Zemljani Zemljani
Košnica puna ljubavi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Udomljavanje životinja
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.1.2008. sri. 14:18    Naslov: Citiraj i odgovori

Dragi svi moji,

molim Vas za veliku pomoć u udomljavanju ovih preslatkih peseka koji su trenutno kod mene doma.
Neka zla ljudska duša ih je ostavila jučer ujutro u kutiji kod moje susjede, a susjeda stvarno nije znala što bi s
njima pa je pozvala veterinarsku stanicu da ih dođe pokupiti.
Veterinarska stanica (tamo rade izgleda pravi ljubitelji životinja - ne
kužim po kojem ih ključu samo izaberu da rade) sve peseke koje pokupi
odmah i uspava.

Ključan moment je bio kaj je Norma skužila da susjeda ima peseke i
provela s njima dva sata u igri. Ne mogu vam ispričati koji je gušt bio
gledati njih zajedno u igri. Nakon toga ja jednostavno nisam mogla
išetati iz susedinog dvorišta i mirna srca otići doma sa spoznajom da im
da će ih sutra uspavati. Gledati njih kak su sretni i kak veselo
trčkaraju za Normom i igraju se i znajući da im je to zadnji dan života
je bilo tu mač za mene. Nakon plakanja i ridanja od cca 1 h rješenje se
ukazalo - pa bit će kod nas dok ih ne udomimo. Kec je slomljen :-)))).

Inače peseki su mješanci, crni, užasno veseli, debeli, stari su do cca 2
mjeseca, još imaju one plave oči - onaj ko ih je ostavio barem ih je
hranio, ja ću ih sad nositi na cjepljenje i sve kaj ti mali peseki
moraju proći, pa ako mi ikako možete pomoći...., evo pogledajte ih......
Hvala svima unaprijed na trudu...

Tijekom dana bit će i filmić na jubito-u pa ću vam poslati i link :-) da
vidite kaj je veselo

Pozdrav,

Mimi

minerva@cvh.hr
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Lualaha
Gost

PostPostano: 23.1.2008. sri. 17:41    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Neka zla ljudska duša ih je ostavila jučer ujutro u kutiji kod moje susjede

Citat:
sve peseke koje pokupi odmah i uspava.

Mad .... hebemu ... lud

I moj avatar je ljuuut!
[Vrh]
Luna

PostPostano: 26.2.2008. uto. 11:04    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Dragi svi,

pronasla sam dva preeeeeslatka psica, bebe su, mrvice od 1,5- 2 kg , izgledaju zdravo, moj prijatelj veterinar kaze da su cca 2 mj. starosti. Nece biti veliki, sudim po sapicama koje nisu bucmaste i krupne.
Mjesanci su no pozavidjeli bi im mnogi cistokrvni na preslatkim njuskicama, lijepom prosaranom krznu i neobicno pristojnom ponasanju (decko je miran i tih, rekla bih prestrasen, a cura nesto zivlja, no draga i mazna).

Uzela sam ih u mali stan, nema me po cijele dane doma i uopce ne znam kako cu ovo izgurati, no nisam ih mogla ostaviti na rubu mracne sume, bez hrane i vode na hladnom asfaltu (gdje ih je netko bezdusno ostavio).

Dakle, pomagajte, kako njima tako i meni, saljite MOLIM VAS ovaj mail dalje i dalje... sigurna sam da postoje barem 2 topla doma upravo u potrazi za ovim divnim stvorenjima!

HVALA SVIMA!

pozdrav

Marina Pečenko
m: 098 481 075
e: marina.pecenko@zg.t-com.hr

Koje preslatke okice Love
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Atta
Gost

PostPostano: 5.3.2008. sri. 13:08    Naslov: Citiraj i odgovori

Ovo je Frederika. Mala krizanka stara 10 mjeseci. Oporavlja se od teskog otvorenog prijeloma straznje nogice. No kako dane provodi u stacionaru, u malom kavezu, oporavak je tezak i dug; traje vec 8 mjeseci.
Ja bi molila ako itko moze primit Frederiku kod sebe doma bar na privremeno dok se ne udomi, jer postoji velika mogucnost da ostane bez te noge. Kako bi se to sprijecilo potrebno joj je nekoliko puta dnevno masirati nogicu, sto tamo gdje je ona sada nije moguce. Volonteri imaju ograniceno vrijeme kada mogu dolaziti, i uz nju u stacionaru su jos 22 psa...

ovako je izgledala kad je dosla:

a ovako izgleda sada:

Vise informacija na pp
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 14.3.2008. pet. 00:19    Naslov: Citiraj i odgovori

molim vas da proslijedite sliku i informacije o ovoj maci svima u svom inboxu i okolici koji bi mogli biti zainteresirani za udomljavanje.
naime, maca je trenutacno kod mene, sutra ide na sterilizaciju (drzite fige da sve prodje dobro), i nakon oporavka je moram vratiti u okolicu firme mojih roditelja (a majka mi je vec *naredila* da je udomim pod hitno, jer je ne zele tamo).
ne znamo tocno koliko je stara, zenka je, preumiljata i preslatka (sto se moze vidjeti po slici) i, naravno, dajem je samo u dobre ruke.
jos nije cijepljena, kaze veterinar da najprije treba proci malo vremena nakon sterilizacije, a furam je ja kamo god treba...
[Vrh]
aspalatus

PostPostano: 14.3.2008. pet. 00:30    Naslov: Citiraj i odgovori

mislim da bi frederiki masu koristilo plivanje...to bi je spasilo. ja je na zalost ne mogu primiti ali ako je netko od volontera moze par puta tjedno odvesti na savu pa je staviti u plicak da pliva to bi joj spasilo nogu. netko bi je trebao pridrzavati da ne ispliva vec da samo kruzi i radi pokrete u vodi, to bi joj daleko vise pomoglo od samog masiranja sape
placko jadnica
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
mashala

PostPostano: 14.3.2008. pet. 00:52    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
i nakon oporavka je moram vratiti u okolicu firme mojih roditelja (a majka mi je vec *naredila* da je udomim pod hitno, jer je ne zele tamo).

U okolici firme koja se nalazi kraj moje zgrade živi mačak Tom kojeg sam upoznao u rujnu prošle godine. Svi pokušaji udomljavanja su propali i odustao sam od toga još u siječnju. Udomiteljima sam nudio slijedeće: plaćanje svih liječničkih troškova, odvođenje i dovođenje od veterinara, svu "opremu"(posude, pijesak, torba za transport, plastični transporter itd.) kupovanje hrane te sam tražio samo da pokušaju sa njim a ako ne ide da ga preuzimam nazad.
Mačak Tom ima teški artritis i ne može se počešati stražnjim nogama - to radim ja sa češljem. Već šest puta je bio pod teškim terapijama antibiotika zbog stalnih upala i infekcija koje su posljedice ozljeda. Dva puta sam, uz veterinara, sam provodio terapiju - 3 puta dnevno istiskanje gnoja iz otekline u glavi i to kroz oko, kapanje oka i davanje antibiotika oralno...dok se on dere i vrišti od bola i ljutnje. Sve to se događa na parkingu ispred zgrade.
Jedanput liječen od šuge.
A ako se pitaš zašto ga ja nisam udomio?...zato što živim sa dva mačka ( mlađi je poukpljen sa ulice dok je imao 3 dana starosti) a moj mačak Tom ima mačji AIDS (iliti FIV) koji je zarazan za druge mačke.
Udomljavanje sam tražio samo u fazama kada je bio privremeno zdrav.
Mashalina i ja smo nekoliko puta prelazili ogradu ( kad nikoga nema) te firme i postavljali, a poslije dotjerivali, kuću koju smo mu napravili za zimovanje. Kuća je izuzetno fajn!
U vet. ambulanti "Buba" je bio prava zvijezda jer smo stalno visili tamo i jer je imao tako fascinantne infekcije (FIV).
Hranu mu dajemo ispod ograde tj. na poziv (samo kad je gladan) od se provuče sam i priđe mi.Svai drugi put me ugrize ako sam prespor a on jako gladan. Zato nosim rukavice (koje i ovako probije ali ipak manje gadno).
I dalje živi o okolici te firme, za sad ga ne diraju, spreman sam i na to, imam taktiku za taj slučaj.
E sad ...oprosti što sam se raspisao - nisam sve ovo napisao da se reklamiram na forumu. Napisao sam ti priču da pročitaš i da te možda inspirira na nešto
Smile
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 14.3.2008. pet. 00:58    Naslov: Citiraj i odgovori

ma gle, kroz moj stan stalno prolaze mace, stvarno sam ih puno udomila, bar 30-40, i sama imam 3 i to je bila granica, i sad svaku koja dodje moram udomiti. ova nije cijepljena i ne smijem je mijesati sa svojima, a u firmi je bar sigurna, zavlaci im se u skladiste i stalno je tamo, pa cu je cim nadjem udomitelja moci bez problema naci, samo je stvar u tome sto je tamo 30-ak ljudi i samo ih je par naklonjeno zivotinjama, pa bih joj sto prije htjela naci dom - u svakom ce joj slucaju bolje biti kod nekoga tko macu zeli nego tamo.
[Vrh]
mashala

PostPostano: 14.3.2008. pet. 01:14    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
ma gle, kroz moj stan stalno prolaze mace, stvarno sam ih puno udomila, bar 30-40, i sama imam 3 i to je bila granica, i sad svaku koja dodje moram udomiti. ova nije cijepljena i ne smijem je mijesati sa svojima, a u firmi je bar sigurna, zavlaci im se u skladiste i stalno je tamo, pa cu je cim nadjem udomitelja moci bez problema naci, samo je stvar u tome sto je tamo 30-ak ljudi i samo ih je par naklonjeno zivotinjama, pa bih joj sto prije htjela naci dom - u svakom ce joj slucaju bolje biti kod nekoga tko macu zeli nego tamo.

Dok ne nađeš, i ako to ne bude išlo, služi se taktikom "odugovlačenja" - kao evo sad će udomitelj, u pregovorima si baš, moliš ih da je kao pričuvaju, hraniš ju i sl..To je jedino. A vidjet' ćeš kako će ići uopće. Vidim da si "sretne ruke", svaka čast, nadam se da me nisi krivo shvatila - nisam te "pozivao na odgovornost" respekt .
Jednostavno, osjetljiv sam na te naše "gradske" prijatelje...morao sam ispričati ovu priču -stvarno sam prošao svašta sa tim mačkom.A kad vidim slikicu ove tvoje mace, kao i bilo koje druge, sa natpisima "umiljata, slatka" nekako me sve to ...ma uh! :oprosti:Nadam se da ne zamjeraš. Smile
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 14.3.2008. pet. 01:25    Naslov: Citiraj i odgovori

ma sta bih zamjerala, naravno da ne Smile ...
brinut ce se oni za nju, vec sam zaprijetila mami i tati svim raspolozivim sredstvima Wink , znaju da cu je pokusati udomiti, pa cemo vidjeti - sve druge sam uspjela (osim jedne koja je ostala kod mene), pa valjda cu i ovu slatkicu.
pozdrav tomu!!! hi
[Vrh]
jelena
Gost

PostPostano: 17.3.2008. pon. 09:54    Naslov: Citiraj i odgovori

maca se uspjesno oporavila od sterilizacije, nocas smo spavale skupa (osim sto dugo nisam mogla sama zaspati od njezinog predenja pokraj uha).
jos jednom vas molim da proslijedite informacije svima za koje mislite da bi htjeli macu, vec sam se toliko vezala za nju da vec vidim da necu imati srca vratiti je tamo gdje je bila prije nego sto sam je uzela.

[Vrh]
miumiu

PostPostano: 17.3.2008. pon. 10:01    Naslov: Citiraj i odgovori

Slatka mačka... Love
Imaš istu posteljinu ko ja. plazi jezik
[Vrh]
Yeti

PostPostano: 17.3.2008. pon. 18:25    Naslov: Citiraj i odgovori

Manjeg glodavca (tipa miš, hrčak isl.) udomljujem. alien dance
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
miumiu

PostPostano: 17.3.2008. pon. 21:24    Naslov: Citiraj i odgovori

Yeti je napisao/la:
Manjeg glodavca (tipa miš, hrčak isl.) udomljujem. alien dance

Imaš u uredu u Gajevoj 47 malu momčad.
[Vrh]
Yeti

PostPostano: 17.3.2008. pon. 22:04    Naslov: Citiraj i odgovori

udomljeni (trebali su čuvat jednog za mene (dok ja ne nabavim opremu), i oni su u subotu poslje prosvjeda udomljeni kod navodno nekog Austrijanca (svi 3))
Sad imam opremu, i tražim nekog ljubimca (ovak i onak sam htio nekog ljubimca) kojemu bi gajba odgovarala, i nije prevelik za stan (tipa pas).
Hrčak , miš ili slično bi mi bilo idealno.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Zemljani -> Životinje Vremenska zona: GMT + 02:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 2 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.