Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prehlada
Prethodna  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Medo

PostPostano: 25.2.2009. sri. 17:11    Naslov: Citiraj i odgovori

Sigurno vam je poznata situacija za vrijeme viroze/prehlade/gripe (whatever) kad se po noći vrlo loše spava zbog navaljujućih slika i snova, međusobno totalno nepovezanih, poput nekog košmara, i nikako ih se ne možeš riješiti osim pokušati ne zaspati, ali ne možeš ne spavati.

Ima li kakvo rješenje za to? SOS Je li to naprosto od temperature (ali čini mi se da je nemam iako nisam mjerio), ili virusi na neki način pogode i mozak koji onda generira takve noćne more?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
miumiu

PostPostano: 25.2.2009. sri. 23:50    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Ima li kakvo rješenje za to? SOS Je li to naprosto od temperature (ali čini mi se da je nemam iako nisam mjerio), ili virusi na neki način pogode i mozak koji onda generira takve noćne more?

Imala sam jednom prilikom noćnu moru pri kojoj sam se stalno budila iz sna od siline straha i bojala se ponovo zaspati, i onda kad bi klonula i ponovo zaspala sve bi išlo ispočetka. I tako u krug nekoliko puta. U polusnu ne možeš ni razmišljati normalno, pravila koja vrijede danju tu ne vrijede. Onda mi je puko film (takvoj u polusnu), pa sam odlučila suočiti se s tom strahotom, pobijediti ga. Zatvorila sam oči i zaspala. Noćna mora se više nije vraćala.
[Vrh]
metanefridija

PostPostano: 26.2.2009. čet. 19:34    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
Sigurno vam je poznata situacija za vrijeme viroze/prehlade/gripe (whatever) kad se po noći vrlo loše spava zbog navaljujućih slika i snova, međusobno totalno nepovezanih, poput nekog košmara, i nikako ih se ne možeš riješiti osim pokušati ne zaspati, ali ne možeš ne spavati.

probaj meditirati. postoje razlicite tehnike. prvo duboko i kontrolirano disi, broj u sebi prilikom udaha npr. 1,2,3... izdah, ako ti je tesko kontrolirati misli, a kad se opustis, pusti misli da ti se roje i kao sto je miumiu rekla suoci se s tim sto te muci. nakon toga si zabrij da ti je dobro i da ce sve biti u redu Very Happy autosugestija cini cuda.
[Vrh]
Medo

PostPostano: 26.2.2009. čet. 20:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala vam objema. Smile Do sličnih zaključaka sam i ja došao, prošlu noć je već bilo nešto bolje makar ne i idealno, kako god, imat ću u vidu ove savjete.
[Vrh]
metanefridija

PostPostano: 27.2.2009. pet. 13:30    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo, kako si danas? jesi dobro spavao? Smile
[Vrh]
Medo

PostPostano: 27.2.2009. pet. 16:39    Naslov: Citiraj i odgovori

metanefridija je napisao/la:

Da, bilo je mnogo bolje, samo jedno buđenje u cijeloj noći. Cool
Makar vjerojatno i zato što sam si uzeo jedno prirodno sredstvo protiv nesanice, očito ne vjerujem još dovoljno u snagu duha da bih se mogao oslanjati isključivo na meditacije, autosugestiju i sl. ...
[Vrh]
metanefridija

PostPostano: 27.2.2009. pet. 17:12    Naslov: Citiraj i odgovori

Medo je napisao/la:
metanefridija je napisao/la:

Da, bilo je mnogo bolje, samo jedno buđenje u cijeloj noći. Cool
Makar vjerojatno i zato što sam si uzeo jedno prirodno sredstvo protiv nesanice, očito ne vjerujem još dovoljno u snagu duha da bih se mogao oslanjati isključivo na meditacije, autosugestiju i sl. ...

ma nema veze, samo nek je prirodno! bas mi je drago da si bolje! Smile

evo ti recept koji sam ja dobila (unatoc svim mojim meditacijama i autosugestiji ona bestija escherihijasta nije htjela van, pa cu probat ovo nakon posta Very Happy)

Staviš 4 oguljena i prepolovljena limuna i 20 režanja češnjaka u vodu i staviš da se kuha. Kad voda zakuha, pusti još 3-4 min da kuha, izgasi, zgnječi s onim za pire i protisni kroz rjeđu (valjda se tako može reći) cjediljku, stavi u bocu i kad se ohladi spremi u frižider. Svako jutro piti 0.5-1 dec. Zvuči gadno i je gadno, al fakat pomaže. Ja sam imala godinu i pol stalno neke upale, dok to nisam popila (odlično je za ešerihiju, razne upale koje su česte kod nas žena, ali i cijeli organizam).

to mi prijateljica poslala. a cak i njen tata je to pio zbog neke upale i ozdravio.
[Vrh]
breza

PostPostano: 28.2.2009. sub. 00:24    Naslov: Re: Prehlada Citiraj i odgovori

filo je napisao/la:
a-a-a-aapcihaaa!!! šmrc.. uf..ah..
e prehladil sam se.. curi mi nos na sve strane
popil sam si 2 coldrexa, pojel 2 naranče, pekmez od šipka na kruhu, čaj od šipka,1 češnjak sad pokušavam grickat bez ičega..
zapalil si eukaliptus u aromalampciu.. kaj još da radim, sutra imam neki sastanak ujutro aaa

coldrex ti sadržava kofein, filo! to ti je kao da tučeš konja koji je pao od umora
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.