Zemljani :: Pogledaj temu - Destilirana voda
Zemljani Zemljani
čuvari Zemlje

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Destilirana voda
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Prehrana
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.11.2008. pon. 21:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Slingshot water vapor distillation system (left) and Stirling cycle-based 1-kW electric generator (right) are being marketed to Third World countries. Photo: DEKA Research Rd.com.

Segway inventor Dean Kamen announced his new invention a miracle water purifier. The device provides energy as well as purifies dirty water without filters. Kamen said this device can help wipe out 80% of human disease by providing clean water.

Dean Kamen showed his new invention, a Water Vapor Compress Distiller on last night’s Colbert Report. Kamen demonstrates the vapor compression distiller in the video, Colbert even adds Doritos to the dirty water to see how it works.

Not only it purified water but also provides energy. He wants to provide this for third world countries where an estimated 1.1 billion people don’t have access to clean drinking water and many die because of water borne diseases. Also, 1.6 billion don’t have adequate electricity. So, this device plans to solve both the problems.

He told CNN:

The water purifier makes 1,000 liters of clean water a day, and we don't care what goes into it. And the power generator makes a kilowatt off of anything that burns."

He tested two machines in Bangladesh with the help of Iqbal Quadir, the founder of Grameen Phone, largest cell phone company in Bangladesh. Quadir is very impressed with the machines and soon plans to start manufacturing the machines with licensing from Kamen’s company.

The generator of this machine can be powered by readily available local fuel, cow dung and can produce a kilowatt of electricity. It doesn’t look much but it is doing dual purpose generating electricity as well as filtering water. Even if it powers light bulbs it will help productivity in developing nations.

Kamen will connect the water distiller called Slingshot to this generator and use some of the energy that is wasted by it to purify the water. The Slingshot takes in contaminated water (or raw sewage) and separates out the clean water by vaporization.

Currently the machines costs about $100,000 but with mass production and better design they plan to cut it down to $1,000 to $2,000 per machine.

Some of the main features of this Slingshot are:

1.) It is designed to supply a village with 1,000 liters/day of clean water
2.) You can use any water source, ocean, puddle, chemical waste site, hexavalent chrome, arsenic, poison, 50 gallon drum of urine
3.) The are no filters to replace, no charcoal, no anything disposable (just distillation)
4.) The Slingshot can use half the waste heat (450 watts) from a sterling engine electrical generator (prototype also being designed by Kamen's company) to boil its water
5.) Slingshot will be less then 60 lbs.
6.) The sterling engine, used as an electrical generator, can produce about 200 watts of power (it will never be more then 20% efficient) and 800 watts of waste heat. This waste heat is then used to purify the water.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.11.2008. pon. 22:29    Naslov: Citiraj i odgovori

http://durastillstore.com/articles.html

http://www.a1-water-distiller.com/
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.11.2008. pon. 22:29    Naslov: Citiraj i odgovori

Destilacije je proces u kojem zagrijavate tekućinu ili otopinu. Tekućina isparava i sakuplja se na hladnijem, zato predviđenom dijelu posude. Tekućinu koju skupite na taj način nazivamo destilatom. Na ovaj način možemo jednostavno odvojiti tekućinu od otopljene tvari pod uvjetom da otopljena tvar nije hlapljiva i da pri samom procesu destilacije sama ne isparava.

Primjer 1.

Uzmemo li otopinu kuhinjske soli i zagrijavamo li je u posudi: ispravat će voda. No kuhinjska sol neće ispravati. Onda će ostati u ostatku tekućine. Ukoliko dovoljno dugo destiliramo, voda će ispariti, a u posudi će ostati sol. Na taj način možemo dobiti pitku vodu od slane vode.

Primjer 2

Uzmemo li amonij hidroksid (dakle amonijak otopljen u vodi) i destiliramo li tu otopinu: rezultat neće biti čista voda. Zašto? Kao i svi plinovi, tako i amonijak možemo istjerati iz otopine povećavajući njezinu temperaturu. Samim tim se smanjuje topljivost plina u vodi i amonijak se izdvaja iz vode. Kako se sada u plinovitom stanju poviše otopine nalaze plinovi amonijak i vodena para i sam destilat će ih isto tako sadržavati.
Svi znate da se u kuhinjski pojavljuju naslage nečistoće koji nastaju kao produkt isparavanja masti prilikom kuhanja, koji se u obliku aerosola taloži na kuhinjskim dijelovima. Po definiciji aerosol je suspenzija vrlo sitnih čestica krutine u plinu. U ovom slučaju plin je vodena para, a krutina je mast. Aerosol se razlikuje od prave otopine po tome što su čestice krute tvari puno veće, nego li što su u pravim otopinama.
Osnovni uvjet za što uspješniju destilaciju je što veća razliku u temperaturi ključanja sastojaka koje želimo razdvojiti.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.11.2008. pon. 22:32    Naslov: Citiraj i odgovori

Destilacijom se postiže visoka kvaliteta, djelujući na vodu grijanjem sve dok ne ispari. Para prolazi kroz kondenzacijsku spiralu, gdje se hladi i kondenzira natrag u tekućinu u posebnom odjeljku. Iz toga slijedi da će štetna tvar koja je postojala u vodi, prilikom pretvaranju u paru ostati u odjeljku grijanja, a kondenzirana voda u sljedećem će odjeljku biti bez zagađivača. Održavanje destilacijskog dijela obično uključuje čišćenje dijelova koji se koriste kod zagrijavanja. Destilacijom se općenito osigurava visoki stupanj učinkovitosti protiv velikog broja štetnih tvari po zdravlje.

Destilacija pak ne djeluje kod štetnih tvari poput benzena i radona, koji djeluju putem štetne pare, a tako mogu onda putem pare i putovati kroz sustav destilacije.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.11.2008. uto. 07:43    Naslov: Citiraj i odgovori

http://www.cyber-nook.com/water/Solutions.html
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.11.2008. uto. 07:46    Naslov: Citiraj i odgovori

Po okusu tvari znamo da one mogu biti kisele (kao limun) ili lužnate (poput sapuna). Ako je pH vrijednost neke tvari manja od 7 tada smatramo tu tvar kiselom, a ako je veća od 7 tada je ona lužnata. pH vode je točno 7 i ona se smatra neutralnom.

Kod mene doma voda iz vodovoda ima 7.0pH

pH vrijednost je određena koncentracijom vodikovih iona u nekoj otopini. Ta koncentracija je mala, pa je zato uveden pojam pH kao vrijednost koja pokazuje kiselost ili lužnatost neke tvari.

Ako ima više vodikovih od hidroksidnih iona tada je tvar kisela, a ako je obrnuto tada je lužnata. Primjetite da je pH vrijednost logaritamska ljestvica, što znači da se za dvije tvari od kojih jedna ima pH 4, a druga pH 6 koncentracija H+ iona ne razlikuje 2 nego 100 puta. pH vode pri 25° C jest 7. pH se može odrediti na više načina. Najpogodniji je univerzalni indikatorski papir, a za precizno određivanje se koriste pH metri.

pH krvi predstavlja konstantnu vrijednost. Krv je tekućina u kojoj je stalna koncentracija vodikovih iona od kojih zavisi kiselost, baznost i neutralnost reakcije krvi. pH se kreće od 7,3-7,5. Venska krv je nešto kiselija od arterijske. Za krv se obično uzima vrijednost od 7.4 što je blago lužnato.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.11.2008. uto. 08:11    Naslov: Citiraj i odgovori

Analiza vode:

http://www.hzjz.hr/zdr_ekologija/kemijske.htm

http://www.hcjz.hr/clanak.php?id=13878&rnd=

http://www.stampar.hr/Default.aspx?sec=18
[Vrh]
miumiu

PostPostano: 25.11.2008. uto. 08:27    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
pH krvi predstavlja konstantnu vrijednost. Krv je tekućina u kojoj je stalna koncentracija vodikovih iona od kojih zavisi kiselost, baznost i neutralnost reakcije krvi. pH se kreće od 7,3-7,5. Venska krv je nešto kiselija od arterijske. Za krv se obično uzima vrijednost od 7.4 što je blago lužnato.

Ljudi koji jedu meso obično imaju malo kiseliju krv od vegetarijanaca/vegana. To se pokazalo i na rezultatima sistematskih pregleda na kojima sam bila sa kolegama s posla.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.11.2008. uto. 08:40    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Ljudi koji jedu meso obično imaju malo kiseliju krv od vegetarijanaca/vegana. To se pokazalo i na rezultatima sistematskih pregleda na kojima sam bila sa kolegama s posla.

Da, to je poznato i cesto povezuju sa nastankom raznih bolesti

A sta je sa ostalim rezultatima? Posebno me zanima homocistein
[Vrh]
Luna

PostPostano: 25.11.2008. uto. 13:06    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
miumiu je napisao/la:

Da, to je poznato i cesto povezuju sa nastankom raznih bolesti

Navodno svi imamo krv (ostale tjelesne tekućine) kiseliju od preporučenog (blago alkalnog). Meso je "krivac" No1, ali tu su zatim i sve ostale prerađene/ rafinirane/ aditirane/ termički obrađivane stvari.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 25.11.2008. uto. 13:15    Naslov: Citiraj i odgovori

ogi je napisao/la:
mislim da smo imali neke nedoumice oko pH destilirane vode

Da, mene njena pH vrijednost malo brine. Kao što se lijepo vidi iz ovog grafikona/ slike što si posato gore, pH svježe destilirane vode je/ bi trebao biti neutralan (=7). No, prema informacijama na koje nalazim na netu, navodno se destilat vrlo lako miješa s atmosferskim zrakom, s CO2 i generira u sebi određenu količinu ugljične kiseline (kao kišnica na slici iznad). To, naravno, snizuje njenu pH vrijednost, a kontinuirana konzumacija (pre) kisele vode moguće dovodi do povećane acidoze organizma. Odgovor industrije na spomenuto, bila je promocija danas vrlo popularnih ionizatora. Oni čine vodu alkalnom, ali je ne "oslobađaju" anorganskih minerala. U sklopu FAQ-a kompanija koji promoviraju destilatore/ konzumaciju destilirane vode nisam primjetila da se ta dilema oko pH igdje spominje/ objašnjava/ pobija.
[Vrh]
Luna

PostPostano: 27.11.2008. čet. 17:04    Naslov: Citiraj i odgovori

Ovaj mi je najbolji od onih što sam pronašla na netu:

http://www.justmagnotherapy.com/waterdistillers2.html
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 27.11.2008. čet. 17:05    Naslov: Citiraj i odgovori

I meni..
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 1.12.2008. pon. 10:02    Naslov: Citiraj i odgovori

miumiu je napisao/la:
Luna je napisao/la:
Citat:
21. Drink only distilled water.

Jesi probala piti destiliranu vodu? Kakva je?

Ja sam par mjeseci pila destiliranu vodu. Meni je ok. Okus nije toliko tvrd kao kod obične vode. Mojima doma se nije svidila.
Kupovala bih onu običnu destiliranu vodu u velikim (5l) plastičnim posudama. Ako čuvamo naše pegle, automobile..i u njih lijevamo, ne običnu, nego ovu destiliranu vodu, zašto bi, ta ista voda, bila loša za mene?
Suprug me je izluđivao...smatrao je da ću se otrovati, da to nije čista destilirana voda, da tko zna koju oni to vodu destiliraju.....
Razlog zbog kojeg sam (trenutno) odustala od pijenja destilirane vode je taj da nailazim na suprotna mišljenja o prednostima/štetnosti njenoga konzumiranja. Norman Walker tvrdi da bismo samo trebali piti destiliranu vodu. Najčišća destilirana voda se nalazi u voću i povrću. Što ga više konzumiramo, manje osjećamo žeđ.
Ne sviđa mi se što ova kupovna destilirana voda stoji dugo vremena na policama u plastičnoj ambalaži koja, zna se, u svoj sadržaj ispušta razne toksine. Mislim kako ću se još malo strpiti s destiliranom vodom, dok ne nabavim svoj aparat za destilaciju...
[Vrh]
Yvonne

PostPostano: 1.12.2008. pon. 10:04    Naslov: Citiraj i odgovori

Luna je napisao/la:
Ovaj mi je najbolji od onih što sam pronašla na netu:

http://www.justmagnotherapy.com/waterdistillers2.html

Vau, vidi mu cijene!
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Prehrana Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 3 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.