarima...bitno je da smo ih svesni.....99% ljudi ni ne razmislja o tome..... jer ako ti znas pa reci ces drugom, mozda ce se jos nekoga ticati...... mozda vise ljudi kaze glasno, mozda dodje do neke promene...... ispada sad..kao nemojmo o tome ni razgovarati... pa to govore i mesozderi...sta sad ja mogu promeniti ako nekad jedem meso...a toliko se zivotinja ubija..kao da ja sad jedan da prestanem jesti..kao da cu promeniti nesto.....
niko ne kaze da se zbog toga treba ubiti...gluposti...i dalje se nece resiti problem Wink ....ili da treba ne znam sta..... i ja ubacim plastiku u taj kontejner.....i ja placam racun komunalcima/shinterima......nazalost....

ali zasto ne reci?
i da, verujem da sve mozemo promeniti...ako postoji odredjen broj ljudi koji zele promenu... a do promene ne moze ni doci ako ljudi ne znaju ni sta treba menjati...ni sta se radi..ni kako nesto funkcionise...... trlja oci
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 9.8.2008. sub. 14:35    Naslov: Citiraj i odgovori

--B-- je napisao/la:
Mislim da su svi na ovom forumu promjenama koje su već poduzeli u svom životu pokazali da su oni ti koji su spremni tražiti rješenja.

Imaš neki prijedlog za riješenje ovih mojih problema koje sam navela?
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 10.8.2008. ned. 14:19    Naslov: Citiraj i odgovori

--B-- je napisao/la:
Evo nekakvog pokušaja.

Mislila sam na poreze i sl, o čemu sam pisala (vidi na prošloj stranici).
Ovo kaj ti pišeš sam ja već navela na prošloj stranici:
Postano: 8.8.2008. pet. 08:05
miumiu je napisao/la:
nelana je napisao/la:

Možda skuplja netko tko ima vrt u gradu, ili da ga odlažeš u neku šikaru? Confused
Možda ima neki način da se požališ gradskim vlastima u vezi s tim. Kao što postoje pitanja građana u onom besplatnom časopisu Zagreb News i sl.

--B-- je napisao/la:
Zbog problema u vrtu nisam stigao prije ti odgovoriti, sorry.

Za svako nepotrebno sorry opalim ti čvrgu (u mislima).Wink
--B-- je napisao/la:
Dakle, ispravi me ako griješim; živiš sama kao podstanar u Zagrebu, u zgradi na 8 katu bez balkona i na posao i s posla najčešće koristiš bicikl. Recikliraš otpad (plastika, staklo, papir, baterije), ali nemaš kamo sa organskim otpadom koji čini značajan postotak otpada kojeg stvaraš?

Točno je sve osim što nisam podstanar ali otplaćujem kredit za svoj stan. I odvajam sav otpad koji si naveo osim organskog. Problem s tim je navela Nelana, a ja sam se samo raspitivala/komentirala/pokušala pomoći.
--B-- je napisao/la:
Ako je sve ovo točno, onda se rečenica kojom si me citirala u potpunosti odnosi na tebe. Uvela si značajne promjene u svoj život i težiš kvalitetnijem životu sebe i okoliša (Zemlje).

Teško je reći uvela promjene jer to radim već dosta dugo i dešava se spontano.
--B-- je napisao/la:
Ovaj forum ima 50 registriranih članova, i kad bi svatko dao samo jednu ideju …

Citat:
Kibidabi.
Very Happy
[Vrh]
nelana

PostPostano: 30.7.2009. čet. 09:06    Naslov: Citiraj i odgovori

novosti iz reciklažnog utrine kraj vojarne...

više neće primati otpadno jestivo ulje Sad sve polako otkazuju... Sad
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 1.3.2011. uto. 16:55    Naslov: Citiraj i odgovori

Samo da pohvalim Čistoću Zagreb, napokon smo dobili posebne kante za papir! skace od srece

[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Ekologija Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4
Stranica 4 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.