Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Detoksikacija organizma

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
filo

PostPostano: 14.1.2008. pon. 21:27    Naslov: Detoksikacija organizma Citiraj i odgovori

Mislim da ovo ne spada pod psotojeće teme.. il spada?
Ajde pišite i stavljajte linkove asap

http://chetday.com/spencedetox.html

Zadnja promjena: filo; 27.3.2008. čet. 17:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Luna

PostPostano: 24.1.2008. čet. 11:53    Naslov: Citiraj i odgovori

Čišćenje organizma sokovima

Uloga je sokova i čajeva osnažiti i oporaviti organizam. Sokovi obiluju vitaminima, mineralima i fitokemikalijama.

Unošenjem prirodnih i kvalitetnih sokova pomažemo organizmu u obrani i oslobađanju od toksičnih nakupina.
Zdrav život i zdrava prehrana postali su predmet posebnog interesa suvremenog čovjeka. Nove spoznaje donose i brojne savjete i preporuke vezane uz blagotvornost određenih prehrambenih proizvoda.

Dva su pripravka iznimno cijenjena po snažnom (pozitivnom) učinku u organizmu. To su sokovi i čajevi, čija je uloga osnažiti i oporaviti organizam. Jednako su aktualni danas kao i stoljećima prije.

"Prirodni tonici" su pripravljani po starim provjerenim recepturama. Mudro su čuvani najdragocjeniji sokovi prirode, koji su u odgovarajućim okolnostima (stanjima organizma) pokazivali svu snagu. Danas nimalo ne gube na popularnosti.

Prirodno bogatstvo sokova
Sokovi nastaju odvajanjem vodenog od celuloznog dijela biljke. Najčešće cijedimo zrele plodove voća i povrća. Dakle, dobiva se tekućina u kojoj su otopljeni vitamini, minerali, kiseline, fitokemikalije. Pojmom fitokemiklije obuhvaćene su stotine biološki aktivnih spojeva pronađenih u biljkama.

Među najznačajnije grupe fitokemikalija ubrajamo:

flavonoide
karotenoide
fenole
izoflavone
spojeve aliuma.

Spomenute spojeve raznovrsne strukture unosimo hranom, a organizam ih treba u vrlo malim količinama. Danas znamo da je moć sokova stvarna budući da osiguravaju unos brojnih tvari koje su važne za odvijanje bioloških funkcija.

"Onečišćenje" organizma
Čišćenje organizma podsjeća na odbacivanje otpada - čišćenje u svakodnevnom životu. Proces odbacivanja i eliminacije suvišnih i štetnih tvari iznimno je koristan. Upravo gomilanje toksina stvara veće izglede za nastanak i razvoj bolesti. Potrebno je razložiti postupak "onečišćenja" kako bismo uspješno realizirali proces regeneracije i čišćenja.

Sokovi i čajevi, čija je uloga osnažiti i oporaviti organizam, jednako su aktualni danas kao i stoljećima prije.
Od 1956. godine razvijena je teorija o slobodnim radikalima i modelima njihovih neutralizacija. Suvremeni stil života popraćen je i saznanjima o visokim količinama konzumiranih šećera, masnoća, soli i namirnica animalnog porijekla. Upravo je hrana (neuravnotežena) jedan od faktora koji utječu na onečišćenje organizma.

Vidljive posljedice ostavlja stres (rad i nedostatak odmora), zrak i okoliš (meteorološki stres), tjelovježba i dr. Boravak u zatvorenim prostorima, radna okruženja prepuna tehničke opreme, uz neuravnoteženu prehranu, dovode do stvaranja velike količine slobodnih radikala i toksina u tijelu.

Organizam raspolaže mehanizmima za obranu i uspotavljanje ravnoteže. Unošenjem prirodnih i kvalitetnih sokova pomažemo organizmu u obrani i oslobađanju toksičnih nakupina. Doprinosimo boljem radu probavnog sustava, regeneraciji crijevne flore, potičemo rad jetre i žuči. Krajnji je cilj stanice i tkiva opskrbiti korisnim vitalnim tvarima, a sekrecijom i izlučevinama odstraniti toksične tvari. Tako možemo izbjeći njihovo destruktivno djelovanje, prevenirati brojne bolesti i usporiti procese starenja.

Po redovitom slijedu stvari, nakon odrastanja (rasta i razvoja), procesi u organizmu znatno su sporiji, ali se procesi obnavljanja stanica nastavljaju. Odumrle stanice želimo zamijeniti zdravima i vitalnima. U velikoj smo mjeri sami odgovorni za njih, što potvrđuju i najnovija istraživanja (teorija telomera, 1982.godine).

Koje sokove pripremati?
Sa stajališta nutricionizma, širi spektar namirnica jamči veći unos nutritivnih tvari. Citrusni sokovi obiluju karotenoidima, vitaminom C, folnom kiselinom, te kalijem.

Sok od rajčice ili crvenog grejpa obiluje likopenom, dok luteina ima u zelenim listićima špinata.

Uz svevremenu i moćnu jabuku, koja je osnova većine sokova, biraju se dijelovi svježeg i očuvanog voća i povrća, a okus se kreira po želji.

Vrlo ukusne kombinacije su:

jabuka + cikla + naranča
jabuka + mrkva +limun
jabuka + mrkva + naranča + listić selena
kruška + mrkva + listić peršina
kruška + jabuka + mrkva

Ukoliko sami pripremate sokove, u iscijeđenu količinu soka dodajte izvorsku vodu. Možete dodavati aromatiziranu vodu i hladan čaj. Preporučljivo je piti svježe pripravljen sok u prijepodnevnim satima. Isto tako, vrlo su kvalitetni sokovi renomiranih proizvođača, koji spajaju mudrost prirode i znanje tehnologa.

Osobe optimalnog zdravlja povremeno mogu dnevni obrok planirati isključivo sa sokovima. Dakle, piti primjerene količine soka tijekom dana prilika je za osvježenje organizma i oslobađanje akumuliranih štetnih tvari.

Sok je izvrsna namirnica za djecu, rekonvalescente i osobe izložene velikim naporima. U želji očuvanja baršunaste puti i sjaja kose, dame jutro započinju čašom omiljenog soka. Uz to, sokovi doprinose boljem raspoloženju!

http://www.coolinarika.com/
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Luna

PostPostano: 24.1.2008. čet. 12:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Unutrašnje čiščenje tijela:
http://www.alternativa-za-vas.com/ciscenje-tijela.html
[Vrh]
filo

PostPostano: 27.3.2008. čet. 17:20    Naslov: Citiraj i odgovori

The liver operates in natural metabolic cycles. It usually undertakes liver repair at night, when there is less likely to be an increased demand for blood supply from the muscles. During the hours of darkness, increased blood is directed to the liver. Structuring your schedule to minimize physical exercise after 9:00 pm can help support your body in this process. Since a great deal of the liver's available energy goes into maintaining its slightly elevated temperature, necessary for the chemical processes it performs, you can increase its efficiency by providing extra heat. A hot water bottle or hot compress, placed over the liver (right side, just below your rib cage) can provide additional heat for the liver while it cleans. That means the energy saved can be directed to cleaning and repair. And the compress proves very relaxing. It can even aid in sleeping.
http://www.detox.org/liver.html
[Vrh]
filo

PostPostano: 7.4.2008. pon. 16:51    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.herbateka.eu/phorum/read.php?1,12172,12693,quote=1
http://www.centarcedrus.hr/include/pdf/Zelena_glina_i_prah_listova_nima.pdf ovo zblatom moram probat Smile
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 22.8.2009. sub. 23:06    Naslov: Colon cleasing Citiraj i odgovori

Uzalud jedemo zdravo i ekološki uzgojeno voće i povrće ako to ne može organizam asimilirati odnosno ako nutrijenti iz hrane ne mogu proći kroz stijenke našeg debelog crijeva....Znam iz vlastitog iskustva...Hranim se super a uvijek problemi s kožom, probavom......Užas. Sve dok nisam otkrila Blessed Herbes...Prošla sam 8-dnevni program detoksikacije i izbacila iz sebe 4 kg užasne, ljepljive, gumene mase...Grozno! Od tada...sve 5! Jedva čekam ponovo. Radila sam i prije i klistir...ali ovo...ovo je nešto savršeno!
Ne znam kako mogu staviti slike da vidite taj užas....
[Vrh]
nelana

PostPostano: 23.8.2009. ned. 09:15    Naslov: Citiraj i odgovori

a što je blessed herbes? tako se zove program ili... što si jela u tih 8 dana?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.8.2009. ned. 10:53    Naslov: Re: Colon cleasing Citiraj i odgovori

Yvonne je napisao/la:
Uzalud jedemo zdravo i ekološki uzgojeno voće i povrće ako to ne može organizam asimilirati odnosno ako nutrijenti iz hrane ne mogu proći kroz stijenke našeg debelog crijeva....Znam iz vlastitog iskustva...Hranim se super a uvijek problemi s kožom, probavom......Užas. Sve dok nisam otkrila Blessed Herbes...Prošla sam 8-dnevni program detoksikacije i izbacila iz sebe 4 kg užasne, ljepljive, gumene mase...Grozno! Od tada...sve 5! Jedva čekam ponovo. Radila sam i prije i klistir...ali ovo...ovo je nešto savršeno!
Ne znam kako mogu staviti slike da vidite taj užas....

Auuuu..drago mi je za tebe! palac

Prvo nam reci kako ste ti i beba??! Smile

Onda nam reci vise o tom ciscenju..
Slike moza i nisu neophodne kad si se tako lijepo slikovito izrazila Very Happy palac
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 23.8.2009. ned. 18:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Bebica je super! 4710gr i 54 cm duga! Htjela sam prirodan porod kod kuće, ali nažalost nisam uspjela...Prenijela sam (kako oni računaju) cijeli mjesec dana i trudnoću su smatrali kritičnom, muž se uspaničio...i da ne duljim, inducirali su mi porod, uvalili drip, izrezali me....ajme...Ali dobro je, oporavila sam se...Bebač samo jede i spava....nema grčeve...Koja dobra beba! Za poželit! u trudnoći sam se hranila pretežno sirovo.....Mislim da to ima velikog utjecaja..U bolnici sam odbila cijepljenje, ali su mi zaprijetili socijalnom službom...Bože sačuvaj....Danas u bolnicama uopće nemaš kontrole niti nad svojim tijelom niti nad svojim djetetom. Ali to je priča za drugi forum...
Pogledaj stranicu www.blessedherbs.com i vidjet ćeš program Colon Cleasing kit. Traje 8 dana, s tim da tri dana jedeš tako da izbaciš meso, mlijeko, mliječne proizvode...(a to ionako ne jedemo), a 5 sana si na jabučnom soku.
Kažem, provala sam svašta ali ovakao nešto efikasno, nikada! Poslala sam im mail u kojem sam im rekla da su njihove trave zaista blagoslovljene!
Ako mi netko zna reći kako staviti slike, pliz help...stvarno bi voljela da to vidite....
Osjećam se preporođena.
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 23.8.2009. ned. 18:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Kada sam naručivala paket za muža, počeli su mi se javljati prijatelji da i njima naručim jer sam bila toliko oduševljena učinkom...Na kraju je broj paketa došao do 16....8 Colon Cleasing kit-ova i 8 Internal Cleasing Kitova...Ovi na carini su me gledali blijedo....Pokušala sam se izvući da je to nešto za probavu (bila sam tada u visokoj trudnoći) pa su mi se donekle smilovali...
Još nisam probala Internal Cleasing kit....Dojim, pa se ipak ne bih još usudila...Ali jedva čekam!
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.8.2009. ned. 23:10    Naslov: Citiraj i odgovori

Prijatelji

Pretpostavljam da je izgledalo ovako nekako: http://www.blessedherbs.com/bh/test_photo

Slike pokusaj staviti sa: http://picasa.google.com/features.html#utm_medium=embed&utm_source=pwalogin
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 23.8.2009. ned. 23:27    Naslov: Citiraj i odgovori

Da, upravo tako. To je to.Imam 62 kg i po mojoj slobodnoj procjeni sigurno je 2,5 kg toga izašlo iz mene. U tih 5 dana na sokovima izgubila sam 4 kg.
[Vrh]
Vedran87

PostPostano: 6.2.2015. pet. 17:06    Naslov: Citiraj i odgovori

Detoks...slavna riječ!=)

Neznam dali ste čuli za Lorena Lockmana i njegov retreat u Kostariki gdje postom liječi ljude..on to najbolje objašnjava..kroz ruke mu je prošlo preko 2000 ljudi..imate ga na youtubeu..

Detoks...naše tijelo je vrlo jednostavna stvar i svi taj detoks malo krivo percipiraju..Detox ili čišćenje radimo na svakodnevnoj bazi..od navečer kad prestanemo jesti preko noći pa sve do jutra do breakfasta - break - fast ( prekid - posta na hrvatski)...naravno sad ovisi..nekome kojemu je tijelo zaštopano,kiselo, toksično če trebati dužu kura posta dali samo sa vodom ili da mu ne bude prestresno sa sokovima od povrća i voća..sokovi od voća čiste tijelo a od lisnatog povrća ga hrani i obnavlja.
Malo sam skrenuo sa poante ovoga posta..da dobijete sliku što to se dešava u našem tijelu i tog slavnog detoxa..
Imamo voće i povrće i te slavne đuseve=) za koje pretpostavljam da većina vas a i ja do prije par mj misle da su oni ti koji čiste naše tijelo i detoksificiraju...?!..je tako?=)
Post vodom je učinkovitiji nego sokovima..!Zašto?
Jer još manje opterećuje tijelo nego nego i đusevi=) gdje TIJELO SAMO se regenerira...znači tijelu nisu potrebni ti sokovi (mislim jesu i puno povrća sirovog treba jesti ali za samu regeneraciju se može i bez njih).
Da objasnim još podrobnije...Zašto svi cvjetaju kad idu na te đus detoxe?
Nije zbog tih đuseva nego šta razterete tijelo od teške hrane jer ti sokovi su sama voda sa mineralima i vitaminima pa i oni sami ne opterećuju tijelo..a da organi očiste tijelo nesmije ih ništa opterećivati..zato je i još bolji učinak sa vodom nego sokovima..jer se usporava detoxi sa tim sokovima..sad govorim o savršenom postu i čišćenju!

i za kraj..nisu ti sokovi šta detoksificiraju i lijeće mada pomažu!Nego NAŠE TIJELO JE TO KOJE NAS REGENERIRA I DETOKSIFICIRA ali samo kad mu damo šasnu i razteretimo ga!

Ali za post vodom treba biti u stručnim rukama i takvom okruženju gdje sam nemoraš prolaziti kroz to i stručni nadzor..
Ima takvih klinika i po Europi...

P.S.

Što mislite kako reagira životinja u divljinu kad je bolesna(dali temp ili teža bolest) ili kad slomi nogu ili sl?
Ona legne..ita ko danimaaa dok se ne oporavi ili umre jer zna INSTIKTIVNO da tijelo nesmije opterećivati..a mi ljudi sa našim raznoraznim bolestima se trpamo i trpamo svaki dan dok se raspadamo i dok simptomi svakakvih bolesti izlaze na površinu...
I moj pas kad je bolestan odbija hranu..Wink

Još jedan P:S:=)

Naravno opet ovisi..nije svaka osoba ista..i nije svaka osoba sposobna sprovesti post jer to zahtijeva i jaku psihu i potporu bližnjih i okružja..

Peace and out..

At your service
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.